Anti Reset (2024) Tayvan LGBT BL Dizi

Ana SayfaAsya BL Dizileri

Anti Reset (2024) Tayvan LGBT BL Dizi

Oldukça yabani ve insan ilişkilerinde pek de iyi olmayan tarih profesörü Chu Yi Ping okulda ısrarcı bir öğrencisi nedeni ile omuzunu incitir.

1000 Years Old Tayland LGBT Temalı BL Dizi
To Be Continued (2024) Tayland LGBT Temalı BL Dizi
Night Dream Tayland LGBT BL Dizi

Anti Reset (2024) Tayvan LGBT BL Dizi. Gay aşk, eşcinsel temalı BL yani boys’ love dizisi 10 bölüm. Dizi yapay zeka, robot, insan duyguları gibi temaları da içeriyor. Ortalama 20 dakikalık dizi oldukça basit bir konuya sahip. BL izleyicisi için orta alt seviyede bir izleme kalitesi sunacak. Şimdi dizinin konusuna geçelim.

Anti Reset (2024) Tayvan LGBT BL Dizi Konusu

Oldukça yabani ve insan ilişkilerinde pek de iyi olmayan tarih profesörü Chu Yi Ping okulda ısrarcı bir öğrencisi nedeni ile omuzunu incitir. Uzun bir süre dinlenmesi gerekecektir. Bu sırada evde tek başına kalmıştır, çok inatçı ve ters biri olması nedeni ile yanına yardımcı da almaz.

Tam bu sırada bir teknoloji ortaklığında çalışan amcası yapay zekaya sahip, insansı bir erkek robot üzerinde yaptığı gizli çalışmaları bitirerek, Ever 9 adlı humanoidi yeğenine hediye olarak gönderir. Robot, ev işlerinde yardımcı olmayı amaçlar.

Anti Reset (2024) Tayvan LGBT BL Dizi
Anti Reset (2024)

Ever 9 ile adeta oyun oynayan Chu Yi Ping robotun duygularının olduğunu fakeder. Kendini sürekli geliştiren Ever 9 artık bir robotun da ötesine geçip insan gibi düşünmeye, ilişkiler kurmaya başlayacaktır. Robota başka neler öğretilecektir? İnsanlar duygularını baştan yazıp, kendilerini geliştirebilir mi? Arıza yapan Ever 9 resetlenecek midir? Resetlenirse onun bilincine dair her şey de gidecekdir?

Teknoloji, roboy ya da eşcinsel robot insan konulu Asya BL dizilerine izleyici hegelde alışkındır. Bu dizide de aynı tema var. Genelde yapay zekanın bir cinsiyeti ve cinsel kimliğinin olmayacağı söylenir. BL dizilerinde durum böyle değildir. Robotlar hatta yapay zeka eşcinsel bile olabilir, öyle programlanabilir hatta kendi kendine vcinselliği ve aşlkı bile öğrenebilir. Fazla felsefi bir yanı olmayan, bilim kurgu yönü de zayıf dizi yine de BL izleyicisi için çerez bir yapım denilebilir.

Dizi puanlaması mydramalist

Yorumlar

WORDPRESS: 0