Ayın Gölgesinde In the Shadow of the Moon Filmi Konusu

Ana SayfaFilm Dizi

Ayın Gölgesinde In the Shadow of the Moon Filmi Konusu

Polis memuru Locke ortağı ile birlikte ilginç bir cinayetler serisini incelemeye gider. Ölen kişiler bilinmeyen bir teknoloji ile beyinlerine enjekte edilen bir izotop ile öldürülmüştür.

Don’t Look Up Filmi İnsanlığın Halini Anlatan Film
Kin Netflix Türk Filmi Özet İnceleme
Marry My Dead Body (2022) LGBT Polisiye Aksiyon Filmi

Ayın Gölgesinde In the Shadow of the Moon Filmi Konusu. Zamanda yolculuk, zaman yolculuğu temalı Netflix orijinal filmleri arasındaki yapım 2019 yılına ait. Film 1s 55dk uzunluğunda. Zaman yolculuğu konulu filmler arasında yerini alan dizi ortalamaya yakın bir izleme keyfi veriyor. Zaman yolculuğu teması fazla bilim içermeden ve detaylara girmeden konu ediliyor. Filmde izleyicinin sevdiği bir oyuncu Dexter yani Michael Carlyle Hall’de oynuyor. Bilim kurgu, gizem, suç, polisiye konulu film izleme listenizde bulunmalı.

Daha fazla zamanda yolculuk filmi başta olmak üzere yüzlerce film ve dizi için siteye menüsünü ve yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz Sitede yazar olmak için kırmızı düğme ile ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

Ayın Gölgesinde In the Shadow of the Moon Filmi Konusu

Polis memuru Locke ortağı ile birlikte ilginç bir cinayetler serisini incelemeye gider. Ölen kişiler bilinmeyen bir teknoloji ile beyinlerine enjekte edilen bir izotop ile öldürülmüştür. Locke, karısının kardeşi dedektif Holt ile birlikte olayı çözmeye çalışır. Karısı hamile olan Locke, katil zanlısının peşine düşer. Her şeye burnunu soktuğu için karısının kardeşi dedektif ile de aralarında sert tartışmalar olur. Cinayetlerin nasıl işlendiği ve nedeni işlendiği bilinmez. 1997 yılında işlenen bu cinayetlerin zanlısı metroda köşeye sıkıştırılır. Eli yaralı ve sarılı siyahi kadını Locke öldürür. Fakat çılgın bir profesör bu olayın ayla ilgili olduğunu ve cinayetlerin yine işleneceğini söyler.

Ayın Gölgesinde In the Shadow of the Moon Filmi Konusu
Ayın Gölgesinde

2005 yılında Locke dedektif olmuştur. Holt da teğmen rütbesini almıştır. Fakat 9 yıl sonra aynı cinayetler yine işlenir. Hem de aynı kadın tarafından. Locke olayların gelecekten gelen bir kadın tarafından işlendiğini iddia eder. Kadını durdurmaya çalışır elinden yaralar ama durduramaz. Kimse inanmaz, Locke deli muamelesi yaparlar. Yine insanlar aynı şekilde öldürülür ve olay çözülmeden kapanır.

Ayın Gölgesinde In the Shadow of the Moon Filmi Konusu
Ayın Gölgesinde In the Shadow of the Moon

Bir 9 yıl daha geçer. Aynı olaylar tekrar eder. Locke zaten istifa etmiş dedektiflik edip olayı araştırır. Holt emekli olmuştur. Locke, olayı çözer. Cinayetler geçmişten geleceğe doğru yolculuk yapan bir kadın tarafından işlenir. Beyne enjekte edilen bir izotop, gelecekten geçmişe yolculuk eden kuantum parçacıkları ile tetiklenir. Bu insanlar aslında yıllar sonra dünyayı mahvedecek, milyonlarca insanın öleceği olayların sorumlusu olacak kişilerdir. Bu arada Locke katil hakkında da bu olayların ve cinayetlerin planlayıcıları hakkında da şok edici bir gerçeği öğrenir.

Ayın Gölgesinde In the Shadow of the Moon Filmi Konusu
Ayın Gölgesinde

Zamanda yolculuk temalı filmlerde ve edebiyatta zaman bombaları çok kullanılır. Zamanda gelecekten geçmişe gönderilen bombalar burada gelecekten kumanda edilen bir sıvıdır. Sıvı enjekte edilir ve bu izotop gelecekten kontrol edilir. Bu tema özellikle zaman yolculuğu temalı filmlerde ve romanlarda kullanılır. Yine zamanda geçmişe doğru yolculuk etme teması, geçmişe yolculuk eden parçacıklar da konu ediliyor.

Film puanlaması IMDb

6.6
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Görüntü: 7
Oyunculuk: 7
Akıcılık: 6
ZY Tema: 6
Ayın Gölgesinde In the Shadow of the Moon Filmi Konusu

Yorumlar

WORDPRESS: 0