180 Degree Longitude Passes Through Us (2022)

Ana SayfaAsya BL Dizileri

180 Degree Longitude Passes Through Us (2022)

Babasının ölümünden çok etkilenen ve yıllardır annesi ile birlikte yaşayan Wang, sessiz kendi halinde biridir. Annesi Sasiwimol, ünlü bir yönetmendir. Yeni bir BL projesi için diziyi çekeceği yer aramaktadır.

Sky in Your Heart Tayland LGBT BL Dizi
All the Liquors Güney Kore LGBT BL Dizi
Chains of Heart LGBT Temalı Tayland BL Dizi

180 Degree Longitude Passes Through Us (2022). Oldukça uzun bir ada sahip LGBT gay dizi Tayland yapımı. 8 bölüm dizi uzunluğu 46 dakika. Gay aşk, gay sevgili, gizem, cinsel kimliğini keşfetme konulu BL (boys’ love) dizisi 2022 yapım Tay yapımı gay konulu Asya dizilerinden. Dizi, alt konular içermeyen oldukça sade bir konuya sahip olması izleyicinin dizi takibini ve diziye odaklanmasını kolaylaştıracak gibi.

Daha fazla gay filmleri ve dizileri LGBT kategorisinde ve alt kategorilerde yüzlerce yapım için site menüsün ya da yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz. Sitede içerik üretmek ister misiniz? Kırmızı düğmeye dokunarak ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

180 Degree Longitude Passes Through Us

Dizinin kısa bir özeti ve değerlendirmesinin ardından puanlaya geçeceğiz. Lütfen yorumlarınızı yazmayı unutmayınız.

180 Degree Longitude Passes Through Us (2022)

Babasının ölümünden çok etkilenen ve yıllardır annesi ile birlikte yaşayan Wang, sessiz kendi halinde biridir. Annesi Sasiwimol, ünlü bir yönetmendir. Yeni bir BL projesi için diziyi çekeceği yer aramaktadır. Wang, annesinin ünlü yaşamından elinden geldiği kadar uzak durur. Tutkusu coğrafyadır. Kuzey kutbuna gitmek, dünyayı dolaşmak ister. Enlemler, boylamlar onun için önemlidir. Babasından hediye ve tek hatıra olan dünya küresi kolyesi onu hayaline ulaşması için oldukça önemlidir.

180 Degree Longitude Passes Through Us (2022)
180 Degree Longitude Passes Through Us

Annesi ile yeni proje mekanı için arabayla şehirden çok uzak kırsala çıkarlar. Fakat yollarını kaybederler. Navigasyon onları ormanın ortasında bir yere getirir. Wangi yolu bulacağını iddia ederek arabanın kontrolünü alsa da işe yaramaz. Wang, birilerini bulmak için ormanda ilerlemeye devam eder. İleride çiftçi köylülerle karşılaşır.

180 Degree Longitude Passes Through Us (2022)
180 Degree Longitude Passes Through Us

Burada tanıştıkları çiftlik sahibi onlara yardım edecektir. Inthawut adındaki bu yabancı aslında annenin eski bir arkadaşıdır. In, üniversitedeyken aileyle kalmış yıllar sonra iletişimleri kesilmiştir. In’in evinde misafir olurlar. Wang çoktan bu yeni arkadaşına âşık olmaya başlamıştır bile. Fakat, annesi ile olan sorunları, yıllardır söyleyemedikleri Wang ile annesinin kavgasında söylenir. Bu adeta bir hesaplaşma gibidir. In ile birkaç gün yalnız kalacak olan Wang, hem kendini hem onu tanıyacak hem de babası ile olan bağlantısını çözecektir.

180 Degree Longitude Passes Through Us (2022)
180 Degree Longitude Passes Through Us

Konu olarak basit ama özellikle iç hesaplaşma, kendini tanıma, cinsel kimliğini açıklama temalarını içeren dizi, içerdiği psikoloji, gizem ögeleri ile sakin bir BL. Yan konuların olmadığı, adeta tek mekanda geçen dizi gay dizileri yani boys’ love dizi sevenler için ortalama bir seyir keyfi sunacak. Gay Tayland okul dizileri, gençlik dizilerinin tek düzeldiği az da olmuş kırılmış diyebiliriz. Bu temalar dışında kalan BL’yi listenize alabilirsiniz.

Dizi puanlaması IMDb

6.8
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Görüntü: 7
Oyunculuk: 7
Akıcılık: 6
BL Tema: 7

Yorumlar

WORDPRESS: 0