Amazon Prime Video Türkiye Üyelik ve İçerik

Ana Sayfaİnternet Teknoloji

Amazon Prime Video Türkiye Üyelik ve İçerik

Amazon Prime Video Türkiye Üyelik ve İçerik... Prime avantajları nelerdir? İçerik yeterli mi ve hangi film ve diziler var? Fiyat kaç TL? Netflix'e rakip olabilir mi?

Google Fotoğraflar Ücretli mi Oluyor? Sınırsız Yükleme
Online Kitap Satın Alma Siteleri En İyi Hangisi?
Huawei Watch Fit 2 Xiaomi Whatsapp Bildirim Sorunu

Amazon Prime Video Türkiye için Üyelik alımına başladı. İçeriğinde neler var? Netflix’e abone olabilecek mi? Soruları kullanıcıların aklına geliyor. Günümüzde dijital platformlar git gide daha çok ülkede kullanıcılara açılıyor. Amazon Prime Video bunlardan biri. Tabii ki her tarafımız dijital abonelikler ile doldu. Televizyon devrini çoktan bitirdik. 20. yy’da temel iletişim ve eğlence aracı olan televizyon 21. yy’ın ilk on yılından sonra artık tarih oldu sayılır. Fakat dijital aboneliklerin içeriği yetersiz kalabiliyor. Bizler daha çok okuyup, zihnimizi ve bilincimizi evrensel bir konuma getirmek yerine bol bol dijital platformlarda, sosyal medyada geziniyoruz. Bu da ayrı bir konu. Gelecekteki insan türünün dijital platform bağımlısı, yerinden kalkmayan, şişman, hantal bir tür olmasından endişe etmemek elde değil.

Amazon Prime Video Türkiye Üyelik ve İçerik

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video Türkiye Üyeliği

Amazon Prime Video artık resmen Türkiye’de. Üye olmak çok kolay. Özellikle Amazon Shopping kullanıyorsanız üyelik çok basit. Zaten ana sayfada ki banner sizi yönlendiriyor, kayıtlı kredi/banka kartınız ile sipariş verir gibi ödemeyi alıyor. Şimdilik yani ilk çıkış fiyatı 8₺ ama ileride fiyatın artacağı kesin. Netflix’e rakip olur mu bilinmez ama Amazon alışverişlerinde bedava ve hızlı kargo seçeneği prime kullanıcılarını daha çok sevindirecek. Uygulama marketinde zaten Amazon Prime Video ülkemiz için kullanılabilir durumda.

Amazon Kitap Siparişi Deneyimim Güvenli Değil mi?

Amazondan kitap siparişi. Yerli sitelerden daha kaliteli mi? TIKLA

Video İçeriği Film Dizi Çeşitliliği

Amazon Prime Video film ve dizi çeşitliliği bakımından bana göre pek de cazip değil. Filmler zaten Netflix’te olduğu gibi eski ve daha önce izlenilen içerikle dolu. Zaten film sayısı Netflix kadar değil. Diziler ise orijinal Amazon yapımları dışında ilgimi çekmedi. Çoğu Türkçe dublajdan yoksun, alt yazı sorunu var. Yani epeyce geliştirmeli kendisini. Bu haliyle Netflix’e ülkemizde rakip olacağını sanmıyorum.

Amazon Prime Video Türkiye Üyelik ve İçerik

Amazon Prime Video

Amazon Prime Fiyatı ve Avantajları

Üyeliğimi Amazon alışveriş uygulaması üzerinden aldım. İlk ay deneme süresince ücretsiz. Zaten 8₺ çok önemli bir para değil. Amazon’dan alışveriş yapanlar özellikle kitap alanlar için hızlı ve ücretsiz kargo seçeneği galiba çok cazip gelecek. Yerli online kitap sitelerinde kargo ücretini ancak 100₺ üzeri alış verişlerde ödemiyoruz ve kargolar da paketleme de leş gibi oluyor. Amazon’un kargosu, paketi, hızı, müşteri ilişkileri benden kitap alışverişi için iyi not almıştı. 

İzlenilebilecek kalitede, izlediğinize pişman olmayacağınız dizi ve film tavsiyeleri TIKLA

Dijital Platformlar Eleştirisi

Dizi ve film izlemek bir zevktir. Kaliteli yapımlar içinde sanat, incelik, duygu ve zekâ barındırır. Bu ayrı bir konu. Zaten benim de dizi film tavsiyelerim var. Başlangıçta da yazdığım gibi sosyal medya ve dijital platformlar çağında yaşıyoruz. Artık bütün platformlar “premium” hizmet ile aylık ücretli kullanıcı peşinde. Aslına bakılırsa dijital platformların bağımlısı olduğumuz az da olsa doğruluk payı içeriyor.

Amazon Prime Video Türkiye Üyelik ve İçerik

Amazon Prime Video

Bizi daha çok harcamaya, daha çok izlemeye, daha çok yemeye yönlendirmeye çalışan dev şirketler bizi hiç düşünmüyor. Bizler, ne kendimizi ne evreni ne de diğer insanları; doğayı; yaşamı düşünmeden yaşıyoruz. Evrenle, yaşamın özü ile bağlantı kuramıyoruz. Sadece tüketen ve sonunda da ölüp giden birer tür gibiyiz. Amazon kurucusu 2020 itibari ile 200 milyar $ servete sahip, gerisini sizin yorumunuza bırakıyorum.

Daha çok film/dizi izlemek yerine daha çok kitap okumalıyız. Bir birimizi ve evreni; yaşamı bir dizi gibi takip edip satır satır okumalıyız. Ayrıca yaşam bizden belirli bir ücret karşılında dijital abonelik üyeliği de istemiyor. Okuması, izlemesi, takip etmesi, anlaması bedava….

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik Koruması