Beautiful Thing 1996 Gay LGBT Temalı Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Beautiful Thing 1996 Gay LGBT Temalı Film

Zorbalık, dışlanmak en saf duyguları hiç bir zaman yenemez...

Krámpack Nico and Dani LGBT Gay Konulu Film
My School President (2022) Tayland Gay LGBT Dizi
2023 LGBT Gay Temalı En Yeni BL Filmler

Beautiful Thing 1996 Gay LGBT Temalı Film. 1996, İngiliz yapımı, drama, aşk konulu film. Gay LGBT sevgili, gay aşk filmleri arasında izlemeye değer bir yapım. Filmimn süresi 1 saat 30 dakika. Dizinin konusu çok içten ve samimi. Özellikle eş cinselliğe karşı bir ailenin vereceği şiddet içeren tepki, diğer yandan da destekleyen arkadaşlar… Klasik toplumsal ikilemi görmek de mümkün. Tabii ki 1996 yılında olduğu gibi 2022 yılında da (siz bu satırları hangi tarihte okuyorsanız) cinsel yönelimlerin insanın doğası gereği var olduğunu anlamakta zorlanıyoruz. Yapay korkularımız, kulaktan duyma bilgiler LGBTQ+ bireylerin yaşamını zorlaştırıyor. Oysa insan olarak herkes aynı duyguları yaşar. Sadece cinsel çekim türü farklıdır. Tek fark bu… Şimdi filme geçelim.

Daha fazla LGBT kategorisinde filmler, diziler, Netflix orijinal yapımları, belgeseller için site menüsüne bakabilrisiniz. Yüzlerce içerik sizi bekliyor. Yukarıdaki rengarenk düğmelere dokunarak en popüler kategorilere erişebilirsiniz. Yorum yuazmayı unutmayın.

BL Movies Beautiful Thing 1996

Beautiful Thing 1996 Gay LGBT Temalı Film

Öykü Londra’nın güneydoğusunda sıradan insnaların yaşadığı bir yaşam alanında geçiyor. Jamie annesi ile yaşayan bir gençtir. Annesi eve yeni bir erkek arkadaş getirmiştir. Jamie, utangaç ve arkadaşları tarafından pek de önemsenen biri değildir. Hatta hiç arkadaşı yoktur. Yan dairedeki sınıf arkadaşı Ste tek tanıdığıdır. Bir de diğer komşu kızı Leah vardır. Ste, zorba babası ve ağabeyi ile yaşamaktadır. Babasından sürekli şiddet görür.

Beautiful Thing 1996 Gay LGBT Temalı Film
Beautiful Thing 1996

Yine Ste babasından şiddet gördüğü bir gün, Jamie’nin annesi tarafından eve davet edilir. Geceyi birlikte geçirecek olan Jamie, Ste’ye yakınlık gösterir ve duygularını ona açar. Eş cinsel olarak anılmak, toplumdan dışlanmak demek olduğundan çok dikkatli davransalar da ifşa olurlar. Seviştikleri gece, Leah iki erkek arkadaşı görür ve ifşa eder. Daha sonra Jamie’nin annesi de oğlunun gay olduğunu öğrenir. Anne, oğlunun cinsel kimliğini kabullenir.

Ste için ise işler biraz daha zor olacaktır. Zorba babası onu dövmeye devam eder. Leah’da yaptıklarından pişman olacaktır. Artık kendilerini saklamak istemeyen iki sevgili özellikle Ste babasına inat stenin bahçesinde beraber dans edecekler ve onlara anne Sandra ile Leah da katılacaktır.

Beautiful Thing 1996 Gay LGBT Temalı Film
Beautiful Thing 1996 Film

Yorum

Film müzikleri ile verdiği samimi hava ile gay LGBT film kategorisindeki iyi yapımlardan. Özellikle eş cinselliğe bakış açısının ne kadar acımasızca ve çarpık olduğu da filmde işleniyor. Oysa sevgi ve aşk gibi duyguların cinsel kimliği olmaz. Ste’nin babası gibi makülen zorbalar her zaman insan yaşamı için tehdittir. Oysa önemli olan içten gelen duygulardır. İster gay, LGBT bireyler isterse heteroteksüel ilişkiler olsun yemelde duygular hep aynıdır. Filmde 90’lı yılların giyisileri, CRT televizyon, henüz sosyal medyanın ve cep telefonlarının yaygın olmadığı zamanları hissediyorsunuz. Özellikle kıyafetler bana çok fantastik geldi. 90’ların giyim kuşamı her zaman ilgimi çekmiştir. 

Filme puanım IMDb

7.6
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Oyunculuk: 8
Görüntü: 7
Akıcılık: 8
Müzik: 8
Beautiful Thing 1996 Gay LGBT Temalı Film

Yorumlar

WORDPRESS: 0