Asya BL Dizileri LGBT Gay Temalı Dizi Önerileri

Ana SayfaAsya BL Dizileri

Asya BL Dizileri LGBT Gay Temalı Dizi Önerileri

Aşağıda 40 dizi var. Asya BL (boys' love) kategorisindeki diziler genellikle yakın zamanda yayınlanan Tayland, Güney Kore, Japon LGBT gay temalı yapımlar olacak.

The Director Who Buys Me Dinner (2022) Kore BL Dizi
Red Balloon (2017) Tayvan LGBT BL Dizi Drama
Star and Sky: Star in My Mind (2022) BL Taylan Dizisi

BL Dizileri LGBT Gay Temalı Dizi Önerileri. Bu yayında BL yani boys’ love temalı dizileri, en iyi LGBT gat temalı yapımları listeledik. BL aşk dizileri, dramalar, Çin, Tayland, Güney Kore, Japon, Tayvan, BL dizileri kısaca Asya LGBT gay temalı diziler ve Avrupa yapımları konumuz. Sayfada 10 dizi var. Yüzlerce dizi arasından tabii ki seçim yapmak zor. Çok bilinen bazı dizileri listeye eklemedik. Şimdi kendinize bir izleme listesi oluşturabilirsiniz.

Yukarıdaki düğmelere dokunarak en popüler BL dizilerine ulaşabilirsiniz. Site menüsünden yüzlerce LGBT dizileri, filmleri, belgeselleri, Netflix, Prime Video yapımlarını izleyebilirsiniz. Uorum ve önerilerinizi yazmayı unutmayın.

Asya BL Dizileri LGBT Gay Temalı Dizi Önerileri
Asya BL Dizileri

Asya BL Dizileri LGBT Gay Temalı Dizi Önerileri

Aşağıda 40 dizi var. Asya BL (boys’ love) kategorisindeki diziler genellikle yakın zamanda yayınlanan Tayland, Güney Kore, Japon LGBT gay temalı yapımlar olacak. Çok bilinen birkaç diziyi listeye eklemedik, ayrıca ayrıntılılar için bağlantılara dokunabilirsiniz. Boys’ Love dizileri özellikle Tayland yapımlarında oldukça tekdze ve bilindiktir. Wwbtoon, manga, çizgiroman uyarlamaları, iternet romanları uyarlamaları da oldukça popüler. Özellikle Tayland diizlerinde izleyici çok çekici erkek oyuncuları ve gerçeklikten kopuk süper zengin aileieri, lüks yaşantıları ve kusursuz mekanları görecek. Bu bakımdan Asya BL dizileri oldukça sulandırılmış ve bibririnin kopyası ve uyduruk olabiliyor.

Hidden Love, 2021 Tayland BL Dizi

Tayland BL (LGBT gay dizileri) disizi 2021 yılı yapım. Hidden Love Asya BL (boys’ love) kategorisinde sevilerek izlenmişti.

Kovid-19 salgını başladığı zamanlarda okul yurdundan zamanında çıkmadıkları için dört arkadaş karantinada klaırlar. Binaya kapatılırlar 14 gün boyunca binadan çıkamaları yasaktır. Yurtta, Tha adında ünlü sosyal medya fenomeni şarkıcı da bulunur. Egoist, geçimsiz, uyumsuz bir tip olan Tha’nın gizli bir aşkı vardır. Aynı binada beraber kapandıkları Kim şarkıcıya deli gibi âşıktır. Bir yandan arkadaşlarının yardımı ile onu kendine âşık etmete çalışan Kim diğer yandan da arkadaşlarının hayalet hikayesini kullanır. 14 bölümlük dizi fantezi ve doğaüstü temaları seven izleyici iyi hedefliyor. Devamı ve ayrıntılar için buraya dokunun.

TharnType The Series

2019 yılı yapımı dizi birbiriyle bağlantılı üç dizi şeklinde. LGBT gay aşk, sevgili, LGBT okul, gençlik kategorisindeki dizi 12 bölüm.

ilk sezon Type’in oda arkadaşının gay olduğunu öğrenmesiyle başlıyor. Çenesi düşük Techno, Thorn’un gay olduğunu söylemiştir. Sorun şudur ki aşırı derecede homofobik olan ve gaylerden nefret eden Type, oda arkadaşı Thorn’a karşı cephe alır. Onun başka oda bulmasını ister. Bu olmayınca odadan taşınmak istese de yer bulamaz. Devamı için buraya dokunun.

Dark Blue Kiss BL

2019 yılı yapım 12 bölümlük dizi birçok çiftin öyküsünü anlatıyor. Dizi diğer Tay BL dizilerine göre daha gerçekçi denilebilir.

Elektrik mühendisliğinde okuyan Pete ve Kao aralarındaki ilişkiyi herkesten saklar. Sadece Pete babasına bu ilişkiyi söyleyecektir. Babası oğlunun gay kimliğini ve sevgilisini onaylamıştır Kao ise annesine bunu söyleyememektedir. Kao, özel dersler vererek para kazanır. Annesinin çalıştığı okul müdürünün oğluna da ders vermektedir. Fakat bu lise son sınof öğrencisini Pete bir türlü sevmez ve ona ders vermemesi için baskı yapar. Daha fazla detay için buraya dokunun.

Unforgotten Night

2022 yılı yapımı Taland BL dizisi. Dizi 14 bölüm. Mafya temalı LGBT drama, her ne kadar mafya konusu zayıf olsa da BL teması ile izleyiciyi kendine çekmeyi başaran dizilerden.

Mafya lideri Theerapanyakul ailesinin erkek çocuklarından Kinn, bir mafya çatışmasından canını zor kurtarır. Peşine düşen adamları atlatmak için bir bara girer. Burada diğer mafya ile çatışmaya Porsche’de katılır. Para karşılığı hiç tanımadığı bu adama yardım eder. Saldırıdan kurtulan Kinn, bu barmeni aramaya başlar. Uzun aramalar sonucunda adının Porsche olduğunu öğrendiği barmene ulaşır. Korumalık teklif eder. İlk başta kabul etmeyen Porsche amcasının kumar borcu yüzünden mayfa ailesinde korumalık yapmayı kabul eder. Devamı için lütfn buraya dokunun.

Not Me (2021) Tay BL Dizi

Dizi, 2021 yılı yapımı. 14 bölümlük dizi, LGBT gay temalı diziler kategorisinde ayrıca, sosyal adalet, hukuk, eşitlik gibi temaları da öykülüyor.

Kardeşinin bilinmeyen kişiler tarafından ağır yaralandığını öğrenen White, ikiz kardeşini görmek için Tayland’a gelir. Küçük yaşlarda anne babalarının ayrılması üzere ikiz kardeşler White ve Black da ayrılmıştır. White, diplomat olan babası ie Rusa’ya gitmiş ve diplomasi okumuştur. Black ize hakim olan annesi ile kalsa da annesi ile arası iyi değildir. Hukuk okuyan White, adeletsizlik, eşitsizlik için çeşitli eylermler düzenleyen bir gruba katılmıştır.

Behind Cut

Güney Kore BL dizisi 2022 yılı yapım. Tayland dizilerinden daha oturaklı ve gerçekçiliğe sahip Güney Kore LGBT gay temalı diziler seven izleyici için iyi seçim olacak. Dizinin film (The Movise) versiyonu da var.

Ünlü moda tasarımcısı Ki Jin yeni bir tasarım üzerinde çalışırken, yeni tasarımını sergileyeceği modeli de aramaktadır. Tasarım yarışması için kabul edilir. Ünlü bir tasarımcı olabilmek için bu yarışma çok önemlidir. Hwang Yi Bin gizlice referans olur ve böylece işleri daha da kolaylaşır. Bu şekilde günlerini moda tarımında zirveye ulaşmak için çalışan Ki Jin, Young Woo ile karşılaşır. Daha fazla ayrıntı için buraya dokunun.

Blueming

Güney Kore BL dizileri kategorisindeki LGBT gay temalı yapım 14 bölüm. 2002 yılında gösterilen dizi 11 bölüm. Her bölüm 14 dakika uzunluğunda.

Çocukken çok şişman olan ve babaları kendilerini terkettiği için annesi ve kız kardeşiyle yaşayan Cha Si Won havalı gözükmek için elinden geleni yapar. Çocukluğundna beri çok çalışmış zayıflamış ve fit, kaslı bir vücüda sahip olmuştur. Üniversite birinci sınıf sinema bölümü öğrencisidir. Okulda da havalı gözükmek için sevmediği şeyleri seviyor gibi gözükür. Tek amacı çocukluğunda yaşadığı gibi dışlanmak istememesidir. Dizi ayrıntıları için buraya dokunun.

You Make Me Dance

Güney Kore mini BL dizisi. 2021 yapımı 8 bölümlük dizi ortalama 14 dakika. Dizinin ayrıca film (The movie) versiyonu da var.

20  yaşındaki Song Shi On büyük bir bele gösterisine hazırlanmaktadır. Fakat düzensiz yaşantısı, parasının olmaması performansını kötü etkiler. Rakibi de onu ezip geçmiştir. Elemeleri kazanıp gösteride başrolde olmalıdır. Böylece alacağı para ile tefeciye olan borcunu da ödeyecektir. Ama tefeciler ansızın ondan borcunu ister. Borcun tahsili için Jin Hong Seok görevlendirilir. Aslında ikisi üç sene önce bir otobüste karşılaşmışlardır. Bunu sonradan hatırlarlar. Jin Hong Seok borcu tahsil etmek için Song Shi On ile aynı evde yaşamaya başlar. Daha fazla ayrıntı için buraya dokunun.

Semantic Error

Güney Kore LGBT gay dizisi internet romanı uyarlaması dizinin film versiyonu da var. Dileyen filmini de izleyebilir. 2022 yapımı, 25 dakikalık 8 bölümden oluşan dizinin ayrıntılarına geçelim.

Dizi Semantic Error – Anlam Hatası adlı web romanından uyarlanmıştır. Dizi de grup ödevi yüzünden okulu bitiremeyen Jang Jae Young’un buna sebep öğrenci Chu Sang Woo’yu araması ile başlar. Tesadüfler bazen anlamsız birleşmeleri getirebilir. Oyunu için bir tasarımcı arayan Chu Sang Woo’da aslında Jang Jae Young’u aramaktadır. Bir süre karşılaşıp da aradıkları kişi olduklarını bilmeden devam ederler. Fakat bilgisayar mühendisliği öğrencisi Chu Sang Woo aradığı tasarımcıyı bulmuştur. Devamı için buraya dokunun.

Senpai, Danjite Koidewa!

Senpai, This Can’t be Love! Manga uyarlaması Japon BL dizi 2022 yapım, 8 bölüm. Gay gençlik aşkı, iş yaşamı konulu dizi aslında bilindik bir konuya sahip.

3D tasarım öğrenen Kaneda Yuki, hayalinde en sevdiği dijtal karakter tasarımcısı gibi olmak geçer. En sevdiği ve özendiği tasarımcı Yanase Jun ile aynı yerde çalışmaya başlar. Yanase Jun, artık onu yetiştirecektir ve Kaneda Yuki’nin “buddy”si olmuştur. Tasarımın inceliklerini öğrenmeye başlar. Genç tasarımcı olarak buddy’sine sadece hayran değil aynı zamanda ona âşıktır. Devamı için buraya dokunun.

Yüzlerce BL dizi arasından seçim yapmak tabii ki neredeyse imkansız. Aşağıda bir liste var. Yine site menüsünde yüzlerce dizi var. Siz de yorumar panelini ullanarak BL önerilerinizi yazabilirsiniz.

Tayland, Güney Kore, Tayvan, Japon BL dizi önerileri

 1. Never Let Me Go Tayland
 2. Love Mechanics Tayland
 3. Moonlight Chicken Tayland
 4. Golden Blood Tayland
 5. Chains of Heart Tayland
 6. 609 Bed Time Story Tayland
 7. Never Let me Go Tayland
 8. Between Us Tayland
 9. 180 Deggre Longitude Passes Us Tayland
 10. Untill We Meet Again Tayland
 11. I Promised You Teh Moon Tayland
 12. You’re my Sky Tyaland
 13. Paint With Love Tayland
 14. Check Out Tayland
 15. Fish Upon The Sky Tayland
 16. Mr. Heart Güney Kore
 17. First Love Again Güney Kore
 18. Kissble Lips Güney Kore
 19. To My Star Güney Kore
 20. Long Time No See Güney Kore
 21. Peach of Time Güney Kore
 22. Where Your Eyes Güney Kore
 23. A Shoulder to Cry On Güney Kore
 24. Minato Shouji Coin Laundry Japon
 25. Me My Husband and my Husband’s Boyfriend Japon
 26. Ameiro Paradox Japon
 27. More Than Worlds Japon
 28. Kabe Sa Doujin Sakka no Neko Yashiki Japon
 29. Red Ballon Tayvan
 30. Plus Minus Tayvan

Yorumlar

WORDPRESS: 0