Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe LGBT Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe LGBT Film

Kendi halinde yeni tanışan iki arkadaş Ari ve Dante birbirlerini sevdiklerini anlayacaktır.

Semantic Error: The Movie (2022) LGBT Film
The Thing About Harry (2022) LGBT Temalı Film
Marry My Dead Body (2022) LGBT Polisiye Film

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe LGBT Film. Roman uyarlaması 2022 Amerika yapımı LGBT temalı film. Gay aşk, gay sevgili, eşcinselliğini keşfetme, eşcinsel gençlik, homofobi, ilk aşk gibi temalarda. Kendini keşfetme, olduğun gibi görünmek, kendini kabullenmek gibi temaları da olan rolan uyarlaması film 1s 38dk uzunluğunda. Orijinal yapıtın yazarı Benjamin Alire Sáenz. şimdi ilmin özetine, konusuna ve incelemesine geçelim mi?

Daha fazlası için site menüsüne bakabilirsiniz. Yüzlerce LGBT temalı film ve dizi sizi bekliyor. Yorum ve önerilerinizi yazmayı unutmayın.

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

Ari, kendi halinde sıradan bir öğrencidir. Hiç arkadaşı olmayan bir genç olarak ailesi ile de iletişimi kopuk ve ağabeyi de hapistedir. Bu tema ilk olarak izleyiciye filmin LGBT temalı olabileceği ihtimalini vermiyor. Aslında ilk başlarda karşımıza eşcinsellik temalı, homofobi kurbanı bir tema da çıkmıyor. Filmin çoğu Aris’in yeni arkadaşı Dante ile olan arkadaşlığı ve ailesi ile olan iletişim kopukluğu ile geçiyor.

Dante gelecek yaza kadar babasının üniversite de ders vermesi nedeni le başka bir eyalete gider. Bu sırada Aris, arkadaşını çok özler, y eni bir arkadaş edinir. Dante sonraki yaz tekrar gelir. Fakat Dante, yeni arkadaşına aşık olmuştur. Ufak bir öpücük ister. Aris, una şiddetle karşı çıkacaktır. Yaşamın kurtarmak için neredeyse sakat kalacak hatta ölüm tehlikesi geçiren Aris, arkadaşının gay olmasını sevmez.

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe LGBT Film
Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

Bilindik bir tema vardır burada. Aris de gay cinsel kimliğinde bir gençtir fakat henüz kendi dünyasını keşfetmemiş ve korkmuştur. İkisi de adeta yeni bir evren yani kendilerini keşfederler. Aris, anne babasının eş cinsel olduğunu öğrenmesinden korksa da bu aceleye gelmiş bir düşüncedir.

Dante ile arası açılan Ari, arkadaşının homofobi sonucu dayak yiyip hastanede ağır yaralı olduğunu öğrenince öç alacaktır. Bu noktada Ari, aslında Dante’ye âşık olduğunu anlar. Babası da bunun farkına varmıştır. Ailesi de öneli olanın onun kim olduğu, duyguları olduğunu ve kendisini keşfetmesi gerektiğini söyleyince Ari kaybetmeden sevgilisini geri kazanacaktır.

Mutlu sonla biten, bazen akıcılığını yitiren ama görüntü yönetimi, oyunculuk ve LGBT teması, verdiği çok küçük sosyal mesajlar ve insan dair teması ile ortalamanın altında bir BL denilebilir. İlk başa film boys’ love gibi gözükmese de izleyici için sonlara doğru film hareketlenecektir.

Film puanlaması IMDb

7.4
TOPLAM PUAN
Screenplay: 8
Görüntü: 7
Oyunculuk: 7
Akıcılık: 7
LGBT Tema: 8
Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe Puanlaması

Yorumlar

WORDPRESS: 0