ARQ 2016 Filmi Konusu ve Zaman Döngüsü

Ana SayfaFilm Dizi

ARQ 2016 Filmi Konusu ve Zaman Döngüsü

Dünyada enerji krizi yaşanır. Yiyecek kıtlığı başlamıştır. Dünya kaynakları artık insanlara yetmemektedir. Enerji savaşları çoktan başlamıştır. Dünyayı iki büyük şirket yönetmektedir.

Young Royals Netflix Dizisi Gay LGBT Temalı
Squid Game Netflix Dizisi Anlattığı Konu Ve İnceleme
Fatma Netflix Dizi İncelemesi Yorumu İzlenir mi?

ARQ 2016 Filmi Konusu ve Zaman Döngüsü. Zaman yolculuğu temalı konulu filmler arasında en çok konu edilen zaman döngüleri filmleridir. Kendini tekrar eden bir döngünün içine sıkışmak, döngüsel zaman çevriminden çıkmaya çalışmak da oldukça zordur. Döngüleri kırıp, önceden belirlenmiş geleceği yeniden yazmak, özgür irade ve neden sonuç ilişkisi de en meşhur temalardandır. Aksiyom, bilim kurgu kategorilerindeki filmi inceleyemeyelim. Şimdi zamanla oynayalım hadi!

Daha fazla zamanda yolculuk temalı film, dizi, bilim kurgu ve izlenmesi gerekli en iyi yapımlar için yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz. Ayrıca sitede yazar olmak isterseniz kırmızı düğmeyi kullanabilirsiniz.

Dünyada enerji krizi yaşanır. Yiyecek kıtlığı başlamıştır. Dünya kaynakları artık insanlara yetmemektedir. Enerji savaşları çoktan başlamıştır. Dünyayı iki büyük şirket yönetmektedir. İki şirketin de taraftarları enerjiyi ellerinde tutmaya çalışır ve her yerde iç savaş çıkar. Torus ve Bloc dünyayı yönetirken dünya için de zaman tükenmektedir. İnsanlar yiyecek bulamaz ve bir de salgın hastalık sürer. Ayrıca hava kirliliği insanların nefes alamayacakları kadar yüksektir.

ARQ 2016 Filmi Konusu ve Zaman Döngüsü
ARQ 2016

Eski bir Torus mühendisi sınırsız enerji üreten ARQ adında bir cihaz üretir. Fakat Torus da cihazın peşindedir. Mühendis Renton, ARQ’tan kaçarak sevgilisi ile güvenli evine gelir. Bilmediği bir şey vardır o da Torus militanlarının evini basacağı ve hisse senetlerini almak isteyeceğidir. Fakat eve baskın yapanlar cihazın farkına varacaktır.

ARQ 2016 Filmi Konusu ve Zaman Döngüsü
ARQ 2016

Renton yaptığı cihazın bir zaman döngüsü yarattığını öğrenir. Aynı gün sabah uyandığında eve baskın düzenleyen Torus ajanları akşam saat 9’da döngü tamamlanana kadar Renton ile mücadele eder. Renton, aynı günün binlerce defa tekrar ettiğini öğrenir. Her tekrarda olayları değiştirmek istese de bunu başaramaz. sevgilisi ve eve girenlerin arasındaki Torus ajanı da döngünün farkına varacaktır. ARQ sadece sınırsız bir enerji üretmez, zaman döngüsü yaratır. Döngü sadece evi etkiler.

ARQ 2016 Filmi Konusu ve Zaman Döngüsü
ARQ 2016

Dünyanın sonu, enerji savaşları, düşünmeden kullandığımız dünya kaynakları ve geleceğin yaşanılamaz dünyası ilgi çekici. Netflix orijinal yapımı bu dizide zaman döngülerinden, nedensellikten, belirlenmiş bir kaderi yaşamaktan çok sanki dünyaya odaklanmış. Galiba dünya kaynaklarını sömürüp, güzel dünyayı yaşanılmaz hale getireceğimiz bu döngüden çıkmalıyız.

Film puanlaması IMDb

7.0
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Oyunculuk: 7
Akıcılık: 7
Görüntü: 7
Bilim Kurgu Tema: 7
Merak Uyandırma: 7
ARQ 2016 Filmi Konusu ve Zaman Döngüsü

Yorumlar

WORDPRESS: 0