Azizler (Stuck Apart) Netflix Filmi İzlenir mi?

Ana SayfaFilm Dizi

Azizler (Stuck Apart) Netflix Filmi İzlenir mi?

Azizler (Stuck Apart) Netflix orijinal kara komedi ve drama yapımı bir film. İzleyip, eğlenip unutabilirsiniz :) önemli olan biraz eğlenmek...

Kulüp (The Club) Netflix Türk Dizisi İnceleme Konusu
Prizma (Prisma) 2022 LGBT Dizi
Solos Prime Video Dizi İncelemesi Yorumu

Azizler (Stuck Apart) Netflix Filmi. 2021 ocak ayında yayınlanan dizi kara komedi denilen türden bir drama. Engin Günaydın, Haluk Bilginer gibi oyuncular ile kadrosu dolu dolu ama film için aynı şeyi söylemek mümkün mü? Kara mizah türünde gerçekten de komik sahneleri vardı. Film dramın ve ciddiyetin tam ortasında izleyicisini güldürmeyi başarıyor. Ama film öyle hafızada yer etmelik bir film değil. İzle, eğlen, gül, unut… Anlık can sıkıntısı ya da uzun cumartesi pazar tatilinde ya da 2021 yılının sokağa çıkma kısıtlamalarında izlenebilir. Ben filmi egzersiz yaparken, bir kısmını da sitemi güncellerken; diğer kısmını da kitaplık düzenlemesi yaparken izledim. Filmleri bir oturuşta izleyememe gibi bir huyum var. Bu filmi de başka işlerle uğraşırken izleyebilirsiniz. Film kötü mü? Zaman kaybı mı? Kötü olduğunu düşünmüyorum. Aşağıda puanlama var umarım puanlamam acımasız olmamıştır. Unutmadan zaten filmin amacı (tahminimce) öyle akıllarda yer etsin bizi derin düşüncelere sevk etsin değil. İzle, keyif al o kadar!

Azizler Netflix Filmin İncelemesi ve Konusu

Azizler kara komedi yönü ağır basan bir dizi. Başta da söylediğim gibi oyuncu cenneti gibi. Aziz, ablası ve daha sonra “denyo” teşhisi konan (ki tam bir kara komedi o sahne) yeğeni ile birlikte yaşar. Kendine ait bir yaşam alanı olmamasından şikayet eder. Ve buna da çözüm bulmuştur: patronu Alp’in villasında takılır. Tabi ki bu villada takılmasına izin veren Alp’in bir planı da yok değildir.

Azizler (Stuck Apart) Netflix Filmi İzlenir mi?

Azizler

Erbil, Aziz’in şirketten arkadaşıdır. Tek yaşar. Ama altı aylık ömrü kaldığını öğrenir. Bir yandan karısının buzdolabındaki fotoğrafı ile konuşurken diğer taraftan da yeni bir kadınla tanışmak ister. Filmde herkes kafadan kırık, tuhaftır. Hepsinin ortak yönü ise yalnız olmalarıdır. Hepsi de bu yalnızlıktan sıkılmışlardır. Birbirleri ile sadece yalnızlıklarını güderene kadar arkadaşlık ederler. Önemli olan budur. Ama Aziz hariç. O ablasının evinde “denyo” yeğeni ile, tıkılıp kaldığı yatak odasının dışında kendine ail yalnız kalacağı bir yer ister. İsteği de yerine gelecektir. Yaşam, yalnızlık, ölüm, aşk ve takıntıları konu eden bir kara komedi filmi. 

Daha fazla film ve dizi, belgesel için TIKLA

Film izlenir mi?

Azizler filmi izlenir mi? Tabii ki izlenir. Can sıkıntısı ile tek düze geçen bir hafta sonu, Oblomov modunda olduğunuz bir günde açın ve filmi izleyin. Güleceğiniz garanti. Ama çok bir beklentiniz olmasın. Harika oyuncuların hatırına izlenir. Belki benim gibi egzersiz yaparken ya da bazıları gibi yemek yerken izlersiniz. Ya da ne bileyim… İzle, gül, unut… beklentiniz bu olsun.

Film puanlaması imdb

5.8
TOPLAM PUAN
Konu: 5
Oyunculuk: 7
Müzikler: 6
Akıcılık: 6
Görüntü: 5
Azizler, kara komedi izlemenizi bekliyor

Yorumlar

WORDPRESS: 0