Atatürk ve Kayıp Kıta Mu Atatürk’ün Tarih Araştırması

Ana SayfaKitap YorumlarıMitoloji Gizem

Atatürk ve Kayıp Kıta Mu Atatürk’ün Tarih Araştırması

Atatürk ve Kayıp Kıta Mu Atatürk'ün Unutturulan Tarih Araştırması. Türk Tarih Tezi, Türklerin ilk yurdu hakkında Atatürk'ün müthiş çalışması. Sinan M

Dune Kitap Konusu Özeti İncelemesi Alıntılar
Muhteşem Gatsby Kitap Özeti Konusu ve Filmi
Zamanda Yolculuk Kitap Özeti İncelemesi J.H. Brennan

Atatürk ve Kayıp Kıta Mu Atatürk’ün Unutturulan Tarih Araştırması. Türk Tarih Tezi, Türklerin ilk yurdu hakkında Atatürk’ün müthiş çalışması. Sinan Meydan’ın okuduğum tek kitabı da bu kitap. Atatürk bize öyle medeni bir ülke bıraktı ki! Bunu hâlâ anlayamayanlar var. Dünyanın zihni, adaleti, insanlığı, toplumu en karanlık ülkelerinin tek sorunu içlerinden bir Mustafa Kemal çıkaramamalarıdır: Atatürk, insanı, yaşamı anlamış ve sırlarını çözmüştü.

Bilim, akıl denildiğinde, gelecek denildiğinde, hep ileri asla geriye gitmek yok denildiğinde aklımıza o mucize insan, yani Atatürk gelmeli. Maalesef dünyada teknoloji, bilim üretemeyen toplumlar geleceğin yapay zeka çağında yer almayacaklar. Atatürk 20 yüzyılın ilk çeyreğinde aslında bize gelecek çağların en uygar ve göklerde yer edecek gelecek toplumu olacağımızı vadetti. Buna göre de yeni bir ülke, yeni bir düşünce, yeni bir toplum inşa etti.

Kitaplar yolumuzu aydınlatıp, belleğimizde iz bırakan bütün tartışılmaz doğruları ve temelsiz bilgileri iz kalmayacak şekilde siler. Dpğrular bizi iç huzura ve toplumsal barışa ve bilime götürür. Bçylece artık evrensel bir varlık oluruz. Daha çok kitap için site menüsüne bakın.

Atatürk ve Kayıp Kıta Mu Atatürk'ün Tarih Araştırması
Sinan Meydan Atatürk ve Kayıp Kıta Mu Kİtabı

Atatürk ve Kayıp Kıta Mu Atatürk’ün Tarih Araştırması Özeti Konusu

Atatürk, Türklerin ilk yaşadıkları yerin Mu katısı olabileceğini düşünür. Türkler Orta Asya’ya buradan gelmiş olabilir. Binlerce kitap okuyan, birkaç tane yabancı dil bilen, entelektüel bilgi birikiminin ve aydınlığın zirvesindeki gerçek Önder bu konuda da kayıtsız kalmaz. Tahsin Mayatepek araştırmacı olarak Meksika’ya gönderir.

Tahsin Bey (sonradan kendine Mayatepek soy adını alır) Maya uygarlığını ve Mu kıtasını araştırır. Kıta nasıl yok oldu? Kültürleri ve dilleri hakkında geniş bilgileri mektup olarak gönderir. Mektuplar Türk Tarih Kurumu üzerinden Ulu Önder’e ulaştırılır. Kitapta Maya dili ile Türkçe arasındaki benzerlikler, kültürel benzerlikler uzun mektuplar şeklinde Ankara’ya gönderilir.

Kitap’ta onlarca resim, fotoğraf var. Müthiş bir araştırma okuyacaksınız. Bilim, dinlerin özellikle İslam’ın Mu kökenli olabilirliği gibi ilginç konular da kitapta anlatılıyor. Kitapta uzun raporlar var bu kısımlar okumayı biraz zorlaştırıyor. Amerikan yerlilerinin konuştukları dillerin Türkçe ile benzerliği çok ilginç bölümlerdi. Churchward’ın Mu hakkında  yazdığı kitaplar Türkçe’ye çevrilmiştir. Bu çevirileri özellikle Atatürk istemiştir. Müthiş bir insan müthiş bir vizyon.

Şöyle bakıyorum bazen Atatürk, insanların adalet ve huzur içinde, bütün safsatalardan arınmış tamamen geleceğe ve huzura yönelik bir ülke istemiş. Bilimle ilerleyen, kadınların aşağılanmadığı, yüceltildiği, aklın ve bilimin esas alındığı, adaletin ve teknolojinin, zenginliğin olduğu bir ülkenin temellerini atmış. Bu emaneti ne kadar koruyoruz? Bu sorunun cevabı aslında açık ve net. Yazmaya bile gerek yoktur.

Yorumlar

WORDPRESS: 0