Archive Org Site Sildirme Nasıl Yapılır?

Ana Sayfaİnternet Teknoloji

Archive Org Site Sildirme Nasıl Yapılır?

Archive.org internetteki bütün adımlarımızı kayıt altına alıyor arşivliyor. İstemediğimiz ve sildiğimiz içerik hâlâ bir yerlerde ve bunu silmek de çok kolay

Online Kitap Satın Alma Siteleri En İyi Hangisi?
Fan Sesi Sorunu Lenovo IdeaPad S145 – 15IKB
Lenovo IdeaPad BIOS Güncellemesi Sorunu

Archive org yani (www.arrchive.org) bütün veb sitelerinin kaydını tutar ve bunları depolar. Siz sitenizden içeriği silseniz bile içeriğinizin bir kopyası archive org üzerinde her zaman olacaktır. Tabii ki benzer siteler de yok değil. Artık istemediğimiz sayfaların bir yerlerde olması bizi rahatsız edebilir. Peki site sildirme nası yapılır? İnternette her adımımız kayıt altında kendimizi güvende hissedemiyoruz.

archive.org’dan Site Sildirme Nasıl Yapılır?

Öncelikle info@archive.org e posta adresi emrimizde. Her şeyi buradan yapmamız gerekecek. Tabii ki mesajlaşma İngilizce olmalı. Site silmeyi archive org iki gün içinde sonuca bağlayacaktır. Öncelikle info@mustafasonmez.com gibi bir e posta adresiniz olmalı. Bu çok önemli. Çünkü sizden sitenin sahibi olduğunuzu ispatlamanız istenecektir. Bunun öok yöntemi var. Kimlik doğrulama işlemini yapınca siteniz ve bütün kayıt sistemden silinecektir ve bir daha da sitenizin kaydı tutulmayacaktır.

Size gelen e postada kimliğinizi doğrulama site sahipliğini ispatlamak için istenenleri göreceksiniz. Fakat bunların hiç birine gerek olmayacak çünkü Cenap Bey bizim için bu işin nasıl yapılacağını buldu. Hiç uğraşmadan site silme işlemini yapmanız için harika bir yazı hazırlamış. Tabii ki bu yöntem WordPress siteler için. Sunucuya doğrulamak için bir metin atma işlemi var. Blogger ve diğer blog sistemler için belki bir sayfa ile de bu işlem yapılabilir.  Sonuçta bütün eski kayıtlardan, istemediğiniz sayfalardan kurtulabilecek ve bir hayalet olacaksınız.

Archive org site sildirme görseli

Archive Org

Söyledğim gibi nasıl mesal mesajlaşacağınıza dair hazir İngilizce bir metin, e posta adresi, sunucuya nereye nasıl bir doğrulama dosyası atacaksınız? Hepsi adım adım anlatıldı. Ayrtıca archive.org kayıtların nasıl engelleneceğini de yazıda bulabilirsin.

Yazının devamını ve site sildirme işlemleri için TIKLA


Benzer sayfalar için TIKLA

Yorumlar

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    İlkay 11 ay ago

    Merhaba, içerik için teşekkürler, ancak yazı sonunda yönlendirdiğiniz link çalışmıyor. İçeriğe nasıl ulaşabiliriz ya da belirtilen adresteki archive.org site silme yöntemin ne olduğunu biliyorsanız paylaşabilir misiniz?