50M2 Netflix Dizi İnceleme ve Yorum Konusu

Ana SayfaFilm Dizi

50M2 Netflix Dizi İnceleme ve Yorum Konusu

50M2 Netflix'in 2021 yılındaki ilk Türk yapımı dizisi

İyi Adamın 10 Günü Netflix Türk Polisiye Filmi
The Platform Filmin Sonunda Ne Oluyor?
Special Netflix Gay LGBT Temalı Tv Dizisi

50M2 Netflix Dizi İnceleme ve Yorum Konusu. Netflix’in kara komedi, (kara mizah) drama, gerilim kategorilerinde. Netflix Türk yapımı diziler genellikle beğenilmiyordu. Hakan Muhafız çok başarısız bir diziydi. Dizi inceleme ve yorum sitelerinde çok iyi not da alamadı. Yine filmler de aynı şekilde basit ve izlemeye değmezdi. Yaşamlarımıza gereğinden fazla film ve dizi girdi. Televizyon devrinin bitmesiyle dijital platformlar adeta bizi istila etti. Şimdi dizi incelemesi ve yorumunda bu yazdıklarımın ne ilgisi var. Dizi ile bir ilgisi yok fakat 2020 yılı covid-19 salgını ile birlikte artık daha çok dizi/film tüketmeye başladık. Benim tercihim her zaman çok kaliteli yapımlardan yana. İçinde felsefe, bilgi, bilim, yaşam barındıran film/dizileri izlemeyi tercih ediyorum. Tabii ki her zaman da böyle şeyler izlemek mümkün değil. Daha fazla film ve dizi için TIKLA

50M2 Netflix Dizi İnceleme ve Yorum

50M2 inceleme ve yorumu: Dizi kara komedi ağırlıklı. Bu bağlamda diyaloglar komedi unsuru barındırsa da biraz daha iyi olabilirdi. Dizi de komedinin ana unsuru küfür diyebiliriz. Bunun dışında lüks yaşamlar ile sıradan insanların yaşamlarına da göndermeleri var. Dizide en sevmediğim kısın şu Kemal Sunal filmlerinden gördüğümüz “mahallelinin borcu” konusu. Yeşilçam’da bu konu izleniyordu, Kemal Sunal’ı kim sevmez ki! O korkusuzca mahalleliyi savunurdu. Burada da mahallinin borcu, haciz, senetler, aç gözlü müteahhitler… Bu konuların üzerine inşa edilen 50M2 daha özgün olabilirdi. Orta seviye bir dizi diyebilirim. Ama beni sürüklemedi ve bir sonraki bölümde ne olacak diye merak etmedim.

50M2 Netflix Dizi İnceleme ve Yorum Konusu

50M2 Netflix

Filmin Konusu ve Özeti

50M2 kısa bir özeti ve konusu: Servet’in piş işlerini yapan Gölge ailesinin öldürülmesi hakkındaki gerçeği öğrenir. Servet ile arası açılır sonunda düşman olurken. Gölge’nin babası olduğu sanılan terzi ölür. Muhtar ve Turan Gölge’ye Adem adını takarak mahalleye merhumun oğlu olarak getirirler. Miras olarak kendine kalan 50m2 terzi dükkanı kalır. Artık ilk başta beğenmediği o fakir mahallede kendine sahip çıkanlarla düşmanlarına karşı savaşacaktır. Pekiyi gerçekte Gölge gerçekten de terzinin mi oğludur? Mahalleli ve Muhtar kendilerini inandırdıkları bu yalana inanacaklar. Servet’ten kaçmak isteyen Gölge’de bu oyuna seve seve devam edecektir. 50m2 terzi dükkanı şimdi tek evidir.

Dizi izlenir mi? Çok da kötü bir dizi değil izlenir eğer izleyecek bir şeyler arıyorsan 50M2 dizisini izle! 

Dizi punlamam imdb

6.4
TOPLAM PUAN
Konu: 6
Oyunculuk: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 6
Komedi: 6
5M2 Netflix'in 2021 yılı Türk yapımı dizisi

Yorumlar

WORDPRESS: 0