85 Yazı Summer of 85 Gay LGBT Temalı Film Konusu

Ana SayfaGay LGBT Film

85 Yazı Summer of 85 Gay LGBT Temalı Film Konusu

85 Yazı Summer of 85 Gay LGBT Temalı Film kategorsinde. Filmin orijinal adı Été 85. Film, Aidan Chambers'ın Dance on My Grave romanında uyarlanmıştı

Egoist (2022) LGBT Temalı Japon Filmi
Die Mitte der Welt 2016 Dünyanın Merkezi BL Film
LGBT Temalı Gay, BL (Boys’ Love) Güncel Eş Cinsel Filmler

85 Yazı Summer of 85 Gay LGBT Temalı Film kategorsinde. Filmin orijinal adı Été 85. Film, Aidan Chambers’ın Dance on My Grave romanında uyarlanmıştır. Gay LGBT drama, aşk kategorilerinde bir yapım. Kitap 1982 yılında yayınlanan 6 serilik kitabın bir parçasıymış. Quuer edebiyat ve kitaplardan beyazperdeye uygulanan filmleri her zaman merakla izliyorum. Malum modern dünyanın aşamadığı onlarca sanal sorunlardan biri de homoseksüellik. Cinsel yönelim, cinsel çekicilik artık nasıl tanımlarsanız tanımlayın 21. yüzyıl insanına yakışmıyor. Mezarımın Üstünde Dans kitabının teması filmde degeçiyor. Kitabı okumadım Türkçe baskısı yoktur. O nedenle kitapla filmi kıyaslamak zor olacak. Ama film etkileyiciydi diyebilirm. Bütün homofobiyi bir kenara bırakıp filme odaklanalım.

Daha fazla LGBT kategorisinde film, dizi, Netflix yapımları, Tayland, Güney Kore, Japon, Tayvan, Çin BL dizileri, filmleri, rolam uyarlamaları ve daha yazlası için site menüsüne bakabilirsiniz. Yukarıfaki renkli düğmelere dokunarak en popüler yapımlara erişebilirsiniz. Yorum yazmayı unutmayın, düşüncelerinizi önemsiyoruz.

85 Yazı

85 Yazı Summer of 85 Gay LGBT Temalı Film Özeti Konusu

Alexis, edebiyat alanında çok başarılı bir öğrencidir. Okula devam etme ile okuldan ayrılma aşamasındadır. babası bir iş bulup yaşama atılmasını beklemektedir. Tam bu sırada yelkenli ile denize çıkar, denizde yelkenli alabora olunca yardımına genç ve çekici David yetişir. Davit, Alexis’i kurtarıp evine götürür annesi ile tanıştırır. İki erkek birbirleri ile zaman geçirdikçe sevgili olurlar. Birbirleri ile hoş zaman geçirirler. Alexis, adeta büyülenmiş ve kendini bu aşka kaptırmıştır. Davit babasını kaybetmiştir. Kendi işlerini işletmektdirler. Yerinde duramayan, sürekli birileri ile birlikte olmak isteyen Davit yanına yani iş yerine Alexis’i de alır. İki gay genç güzel zaman geçirmektedir.

85 Yazı Summer of 85 Gay LGBT Temalı Film
85 Yazı

Ölüm konusuna takıntılı olan Alexis, sürekli olarak ölümden bahserder. Onun için ölüm bir tutkudur. Davit sevgilisine söz vermesini ister önce kim ölürse, sağ kalan onun mezarında dans edecektir. Davit, Alexis’i aslında geçici bir zevk olarak görür ve ondan sıkılır. Yeni birileir ile tanıştığını söyler. Kumsaldan tanıdıklaır bir kız ile de ilşkisi olmuştur, daha önce başkalarıyla da ilşkisi olmuştur. Aralarında bir tartışma geçer. Bu şiddetli tartışmaya Alexis sevgilisinden ayrılarak her yeri yıkıp dağıtarak eve ondan kaçar. Peşinden giden Davit, motosiklet kazasında ölür.

Alexis, sevgilisine verdiği sözü yerin egetirmek için onun mesarında dans ederken polise yakalanır. Mezara zarar vermekten hakim karşısına çıkacaktır, o savunma olarak 6 haftalık bu aşkını ifade olarak yazar. LGBT gay film kategorisinde izlemeye değer bir film. 

85 Yazı Summer of 85 Gay LGBT Temalı Film
85 Yazı Summer of 85

Film incelemem Yorumum

LGBT gay (eş cinsel) film izleme listemdeki filmler arasında beğendiğim yapımlardan biridir 85 yazı. Filmin müzikleri özellikle çok iyiydi. Rod Steward şarkıları, özellikle mezarlıkta dans sahneleri çok iyiydi. Oyunculuğu da beğendim. 80’i yılların kıyafetleri ise çok iyiydi. Renkli, canlı renklerle yaz günleri çok iyi ifade edilmişti. Gay ya da eş cinsel olmak her zaman, eş cinsel bireyleri yaşama küstürmüştür. Aslında suç eş cinsellikte değildir, insanların 21. yüzyılda bile eş cinselliği ve cinsel yönelimleri anlamamalarındadır. Binlerce yıllık düşünce kalıplarından, yaşamı ve insana eskimiş imgelerden kurtulamadık. Filmden kısa bir replik ile yazıyı bitiriyorum.

Alexis: Beliki de onu sevdim, sevdiğime inandım. Onu o kelimenin anlamını anladığım kadar sevdim. Tek bildiğim ona doyamadığımdı. Zamanımın her saniyesini onunla geçirmek istiyordum. Ama onunlayken bu bile yeterli gelmiyordu. Ona bakmak dokunmak, dokunduğumu hissetmek istiyordum. Sürekli beraber olmak istiyordum. Tam 3 milyon 62888 saniye boyunca.

Film puanlaması IMDb

7.4
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Oyunculuk: 8
Müzik: 8
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
85 Yazı: Başarılı bir LGBT gay aşk roman uyarlaması

Yorumlar

WORDPRESS: 0