Akşam Tırnak Kesilir mi? Kesilmesi Günah mıdır?

Ana SayfaGizem Mitoloji

Akşam Tırnak Kesilir mi? Kesilmesi Günah mıdır?

Akşam vakti tırnak kesilir mi? Kesilirse ne olur? Günah mıdır? Hangi vakitlerde tırnak kesilir? Bu bir batıl inanç mıdır?

Kadim Cadılık Öğretisi Wicca Özeti İncelemesi
Ben Kirke Kitap İncelemesi Yorumu Özeti
Nowhere Boys Gölgeler Kitabı Filmi ve Dizisi

Akşam Tırnak Kesilir mi? Neden Günahtır? Tırnaklarımızı akşam kesersek ne olur? Bu bir “batıl inanç” mıdır? Yoksa tam aksine bir gerçekliği var mıdır? Bu soruların cevabını ve daha fazlasını bu yazı içinde bulacaksınız. “Akşam tırnak ve saç kesilmez günah” denildiğini hep duyarız. Hatta kesilen tırnaklarını biriktirenler, saçlarını kestikten sonra özenle saklayanlar vardır. Peki gerçekten de akşam vakti ya da hava kararınca tırnak ve saç kesilmez mi? Büyüklerimiz bazen derler “gece/akşam tırnak kesilmez günahtır” aslında herkesin aynı fikirde olduğu bir konu vardır: o da akşam tırnak kesmenin günah olmadığıdır. İstediğimiz zaman tırnak kesebiliriz. Yani ilk seçeneği eledik. Şimdi diğer seçeneklere bakalım.

Bilim, gizem, metafizik, açıklanamayan olaylar, mitoloji, ezoterizm ve daha onlarca konu için yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz. Sitede içerik üretmek isterseniz yazar başvurusu düğmesini (kırmızı düğme) kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi daha fazla aydınlık demektir.

Akşam Tırnak Kesilir mi? Kesilmesi Günah mıdır?

Tırnak

Akşam Tırnak Kesilir mi?

Önceleri insanlar, Türklerde şamanlar, Mısır’da manastırlarda rahipler büyüyle uğraşırlardı. Büyü aslında bir bilim dalıydı. Maji bilimi diye bilinirdi. Sihirli sözler, sihirli nesneler ile yaşamın enerji alanına etki edilmeye çalışılırdı. Her şeyi enerji olarak algılayabilen medyumlar ve büyücüler bu yeteneklerini her zaman iyiye de kullanmazlardı.

Ayrıca eski öğretilerde “parça bütüne aittir” şekline bir yasa vardı. Parçanın başına gelecek herhangi bir şey bütünün de başına gelecekti. Evrende bir bütünlük vardı. Bu kozmik yasalardan sadece bir tanesiydi. Türkler’de Şamanlar bu yasaları biliyordu. Tırnaklar da insanın yani bütünün bir parçasıydı, saçlar da…

Akşam Tırnak Kesilir mi? Kesilmesi Günah mıdır?

Tırnak Kesmek Sihir

Akşamları Tırnak Kesilmesi Günah mıdır?

Büyü yaptırmak isteyen biri, büyü yaptıracağı kişinin tırnağını ya da saçını büyücüye getirirdi. Parçaya yönlendirilen kötü enerjiler bütünü de etkilerdi. O nedenle karanlıkta tırnak kesilmezdi, tıraş olunmazdı. Tırnak parçaları karanlıkta bir yere fırlayabilir ve kötü niyetli kişilerin eline geçebilirdi. Saça basmak Anadolu geleneklerinde günah sayılır. Saç kesildikten sonra bir yere gömülür. Bu gelenek hâlâ sürdürülür.

Akşam Tırnak Kesilir mi? Kesilmesi Günah mıdır?

Tırnak Kesmek

Kara büyü ve büyücülük bu nedenle bütün dinlerde yasaklanmıştır. Yine unutulan gizli bilgiler zamanla gelenek haline gelmiştir. Tırnak kesmek ise gayet normal bir eylemdir. Ne sevabı vardır ne de günahı… Sadece tırnakları fazla derin kesmemeye özen gösterelim günah olduğundan değil canımız fena yanar da ondan.

Yorumlar

WORDPRESS: 0