Ay Işığı Moonlight 2016 Gay LGBT Film

HomeGay LGBT Film

Ay Işığı Moonlight 2016 Gay LGBT Film

Siyahi genç Chiron sakin, sessiz bir çocuktur. Suç, uyuşturucu, şiddet içeren bir toplum ve mahallede yetişir. Film Chiron'un çocukluk, ergenlik ve yetişkinlik dönemlerini konu ediniyor.

Bugün Eve Yalnız Dönmek İstiyorum LGBT Temalı BL Film
2023 LGBT Gay Temalı En Yeni BL Filmler
Gay Film İzle (LGBT) Tavsiyeler 3

Ay Işığı Moonlight 2016 Gay LGBT Film. Roman uyarlaması ve kategorisindeki en iyi filmlerdendir. Tarel Avin McCraney’in Moonlight Black Boys Look Blue kitabının beyazperde uyarlaması çok sağlam bir drama olmuş. Kitabı bilmiyorum, Türkçe çevirisi olmadığından sadece filmi izlemek zorunda kaldım. Gay LBGT film kategorisindeki en sağlam gay drama diyebilirim. Filmde klasik şiddet, toplumun eş cinselleri cahilce dışlanması, homofobi de işleniyor. Galiba çevremizdeki insanlara uyguladığımız baskı, insnaları zorla değiştirme arzumuz her şeyden zararlı. Moonlight benim en sevdiğim filmlerden ve yine yüksek puanlama yapacağım. İnsan cinsel kimliğini, ten rengini, yaşadığı çoğrafyayı seçemiyor. Belki de iyi mi yoksa kötü mü bir insna olacağımızı bile seçemiyoruz.

Yğzlerce LGBT gay temalı filmler, diziler ve dahası için site menüsüne bakabilirsiniz. Asya yapımları, belgeseller ve çok daha fazlası site menüsünde. Yukarıdaki renkli düğmelere dokunarak en popüler içeriğe erişebilirsiniz. Yorum yazmayı unutmayın, yorumlarınızı önemsiyoruz.

Ay Işığı Moonlight 2016 Gay LGBT Film Özeti

Siyahi genç Chiron sakin, sessiz bir çocuktur. Suç, uyuşturucu, şiddet içeren bir toplum ve mahallede yetişir. Film Chiron’un çocukluk, ergenlik ve yetişkinlik dönemlerini konu ediniyor. Uyuşturucu bağımlısı sorumsuz annesi ve sürekli şiddete uğradığı arkadaşları ile yaşam onun için çekilmez haldedir. Çocukken ona en çok arkadaşlığı annesinin sevgilisi Juhan yapar. Büyümeye başladığında ve genç bir yetişkin olduğunda eş cinsel kimliği yüzünden sürekli şiddet görür. Okulda, mahallede sürekli dayak yer. Sakin ve giyim kuşam olarak, cinsel kimliği bakımından farklı bir bireydir. Çocukluk arkadaşı Kevin de kendi gibi gaydir, iyi bir ilişkileri başlar.

İyi bir insan olmak isteyen Chiron bunu başaramaz. Kavgada arkadaşını ağır yaralar. Ceza alır. Yetişkinliğinde ise tamamen bir serseri olur. Artık sert biridir. Olmak istediği kişinin çok ötesinde, insnaların onu görmek istediği kılığa girer. Uyuşturucu, suç, şiddet her şeyin yöneticisi olmuştur. Yaşamak için buna mecburdur. Yıllar sonra ilk gençlik aşkı  Kevin ile tekrar karşılaşır. İkisi de içinde bulundukları cahil ve acımasız toplumda farklı bir insan olarak yaşamıştır.

Ay Işığı Moonlight Gay LGBT Film
Ay Işığı Moonlight

Ay Işığı Moonlight Yorumlar ve Konusu

Günümüzde yani 21. yüzyılın ilk çeyreğini bitirirken cinsel yönelimler hâlâ bizim için çok önemli. Oysa cinselyönelimlerin suç, hastalık, sapıklık sayıldığı ilkel çağları çoktan aştık. İnsnalar cinsel yönelimleri, ten renkleri, inanışları için cezalandırılamaz. Gay, lezbiyen, transseksüel, biseksüel artık LGBT tanımına ne kadar harf katarsanız özgürlük o kadar artar. Gelecekte artık biyolojik bedenimiz ile biyolojik olmayan silikon çiplerle vücudumuzu update edeceğiz.

Çoğalmak için artık bildiğimiz cinsel birleşmeye bile gerek kalmayacak. Daha doğrusu yaşamı, insanlığı sadece cinsellik, cinsel yönelim üzerinden değerlendirmek de insnalık adına utanç verici değil mi? Filmde Chiron belki de çok farklı bir insan olabilirdi. Çevresi ona şiddet uygulamasaydı, onun cinsel kimliğini hiç umursamasaydı dünyası dah adeğişik olacaktı.

Kısa bir alıntı

🍭Juan: Ben Küba’danım. Küba’da çok siyah var, gerçi burdayken bilemezsin. Senin gibi küçük vahşi bişeydim. Ay gözden kaybolana kadar etrafta koşturur dururdum. Bir keresinde, çok yaşIı bir kadının yanından, bağır çağır koşarak geçiyordum… YaşIı kadın beni durdurdu ve dedi ki: Ay ışığında ortalıkta koştururken, tüm o ışığı üstünde toplarsın ve ay ışığında, siyah çocuklar mavi görünür. Ve sen mavisin. O yüzden sana “Mavi” diyeceğim

🍭Küçük Chiron: Bu senin adın mı? “Mavi”
🍭Juan: (Gülerek) Değil. Bir noktada kim olduğuna kendin karar vermek durumundasın. Kimsenin senin için bu kararı vermesine izin veremezsin.

Filme puanım IMDb

7.2
OVERALL SCORE
Konu: 7
Oyunculuk: 7
Akıcılık: 7
Görüntü: 8
Müzik: 7
Ay Işığı: Sadece kendin gibi ol!

COMMENTS

WORDPRESS: 0