Alice Aelliseu (2020) Zaman Yolculuğu Temalı Dizi

Ana SayfaFilm Dizi

Alice Aelliseu (2020) Zaman Yolculuğu Temalı Dizi

Zaman yolculuğunun gerçek olduğu 2050 yılında Alice adlı bir şirket zaman yolculuğunu kontrol eder.

Paralel Evren Temalı Diziler
Solos Prime Video Dizi İncelemesi Yorumu
Sisyphus: The Myth 2021 Zaman Yolculuğu Konulu Dizi

Alice Aelliseu (2020) Zaman Yolculuğu Temalı Dizi. Güney Kore dizileri kategorisindeki 16 bölümlük dizi bölümleri ortalama 1s 10dk uzunluğunda. Zamanda yolculuk, zaman yolculuğu dizileri kategorisindeki, polisiye, aksiyon konulu drama ayrıca bilim kurgu kategorisine de giriyor. Zaman yolculuğu temalı diziler genelde aynı konu üzerine döner. Fakat klasik Güney Kore dizilerindeki aşk ya da fantezi havası bilim kurgu yapımlarında bile kendini hissettiriyor. Şimdi diziye geçelim.

Daha fazla içerik için yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz. Site menüsünden yüzlerce film, dizi, Netflix orijinal yapımlarına ulaşabilirsiniz. Yazar olmak ve içerik üretmek ister misiniz? Ayrıntılar için kırmızı düğmeye dokunun.

Alice Aelliseu (2020) Zaman Yolculuğu Temalı Dizi

Zaman yolculuğunun gerçek olduğu 2050 yılında Alice adlı bir şirket zaman yolculuğunu kontrol eder. Müşterilerini geçmişe götürerek, geçmişteki yaşadıkları ile yüzleştirmek bazen de intikam, bir sevdiğini iyileştirmek için çalışmalar yaparlar. Zaman yolculuğunun ve Alice’in geleceğine dair kehanetler kitabı ise gizemini korur. Bu kitabın koruyucusu 1992 yılındadır. İki zaman yolculuğu ajanı Yoon Tae Yi ve Yoo Min Hyuk kitabı almak için zaman yolculuğu yaparlar. Kitabın peşinde olan başkaları da vardır.

Alice Aelliseu (2020) Zaman Yolculuğu Temalı Dizi
Alice Aelliseu (2020)

Kitabı almak için gittikleri evde, onlardan önce gelen suikastçı kitabı almıştır. Kitabı tekrar alıp suikastçıyı etkisiz hale getirirler. Evde koruyucunun küçük kızı da vardır. Kız suikastçının elinden kurtulmuştur. Bu küçük kız aslında ileride olayların temelinde olacaktır. Bir nevi kendi zaman döngüsünün başlangıcıdır. Kitabın son sayfasını yırtıp almıştır.

Alice Aelliseu (2020) Zaman Yolculuğu Temalı Dizi
Alice Aelliseu (2020)

Yoon Tae Yi, hamiledir ve tekrar geleceğe dönmek istemez. Fazla radyasyon doğacak bebeğine zarar verme ihtimali vardır. 1992 yılında kalır. Fakat çocuğu radyasyon etkisi ile empati yeteneği olmayan duygusuz biri olarak doğar. Annesi bir cinayete kurban gider. Polis olan Park Jin Gyeom annesini ansızın kendi zamanında görür. Olayı araştırır. Annesinin gizemli zaman yolculuğu cihazını araştırması için araştırma yapar. Bu kişi de annesidir. Kendini bir anda Alice’in şiddet ortamında bulan bulan Park Jin Gyeom kendisi hakkında ve zaman yolculuğu – kehanet kitabı bağlantılarını çözecektir.

Alice Aelliseu (2020) Zaman Yolculuğu Temalı Dizi
Alice Aelliseu (2020)

İceleme

Bilim kurgu dizisinin içine fanteziyi çok iyi yerleştiren Güney Kore yazarları yine aynı şeyi yapıyor. Filmin sonunda başka bir zaman çizgisinde tekrar var olan Park Jin Gyeom ve Yoon Tae Yi bu defa anne oğul değildir. Yenilenen zaman çizgisinde farklı bireyler ve yabancılardır. Ve aşk, romantizm, fantezi burada biter. Dizinin bu şekilde romantizm ile bitmesi Güney Kore yapımlarının en sevmediğim tarafı. Zaman yolculuğu temasındaki kehanetler kitabı gibi temalar da o kadar çok kullanıldı ki artık modası geçti. Yine de izleyiciye ortalama bir seyir keyfi sunacaktır.

Dizi puanlaması IMDb

6.8
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Oyunculuk: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
ZY Tema: 6
Alice Aelliseu (2020) Zaman Yolculuğu Temalı Dizi

Yorumlar

WORDPRESS: 0