Aramızaki Görünmez Bağlar The Invisible Thread  LGBT Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Aramızaki Görünmez Bağlar The Invisible Thread LGBT Film

İki babaya sahip Olan lise öğrencisi ve 15 yaşındali Leone, bir yandan arkadaşları tarafından sürekli eleştirilir. İki babasının olması dolayısıyla herkes onun da eşcinsel olduğunu düşünür.

Belediye Başkanı Pete LGBT Konulu Siyasi Belgesel
Cutie Pie 2022 Tayland BL LGBT Gay Temalı Dizi
Fathers (2016) LGBT Gay Aile Temalı Film

Aramızaki Görünmez Bağlar The Invisible Thread (Il Filo Invisibile) LGBT Film movie. 2022 netflix orijinal yapımı, komedi, drama aile konu film 1 saat 49 dakika uzunluğunda. Eşcinsel gay aile, LGBTQ aile, komedi, drama, aile bağları konulu film oldukça eğlenceli. Eşcinsel, gay aşk, sevgili, ilk aşk ve benzeri gençlik filmlerinden sıkılanlar için eğlenceli ve anlamlı bir film olacaktır. Özellikle filmin komedi tarafının daha ağır olduğu söylenebilir. Eşcinsellik, aile, homofobi gibi konulara da film oldukça güzel değiniyor. Aile nedir, aynı DNA’ya sahip olmak mıdır? Bildiğimiz klasik ailelerin dışında eşcinsel bireyler öğrneğin gay bireyler de aile oluşturabilir mi? Burada Fosters dizisine bakabilirsin orada da lezbiyen bir çiftin kurduğu ailenin öyküsü anlatılıyor.

LGBTQ kategorisinde daha fazla film, dizi, belgesel, şov programı için yukarıdaki butonları kullanabilirsiniz. Ayrıca siteye içerik eklemek islerseniz yazar başvurusu için kırmızı butonu kullanabilirsiniz.

Aramızaki Görünmez Bağlar Il Filo Invisibile LGBT Film

İki babaya sahip Olan lise öğrencisi ve 15 yaşındali Leone, bir yandan arkadaşları tarafından sürekli eleştirilir. İki babasının olması dolayısıyla herkes onun da eşcinsel olduğunu düşünür. Oysa o gay babaları gibi eşcinsel değildir. Sınıfta pek de popüler biri değildir. Arkadaşı ile grup ödevi olarak LGBT hakları ve ailesi, eşcinsel aileler hakkında bir video hazrılar. Bu sırada okulun en güzel kızlarından biri olan Anna’ya âşık olur.

Aramızaki Görünmez Bağlar The Invisible Thread  LGBT Film

The Invisible Thread

Fakat Annanın eşcinsel ikiz kardeşi büyük bir yanılgıya kapılarak gay babalara sahip olduğundan Leone’nin de gay olduğunu düşünür. Fakat bu hata düzeltilir ve artık Leone Anna ile sevgili olur ve ikizi de onun arkadaşıdır artık. Her şey böyle giderken babalarının 20. yıldönümleri için sevgilisini de davet eden Leone Paolo babasının aslında diğer babasını aldattığını öğrenir.

Babalar birbiri ile ayrılmak ister fakat Leone’nun gerçekte biyolojik babasının hangisi olduğu belli değildir. Bunun için birbirleri ile yarışırlar, önce öğrenen çocuun velayetini alacaktır. Fakat istedikleri gibi bir sonuca varamazlar, oonları bir sürpriz beklemektedir.

Aramızaki Görünmez Bağlar The Invisible Thread  LGBT Film

Aramızaki Görünmez Bağlar The Invisible Thread

İzleyici Yorumu

The Invisible Thread için minik bir yorum. Aile nedir? Aile bağı kurmak için illa DNA bağı mı gerekir? Büyüten mi yoksa biyolojik bağı olan mı asıl ailedir? Filmde aile kavramının aslında sevgilyle, ilgiyle, bütün kalbini verermekle ilgili olduğunu anlatır. Biyolojik bağ, ya da heteroseksüel karı-koca ilişksi ile olan klasik bir aile ile gay bireylerin birlikte kurduğu bir aile arasında hiç bir fark bulunmaz.

Aramızaki Görünmez Bağlar The Invisible Thread  LGBT Film

Aramızaki Görünmez Bağlar Il Filo Invisibile

Dairo’nun gay babalara sahip olan Leone’yi de gay sanması güzel bir diyaloğa sebep olur. Leone arkadaşına anne baban eşcinsel değil o zaman senin de eş cinsel olmaman gerekirdi gibi bir şey söyler. Çünkü Darion iki babası olduğundan Leone’nin de eşcinsel oladuğunu düşünür. Toplumda eşcinsellik yüzlerce yıllık kurgulardan ve yanlış öykülemelerden dolayı anlaşılamamış olmalı. Yoksa basit bir cinsel yönelimin, cinsel rollerin bu kadar sorun edilmesini anlamak da pek mimkin değil.

 

Film Puanlaması IMDb

7.0
TOPLAM PUAN
Konu: 7
LGBTQ Tema: 7
Komedi Tema: 7
Oyunculuk: 7
Akıcılık: 7
Görüntü Yönetimi: 7
Aramızaki Görünmez Bağlar Il Filo Invisibile LGBT Film

Yorumlar

WORDPRESS: 0