Asya Gay LGBT Filmleri Kore, Tayland, Japon, Çin, Tayvan

Ana SayfaGay LGBT Film

Asya Gay LGBT Filmleri Kore, Tayland, Japon, Çin, Tayvan

LGBT temalı çeşitli yıllarda yapılmış filmler var. En güncel filmleri listenin ileriki bölümlerinde de göreceksiniz. Özellikle Tayland, Güney Kore gay filmleri yani BL (boys' love) kategorisindeki filmleri aşağıda sıraladık. Umarım sizin için iyi bir seyir olur.

Your Name Engraved Herein Gay LGBT Film
Red Wine in the Dark Night (2015) BL Film
Uncontrolled Love 1 ve 2 Gay LGBT BL Film

Asya Gay LGBT Filmleri Kore, Tayland, Japon, Çin, Tayvan BL film arşivinin ikinci bölümü. Bu bölümde kaldığımız yerden gay filmleri kategorisine devam ediyoruz. 2021, 2022 LGBT temalı Asya yapımı filmlere bakacağız. Gay gençlik filmleri, drama, komedi, aşk kategorilerinde boys’ love yapımları bu türü sevenleri bekliyor olacak.

Daha fazla içerik, gay temalı dizi, film, belgeseller diğer yapımlar için yukarıdaki hızlı düğmelere dokunabilirsiniz. Sitede içerik üretmek isterseniz kırmızı düğmeye dokunarak yazar sayfasına ulaşabilirsiniz. Site menüsünde daha fazla içerik sizi bekliyor.

Asya Gay LGBT Filmleri Kore, Tayland, Japon, Çin, Tayvan

Aşağıda LGBT temalı çeşitli yıllarda yapılmış filmler var. En güncel filmleri listenin ileriki bölümlerinde de göreceksiniz. Özellikle Tayland, Güney Kore gay filmleri yani BL (boys’ love) kategorisindeki filmleri aşağıda sıraladık. Umarım sizin için iyi bir seyir olur. Yaşamımızda daha fazla renge, daha fazla aydınlığa, daha çok farklılığa ihtiyacımız var.

Asya Gay LGBT Filmleri Kore, Tayland, Japon, Çin, Tayvan

Oh! Boarding House (Movie) (2022)

Dizi versiyonu da olan webtoon yani Kore tipi çizgi roman uyarlaması film. Konusu aslında çok basit. Eğlenceli bir komedi ve aşk filmi. Seol Won, sorumsuz bir gençtir. Annesi şehir dışına çıkar ve yönettiği öğrenci pansiyonunun bütün sorumluluğunu ona yükler. Artık pansiyonu yönetmek ve yeni gelecek pansiyoneri de karşılayacaktır. Fakat pansiyona gelen hırsızı yeni öğretmen pansiyoner sanacaktır. Bu beceriksizliği sonucunda hırsız onları soyacakken yakışıklı öğretmen hırsızı yakalar. Artık yeni öğretmen ile ilgilenmeye başlayan Seol Won hem sorumluluk sahibi olacak hem de Kim Cheol Soo’ya âşık olacaktır.

Oh! Boarding House (Movie) (2022)

Golden Blood 2021

Bilindik mafya konulu Tayland yapımı film. Filmde mafya teması bilindiği gibi çok basit, tam olarak ne yaptıkları belli bile değil. Filmde daha çok aşk konusu var. İzleyici sadece aşka odaklansın. Mafya liderleri Shakkhee ile Pupha sürekli çatışma halindedir. Gangaster Pupha oğlunun koruması olarak Sky adındaki korumasını daha çocukken yanına yerleştiri. Sun ile Sky her geçen gün birbirlerine âşık olurlar. Fakat mafyada bu yasak bir aşktır. Gangaster Pupha, konurması ve oğlunun birlikteliğini ayırmak için elinden geleni yapacaktır. Daha fazlası için buraya dokunun. mydramalist

Golden Blood 2021

To My Star 2021

Güney Kore yapımı filmin dizi versiyonu da var. 2 saat uzunluğundaki film yine izleyiciye inişli çıkışlı bir aşk öyküsü sunuyor. Ünlü oyuncu Kang Seo Joo karıştığı bir kavgadan sonra görüntülerin basına sızması ile zor duruma düşer Menajeri olaya el koyarak oyuncusunu gözden uzak bir yere göndermeye karar verir. Bunun için de sessiz ve kimsesiz biri olan aşçı Han Ji Woo ile aynı evde kalacaktır. Tanışmaları tesadüfi olmuştur. Fakat aralarındaki aşk ilişkisi çok zor başlayacak ve oldukça çalkantılı devam edecektir. Han Ji Woo ile olan mutluluğu devam edecek midir? Devamı için dokunun.

To My Star 2021

Customized Companion (2017)

Çin yapımı Asya Gay LGBT Filmleri kategorisindeki yapım bilim kurgu etiketine de sahip. Gay filmler kategorisi için ilginç bir film denilebilir. Daha doğrusu ortalama bir yapım. Aşk, sadakat, doğruluk, sevgilimizi ya da birlikte olduğumuz kişiyi anlamak, tanımak temaları da filmde var. 10 yıldır birlikte olan sevgililer Hao ile Xiao birlikte mutlu yaşarlarken bir gün birbirlerini anlamadıklarını hissederler ve ayrılırlar. İkisi de kullandıkları gay date uygulamasından çıkan beğendikleri erkek hologramı ile birlikte yaşamaya başlarlar. Peki sevgililer kişileştirilmiş arkadaş uygulamasının hologramları ile mutlu olabilecek midir? Yoksa işler daha da karışacak ve hologram bilinç geliştirip iki sevgiliyi ayırmak için elinden geleni yapacak mıdır? Filmin devamı için buraya dokunun.

Customized Companion (2017)

Dew (2019)

Tayland yapımı film 1997 yılında birbirine âşık olan lise arkadaşlarının öyküsünü anlatıyor. İzleyiciye iyi bir drama sunan film eşcinselliğe olan bakış açısını da eleştiriyor. Filmde 1997 yılının Tayland’ındaki karmaşalar, eşcinsel bireylere yapılan psikopatça saldırılar da konu ediliyor. Pob ve Dew bütün zorluklara ve okuldaki ve toplumdaki eşcinsel baskısına ve hatta eşcinsellere eziyetin devlet politikası olduğu günlerde gizlice birlikte olurlar. Pob’un ailesi çocuklarının eşcinsel olduğunu öğrenince onu evden kovacaktır. Şehri birlikte yani sevgilisi ile terk etmek isteyen Pop, hayal kırıklığına uğrar, sevgilisi tren istasyonuna gelmeyecektir. 20 yıl sonra tekrar gençliğini ve unutulmaz aşkını yaladığını kasabaya gelen Pob, yıllar önce yaşananları ve Dew’in neden gelmediğini öğrenecektir. İzleyici de Pob gibi gerçekleri öğrenince şaşkına dönecek gibi. Devamı için buraya dokunun.

Dew (2019)

Uncontrolled Love

İki farklı senaryoya sahip film 2 bölüm. Birbirini anlamayan insanlar, sevgililer yaşamımız içinde vardır. İnsan kendini sevenin peşinden gitmek yerine kendini sevmese de hoşlandığı kişinin peşinden gitmekten kendini alıkoyamaz. Eşcinsel aşklarda da straight ilişkilerde de durum böyledir. Aşk kontrol edilemez. Birinci filmde Xie Yan efendilik taslar ve adeta evcil bir hayvanı yanında taşır gibi Shu Nian’ı yanında taşır. Aralarında klasik bir aşk yerine sürekli aşağılama vardır. Ama Shu Nian her şeye razıdır. Efendisi yani Xie Yan, arkadaşının eşcinsel olduğunu öğrenince kendi cinsel kimliğini de reddedip onu kovar. Fakat filmde çok ilginç sürprizler ve gelişmeler de olacaktır. İkinci filmde ise senaryo değişiktir. Ayrıntılar için buraya dokunun.

Uncontrolled Love

In Between Seasons (2016)

Güney Kore gay filmleri kategorisindeki yapım ayrıca Asya Gay LGBT Filmleri kategorisine de giriyor. Çocukluktan beri birlikte yaşayan iki komşu çocuğu Soo Hyun ile Yong Joon gizliden sevgili olurlar. İki gay genç ilişkilerini herkesten saklar. Soo Hyun’un ailesi trafik kazasında öldüğünden beri arkadaşı ile saha samimidir. Fakat her şey istedikleri gibi gitmeyecektir. Araya beklenmedik olaylar girecektir. Yong Joon trafik kazası geçirerek komaya girer. Uzun süre bitkisel hayatta kalır. Fakat annesi Soo Hyun ile sevgili olduklarını öğrenince, sevgilisini oğlunun yanına yaklaştırmasa da sonradan anlaşırlar. Acaba Yong Joon uyanacak mıdır? Anne bu aşkı onaylayacak mıdır? Devamı için buraya dokunun.

Red Wine in Teha Dark Night (2015)

Tayland gay filmleri ya da Asya Gay LGBT Filmleri kategorisindeki en ilginç filmlerden biri. Doğaüstü güçler, vampirler, intikam, karşılıksız aşk gibi temaları içeren dizi seks sahneleri bakımından da iddialı. Wine adındaki genç sevgilisi Tee ile güzel güzel aşk yaşarken bir gün Tee onu terk eder. Aslında aşk oyunu oynadığını söyler. Arkadaşları da ayrılıktan habersizdir. Wine’e oyun oynamaya devam ederler. Tee ile terkedilmiş bir apartmanda buluşacaktır ama o gelmez. Bu sırada harabe içinde ölmek üzere olan bir vampir gören Wine onu esir aldığı Tee ve kendini kullanan ev sahibinin kanı ile besler. Daha fazla ayrıntı için buraya dokunun.

Red Wine in Teha Dark Night (2015)

Love’s Coming (2014)

Lise arkadaşları arasındaki bir iddia ile başlar hikaye. Dört sıkı arkadaş gruplarındaki dördüncü arkadaşları Gump’ın gay olup olmadığı hakkında iddiaya girerler. Çünkü arkadaşları Nai adındaki çocukla sürekli birliktedir. Büyük ihtimalle sakladıkları bir ilişkileri vardır. Gump’ın ailesi eşcinsel olduğunu bilir, bu onlar için sorun değildir. Gruptaki arkadaşlar bir taraftan arkadaşlarını cinsel kimliğini araştırırken bir yandan da kız arkadaşı olan Gump ile Nai arasında yavaşça bir aşk başlayacaktır. Eğlenceli bir gençlik filmi. BL sevenleri bekliyor. Daha fazla ayrıntı için buraya dokunun.

Love’s Coming (2014)

Playboy and the Gang of Cherry (2017)

Tayland yapımı karmaşık ve nereden başladığı, neyi anlattığı belli olmayan neredeyse erotik film kategorisine girecek yapım BL kategorisinde değil. Cherry çetesinin eşcinsel üyesi Mac yada Playboy, çetenin mekanında BDSM seks için müşterilerini beklerken ve onlarla seks yaparken diğer taraftan da çete üyesi James bilinmeyen bir nedenle çete lideri ile hesaplaşmak isteyecektir. silahlar çekilir ve artık anlaşılmaz bir konu için anlamsız bir kavga başlar. Daha fazla ayrıntı için buraya dokunun.

Playboy and the Gang of Cherry (2017)

Yorumlar

WORDPRESS: 0