Başkalarının Aklı Kitap Konusu İncelemesi Özeti

Ana SayfaKitap YorumlarıPopüler Bilim Kitapları

Başkalarının Aklı Kitap Konusu İncelemesi Özeti

Tali Sharot

Başkalarının aklı ilk olarak mevcut inançlarımızı neden dğeiştiremediğimiz üzerinde duruyor. Özellikle karşıt görüşteki insnaların neden bütün dedlillere hatta bilimsel açıklamaları görmezden gelindiğini anlatıyor.

İnsan Neden Var? Niçin Var Olduk Ki! Saçma Bir Yaşam
Holografik Evren Özeti Konusu İncelemesi
İnsan Nedir? Mark Twain Kitap Konusu Özeti İncelemesi

Başkalarının Aklı Kitap Konusu İncelemesi Özeti. Orijinal adı The Influential Mind: What the Brain Reveals About Our Power to Change Others olan bilişşel psikolog Tali Sharot kitabı. 2017 yılında ilk baskısı yapılan kitap olduklça ilginç konulara değiniyor. Okur tam olarak bir kişisel gelişim kitabı okumayacak. Aşağadıda biraz daha yarıntı var. Kitap bilişşel psikoloji, nöro psikoloji, sosyal psikoloji gibi popüler etikletleri de içeriyor.

Yüzlerce kitap, bili, dünuya klasiklaeri, bilim kurgu, nşotoloji, Türk klaiskleri, distopya kitapları ve daha fazlasına site menüsünden ulaşabilirsiniz. Hemen üstteki renkli düğmelere dokunarak en popüler kategorilere erişim sağlayabilirsiniz.

Başkalarının Aklı Kitap Konusu İncelemesi Özeti
Başkalarının Aklı

Başkalarının Aklı Kitap Konusu İncelemesi Özeti

Başkalarının aklı ilk olarak mevcut inançlarımızı neden dğeiştiremediğimiz üzerinde duruyor. Özellikle karşıt görüşteki insnaların neden bütün dedlillere hatta bilimsel açıklamaları görmezden gelindiğini anlatıyor. Görüşlerimize uymayan he rşeye neden düşmanız? Özellikle insnaların nasıl akılcı çıkarımlar yapmak uzak, kendi bildiklerini okudukları ve gittikçe kutuplaştıkları ve bunun psikolojisi de deneylerle analtılıyor.

Kitapta her şey deneyler ve bilim üzerine kurulu. Yani okura hiç bir şey dikt eedilip, akıl hocalığı yapılmıyor. Kitap arkasında inanılmaz bir kaynakça var. İnsnaları ikna etmek, bilişşel psikolojinin nöroloji le birleştiği yerlerde yapılan deneyler de var. Neden vergi vermek istemeyiz? Yaklaşma kaçınma ilkesi ve ünlü civciv deneyi de kitapta.

Kitap boyunca zihin ve çevre etkileşimi hakkında çok iyi örnekler ve deneyle rvar. Siyasetten, sosyal medyaya, alışverişten, fobileirmize, tutkularımıza kadar beynimizin bizi nasıl yönlendirdiği ve diğer insnalarlar ile olan bağlantımız ve psikolojik deneyler… Kısacası çok iyi ve oldukça akıcı bir anlatıma sahip bir kitap.

Kitap puanlaması

4.0
TOPLAM PUAN
Konular
İçerik Sunumu
Güncellik
Bilimsel Tema
Başkalarının Aklı Kitap Konusu İncelemesi Özeti

Yorumlar

WORDPRESS: 0