Alex Strangelove Netflix LGBT Gay Temalı Dizi

Ana SayfaGay LGBT Film

Alex Strangelove Netflix LGBT Gay Temalı Dizi

Alex Truelove garip bir soyadına sahiptir. Acayipliği bununla da bitmez hayvanlara ve sürüngenlere meraklıdır. Çözemediği bir sorunu vardır: cinsel kimliği.

To My Star 2021 Movie BL Gay Temalı Film ve Dizi
Oh! Boarding House BL Film (Movie) ve Dizi
Goodbye Mother, Thua Me Con Di, LGBT Temalı BL Film

Alex Strangelove Netflix LGBT Gay Temalı Dizi. Netflix orijinal yapımlarından olan film 2018 yapımı ve 1s 39 dk uzunluğunda. Eşcinselliğin farkına varma, kendini kabullenme, cinsel yönelimini keşfetme temalı bir komedi, aşk temalı film. Gay sevgili, gay aşk konulu Netflix LGBT temalı film oldukça hareketli bir film. Her ne kadar bilindik bir konusu olsa da eşcinsellik konulu filmlerin önemli olması açısından meraklısı için iyi bir film. Gay temalı film izlemek isteyen izleyici için eğlenceli bir tercih olacaktır.

LGBT gay, sevgili, aşk temalı daha f azla içeriğe ulaşmak için yukarıdaki düğmeleri ve site menüsünü kullanabilirsiniz. Siteye içerik göndermek ve yazar olmak ister seniz kırmızı düğmeye dokunarak ilgili ayrıntılara göz atabilirsiniz.

Alex Strangelove Netflix LGBT Gay Temalı Dizi Konusu Özeti

Alex Truelove garip bir soyadına sahiptir. Acayipliği bununla da bitmez hayvanlara ve sürüngenlere meraklıdır. Çözemediği bir sorunu vardır: cinsel kimliği. Kadınlardan mı yoksa erkeklerden mi yoksa her ikisinden mi hoşlanıyor, bilemez. Çocukluğunda arkadşaları tarafından “ibne” denilerek şiddete uğraması hafızasındaki karanlık bir anıdır. Fakat o her şeye  rağmen bir kızla çıkmaya başlar. Kız arkadaşı ile ilşikisi istediği gibi gitmez. Bir türlü sekse odalanamaz.

Alex Strangelove Netflix LGBT Gay Temalı Dizi

Alex Strangelove Netflix

Kız arkadaşı  Claire ile ayrılır. Farkı kız arkadaşlar edinmek ve seks  yapmak istese de başarılı olmaz. Cinsel kimliğini hâlâ anlamaya çalışırken Elliot ile tanışır. Elliot çekici bir erkektir. Yeni arkadaşı ile git gide yakınlığını arttıran Alex, ona ilgi duduğunu anlar. Artık cinsel kimliğini keşfetmiştir. O gay bireydir. Clarie açılır ve özür diler. Fakat herkes tarafından gay olarak bilinmek istemez bu Elliot ile ilişkisini başlamadan bitirecektir.

Alex Strangelove Netflix LGBT Gay Temalı Dizi

Alex Strangelove

Alex artık yeni sevgilisi ile mutlu olmak ve onu herkese ilan etmek ve cinsel kimliğini açıklamak için Elliot ile birpartide öpüşür. Çift olarak podyumda herkesin gözü önünde olan bu olay sonunda nihayet aradığını bulmuştur. Claire artık en yakın arkadaşı, kankası olmuştur. İnternet vLog’unda eşcinsel kimliklerini itiraf eden binlerce insana ile tanışır ve onların düuygularını paylaşır. Gay olarak yalnız değildir.

Alex Strangelove Netflix LGBT Gay Temalı Dizi

Alex Strangelove

İzleyici İncelemesi Yorumu

Film daha çok komedi ağırlıklı. Cinsiyet rolleri ve liseli bir gencin cinsel yönelimini keşfetme yolculuğunu anlatır. Toplumun, ailesinin, arkadaşlarının tepkisinden de çekinir. Eşcinsellik 21. yüzyılda bile hâlâ yüzlerce yıl önceki dogmalar ve kurgularla değerlendirilir. Oysa eşcinsel olmak tuhaflık değildir. Bütün canlıların biyolojisinde de vardır. Alex hem kafa karışıklıını giderir hem de kendine yeni bir dost edinir. Diğer yandan da eşcinsel olmanın içinden gelen, sıradan bir duurm olduğunu anlar. Heteroseksüel aşk, ilişki ile eşcinsel aşk ilişki arasında ayrım bulunmaz. Hepsi aynı duyguların ve kimyasal tepkimelerin ürünüdür. 

Film Puanlaması IMDb

6.8
TOPLAM PUAN
Konu: 6
Oyunculuk: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
LGBT Tema: 7
Alex Strangelove Netflix LGBT Gay Temalı Dizi

Yorumlar

WORDPRESS: 0