Alex Rider Haluk Bilginer’in Oynadığı Dizi İzlenir mi?

Ana SayfaFilm Dizi

Alex Rider Haluk Bilginer’in Oynadığı Dizi İzlenir mi?

Alex Rider Haluk Bilginer'in Oynadığı İngiliz yapımı dizi yayında. Acaba orijinal ve izlemesi keyif veren bir dizi olabilecek mi? Haluk Bilginer'in rolü nedir>?

Ozark Heyecan Dolu Netflix Dizisi (Tavsiye Edilir)
Squid Game Netflix Dizisi Anlattığı Konu Ve İnceleme
En İyi Bilim Kurgu Film Dizi Önerileri Tavsiyeleri

Alex Rider Haluk Bilginer’in Oynadığı Dizi İzlenir mi? Aslında bu soruya cevap vermek biraz zor. Zaten dizi de biz bol bol Haluk Bilginer’i göreceğimizi ümit etsek de Alex Rider dizisinde okul yöneticisi rolünde ve adı da Dr. Greif. Dr. Grief Nazi ve Hitler hayranı. Mükemmel insanı yaratmaya çalışan, dünyanın %1’inden gerisinin gereksiz olduğunu düşünen gizli bir örgütün eğitmeni. Zengin ailelerin çocuklarını klonlayarak dünyaya hükmetmek isteyen bir psikopat. Benzer konulu bir sürü dizi çekildi. Bu da onlardan biri yani çok abartılacak özgün bir konusu yok. Neyse şimdi diziye gelelim.

Alex Rider Konusu

Alex Rider konu olarak aslında çok da orijinal değil. Eleştiriyi aşağıda yapacağım. Konusu: Alex amcası ile yaşayan bir lise öğrencisidir. Arkadaşı ile birlikte sıradan bir yaşam sürerken amcası Ian Rider aniden trafik kazasında ölür. Tabii ki bu doğru değildir. Ian, aslında bir güvenlik şirketinde çalışmıyor aslında a o bir MI6 ajanıdır. Alex, arkadaşı Tom ile birlikte amcasının ölümünü araştırırken gerçekleri öğrenir. Amcası aslında gizi bir bilgiyi öğrendiği için öldürülmüştür.

Alex Rider Haluk Bilginer

Gizemli bir okul vardır. Dizi bu okulun gizemi etrafında döner. Okulun amacını ve gizemlerini çözmek için Alex, tehlikeli bir görev üstlenecek ve okula sızacaktır. Bununla da kalmayıp bilgileri düzenli olarak dışarı aktarması gerekiyor. Fakat okul bir kale gibi korunur. İçeri giren bir daha çıkamaz. Sadece 6 öğrencisi olan bu okulda öğrenciler yavaş yavaş tuhaf davranışlar sergilemeye başlarken Alex, Kyra ile birlikte okuldan kaçma planı yapar. Tabii ki okulun sırlarını da öğrenir. Dışarıda ise İngiliz istihbaratı okulun ve bağlantılı kişilerin peşine düşer.

Dizi ya da film mi izlemek istiyorsun? İşte senin için harika tavsiyelerle dolu bir kategori TIKLA

Dizi izlenir mi İzlenmez mi? Eleştiri

Dizi İzlenir mi? izlenmez mi? Alex Rider dizisi gibi aslında çok dizi yapıldı. Konusu aşağı yukarı aynı. İnsan klonlama ve dünyayı yönetme konusuna biraz da Hitler ve Nazi düşüncesini ekleyince karşımıza nur topu gibi Alex Rider çıkıyor. Konusu daha özgün olabilirdi. Tahmin edilebilirdi. Yani ilk sezonun dört bölümünü izleyince otomatik olarak her şeyi tahmin edebilirsiniz.

Alex Rider

Basitlik. İstihbarat servisleri katı kurallarla göre çalışır ve asla ihtimallere olanak vermez. Ama Alex’in gizli görevini bir sağır sultan bile duymuş durumda. Yine zavallı bir lise öğrencisinin silah kullanmasını çok iyi bilmesi, kilitli kapıları açabilmesi, acayip ajanlık bilgilerinin olması izleyiciyi rahatsız edebilir. Bu çocuk ajan gibi olmayı ne zaman nerede öğrendi? Amcası iyi eğitmiş anlaşılan.

Alex Rider 2020

Dünya nüfusunun sadece %1’inin yaşamda kalması, yaşamda kalanların da en kusursuz olanların olması için çalışan Dr. Grief ise ilginçtir ki okula bir tane bile güvenlik kamerası yerleştirmez. Dr. Grief kendinin de klonlarını yapar. Dünyayı yönetmek için zengin ailelerin çocuklarını klonlar ve her şeyi düşünür. Ama çok basit şeyleri düşünemez. Bizim veletler kolayca koridorlarda gezinirler, bilgisayar “hack”lerler vs. vs. Basitlik genelde ajan dizilerinde hep olan bir şeydir.  Hatta kopya Alex’in farkına bile varmazlar 🙂 Dizi bana göre çöp ama puanlamayı Haluk Bilginer için verdim denilebilir.

Alex Rider

Haluk Bilginer’in Rolü Dr. Grief

2. sezon nasıl devam eder bilmiyoruz. Ama ilk sezonu çoğumuz Haluk Bilginer’i görebilmek için izledik. Zaten Bilginer’in o kadar büyük bir rolü de yoktur derken resmen dizinin temeli oldu. Ama daha fazla planlar yapan bir ve onları uygulayan bir karakter olsaydı süper olurdu. Kısacası izlenir mi bu dizi? İzlenir ama bir beklentiniz olmasın. Çerez niyetine izle unut, çöpe at bir dizi. Puan olarak da dizinin bahtına da 6.6 çıktı

İlk sezon için verdiğim puan IMDb

6.6
TOPLAM PUAN
Oyunculuk: 7
Konu : 6
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
Orijinallik: 6
Alex Rider ilk sezonu: Orijinal bir konu ve sağlam bir istihbarat ajan dizisi değil de liseli ergen dizilerini andıran bir tarzı vardı.

Yorumlar

WORDPRESS: 0