Atalarımızın Gök Tanrı Dini Kitap Özeti Konusu

HomeKitap YorumlarıMitoloji Gizem

Atalarımızın Gök Tanrı Dini Kitap Özeti Konusu

Türkler'in göksel varlıklarla olan iletişimi

Değişen Kafalar Bir Hint Efsanesi Kitap Özeti İncelemesi
Hezekiel Peygamber UFO ve Uzaylılarla Görüşmesi
Gerçeklik Taşı, Ahit Sandığı ve Aranan Sihirli Nesneler

Atalarımızın Gök Tanrı Dini ve Türk Mitolojisi. “Atalarımızın Gök Tanrı Dini” Ergun Candan’ın kitabıdır. Mitoloji, antik çağ uygarlıkları gibi konular her zaman ilgimi çekmiştir. Antik çağ insanı doğayla, kendisiyle ve evrenle daha barışıktı. Türk mitolojisi, Türklerin türeyiş destanları da diğer mitolojilerde olduğu gibi gök yüzünü gösteriyor. Bütün mitolojiler gök yüzü ile, yukarından inen yüksek teknolojiye sahip uygarlıklar ile ilgili öyküler anlatır.

Gök Tanrı Dini de çok ilginçtir. Özellikle kurttan türeme olayı diğer mitolojiler ve inanışlarla da ortak özelliğe sahip. Türkler Sirius yıldız sistemi ile ilgilenmişler, oradan gelen varlıkların etkisi altında kalmışlar. Bu konular biliyorum ki çoğu için komik hatta gerçek dışı bilgiler ile dolu. Ama bütün dünyadaki antik çağ medeniyeti ve mitleri bu bilgileri, astronomi bilgilerini eksiksiz veriyor. Yaşam bizim bildiğimiz gibi değil. En azından dinlerin anlattığı gibi değil. Benim kişisel düşüncem bu yönde. Şimdi kitaba geçelim.

Atalarımızın Gök Tanrı Dini ve Türk Mitolojisi

Aslında kitabın tam adı “Atalarımızın Gök Tanrı Dini” Türk mitolojisine de kitapta yer verildiği için bu adı da ekledim. Öncelikle “Kurt” sorununu kitap çözüyor. O “Kurt” Bizim bildiğimiz hayvan olan “Kurt” değildir. Kurt sadece bir semboldür. Kitapta Kurt Siriusyen varlıklar ile ilişkilendiriliyor ki Türk mitolojisinde Sirius çok önemlidir. Mu, Atlantis Kıtalarına da kitapta atıflar var. Özellikle Kur’an ayetleri de kitapta incelenip benzerlikler anlatılıyor. Atatürk de Mu katısını araştırmışım ve Türklerin asıl yurdunu araştırmıştır.

Atalarımızın Gök Tanrı Dini ve Türk Mitolojisi
Atalarımızın Gök Tanrı Dini

Sirius takım yıldızından gelen Siriusyen varlıkların “kurt” mecazı ile insanları genetik olarak melezlemesi konusu aslında temelsiz değildir. Sümer Mitlerinde de Amerika Mitlerinde de hep aynı bağlantı vardır. Cennetten kovuluş, Adem ve Havva gibi konular da destanlar içinde anlatılıyor. Gök Tanrı Dini, Türk Mitolojisinde ya da kültüründe çok önemli bir yere sahip. Yine Türk mitolojisindeki “tüy” simgesinin de Kurt simgesi gibi ezoterik anlamları yazılıyor. Tüy, gerçeğin sembolü olarak geçer. Ak sakallı ihtiyar, ışıklar içinde oraya çıkan Gök-Kurt simgeleri, Gök Tanrı öğretileri, çift başlı kartal imgelerinin hepsi Sirius ile ilgilidir. Özellikle Mısır mitleri, Mu sembolleri ile Türk simgeleri birbirine çok benzer. Bu sırları tutan ve saklayan Naacal Rahipleri bu kültürün koruyucularıdır. Demir Kazık Yıldızı yani Sirius yıldızı Türkler için önemlidir, kitapta Kur’anda da bu yıldıza atıfta bulunması açıklanıyor.

Yorumum İncelemem

Kitap, konuya yeni başlayanlar için, Türk mitolojisi, Türklerin ilk dini olan Gök Tanrı dini ve Türk efsaneleri, hakkında girişi kitabı niteliğinde. Mitoloji ve efsaneler, simgeler, ezoterik sırlar antik çağ medeniyetlerinin ve mitolojinin olmazsa olmazlarıdır. Zaten bütün mitolojilerde ve eski kültürlerde uzaylı teması vardır. Her kültür mutlaka gökyüzü ile bağlantılıdır. Yukarıdan ışıklar içinde yere inen araçları ile tanrılar insanların arasına karışır. İnsanı genetik olarak aşılar, hatta modern Homo Sapiens’i yaratır. Evrimsel sürece müdahale ederler. Ben dünyanın gerçek tarihinin ve evrenin gizeminin geçmişte bulunduğuna inanlardanım. İnsanlar ya çok ileri teknolojiye sahiptiler, dünya insanı dünya içinde defalarca kendini yok etti. Kalanlar sıfırdan başladı, azınlık göklere kaçtı. Bir şeylerin olduğu kesin.

3.0
OVERALL SCORE
Genel Kitap Puanlaması
Atalarımızın Gök Tanrı Dini Puanlaması

COMMENTS

WORDPRESS: 0