Belediye Başkanı Pete LGBT Konulu Siyasi Belgesel

Ana SayfaGay LGBT Film

Belediye Başkanı Pete LGBT Konulu Siyasi Belgesel

Mayor Pete

Pete Buttigieg kocası Chasten Buttigieg ile yaşayan Indiana, South Bend beşed,ye başkanıdır. Bilinen ilk gay belediye başkanıdır.

Kozmos Yeni Dünyalar Belgeseli Sen de İzle
Rise of Empires: Ottoman İzle Netflix Osmanlı Belgeseli
Sonsuzluğun Sınırları (A Trip to Infinity) 2022 Konusu Özeti

Belediye Başkanı Pete LGBT Konulu Siyasi Belgesel. 2021 yapımı LGBT temalı siyasal belgesel filmi 1s 36dk uzunluğunda. Belgesel Amerika’da eş cinsellik, homofobi, toplumdaki yanlış eş cinsellik algısını yok etme, ırkçılık, tutuculuk gibi temaları içeriyor. Pete Buttigieg, Shouth Bend belediye başkanıyken 2020 yılı başkanlık seçimleride demokratlardan aday olur.

Belediye Başkanı Pete LGBT Konulu Siyasi Belgesel

Pete Buttigieg kocası Chasten Buttigieg ile yaşayan Indiana, South Bend beşed,ye başkanıdır. Bilinen ilk gay belediye başkanıdır. Eş cinsel olduğu için insanlar çoğunlukla onu sevecektir. Tabii ki homofobi ve ırkçı saldırılar da söz konusudur. Amacı cinsel kimliklerin konuşulmadığı, LGBTQ+ bireylerin dışlanmadan istedikleri gibi yaşamasıdır. Yine siyahlar içinde çalışır ve desteğini alır.

Amerika’daki 2020 yılı başkanlık seçimlerinde cinsel kimliği ön plandadır. Eşcinsel düşmanlığı, bir başkasına hak tanımama gibi ilkel dünyanın fanatik düşüncelerini yıkmak istemektedir. Bunu başarır da. Her ne kadar seçimleri kazanamasa da Biden hükümetinde ulaştırma bakanı olur. Trump gibi ırkçı ve saldırgan, kendinden başka her şeye düşman bir faşistten de kurtulurlar.

Belgesel dizisi her ne kadar LGBT sorununa, siyahların sorununa Amerika’nın ne kadar özgür olduğuna değinse de izleyici seçim kampanyası izleyecek. BU da oldukça sıkıcı olabiliyor. Seçim kampanyasının adımlarının gösterilmesi belgeselin akıcılığını bozuyor. Genel olarak eş cinselli konusunu Amerikan siyasetçilerin nasıl çözüp ortadan kaldığının anlaşılması açısından önemli bir yapım.

Belediye Başkanı Pete LGBT Konulu Siyasi Belgesel
Belediye Başkanı Pete

LGBT Eş Cinsellik ve Siyaset

Gelelim eş cinsellğin hâlâ siyasi bir araç olarak kullanıldığı ülkelere. Ülkemizde siyasiler. oy almak ve kemik seçmeni memnun etmek için oldukça yoğun şeklilde eş cinsellik karalaması yaparak insnaları birbirlerine düşman yapıyorlar. Oysa siyasetçinin amacı sadece oy almaktır. Fanatik grupların desteklenmesi bu grupların oyunu alırken, eleştirel düşünen ve artık karmaşa istemeyen bireylerin de tepkisin alıyor.

Amerika’da federal yasa ile eş cinsel evlilik yasal. Eş cinsel bakan var. Biden her yıl eş cinsellik ve Psrde yürüyüşü özel günlerini kutlar. Twitter kapak fotoğrafını LGBT bayrağı ile değiştiri. Ülkemizde eş cinselliğin aileyi yok edeceği gibi palavralar da yine tutucu seçmen için söylenen bir sözdür. Eşcinselliği gündeminden çıkaran Amerika ve Avrupa ülkeleri dünyanın en huzurlu, ekonomisi en güçlü, en ferah içinde yaşayan toplumlarıdır. Aileler de yok olmamıştır, heteroseksüeller zaten evlenirler. Eş cinselliğin heteroseksüellerin evliliğini yok edeceği de saçmalıktır. Biden eş cinsel haklarını savunur ve yine dünyanın en güçlü lideridir.

Bizim siyasetçileirn dediği gibi eş cinsellik erkeklerin önüne gelen erkekle cinsellik yaşaması değildir. Hani derler ya “erkek çocuklarınız, erkek arkadaşları ile evlenecek” bu saçma bir indirgemeciliktir. Heteroseksüel bireyler kadınlara ilgi duyarlar. Hiç bir insan zorla, özenmeyle cinsel yönelimini değiştirmez. Özellikle eş cinselliğin suç ve yasal olmadığını söyleyen bir adalet savunucusu ya da bakanı sadece oy peşindedir. Amerika ve Avrupa’da devlet eş cinselleri kanunlarla korur. Adalet denilen şey zaten insnaların kurgusudur. Kanunlar da kurgudur. Kanunlar ve yasalar toplumlların, insanın ihtiyacına göre değişir. En doğru kanunu uygulayan ve bulan devletler huzur içinde yaşar.

Aileyi fakirlik, ekonomik şartlar, cehalet, kadına şiddet, çocuğa şiddet yıkar. Eşcinsel bireyler zaten evlenmezler ve zorla da heteroseksüel olacak değilller. Hiç bir heteroseksüel birey de eş cinsellik yasalarca korununca eş cinsel olmaz. Yine eş cinsellik siyasetçiler tarafından kabul edilip, topluma homofobik söylemler yerine barış ve bir diğerinin özel yaşamına karışmama tavsiyeleri verilse, gerginlik de ortadan kalkar. Olay tamamen siyasidir. Fanatitizmin ekmeğini yemektir. Kutuplaştırıp, aradaki gerilimden faydalanmaktır.

Belediye Başkanı Pete LGBT Konulu Siyasi Belgesel
Belediye Başkanı Pete

Ailenin tanımı Eş cinsel Aile


Aile tanımı da tamamen kurgudur. Medeni kanu da kurgudur. Ailenin kadın ve erkekten oluşması konusu da kurgudur. Eş cinsel bireyler de evnip aile kurar. Bunun örnekleri var. ABD bu hakkı 2022 yılınd açıkardığı federal yasa ile verdi. Heteroseksüel aileler yanı kadın-erkek birlikteliği ile oluşan aileler ne yok oldu, ne dağıldı, ne de toplum sapkınlaştı, erkekler kadınları bırakıp birbirleri ile seks yaptı. Hiç biri olmadı. Bunların hepsi yüz yıllardır uydurulan yalanlardan ibarettir. Gücü elinde tutatanların kendi yaşam anlayıişlarını ve inınşlarını bir başkasına dayatmaktır.

Sık sık dile getirdiğim gibi sadece oy içindir. Fanatik grupların desteğini almak içndir. Kanunlar da yaşadığımız dünyadaki bütün düzenler de bizim zihnimizin ürünü kurgulardır. Önemli olan oyunu nasıl kurgulayacağımızdır. Bu ütopik bir kurgu da olabilir distopik bir kurgu da olabilir. Yaşamı iyi kurgulayan ülkeler kalkınırken distopya şeklinde kurgulayan ülkleler karmaşadan ve boş tartışmalardan, birbirleri ile mücadele etkemkten huzur yüzü göremezler, siyasiler ise lüks içinde istedikleri gibi yaşar. Belki de tuhaf olan siyasetçilerin sürekli seksten, cinsellikten bahsetmesidir. Bir devlet yöneticisi neden durmadan eş cinsellikten, LGBT’lerden ve diğer çıplaklıktan sürekli bahseder. Belki de bunun cevabını Freud, Jung 100 yıl önce vermişti.

Puanlama IMDb

6.5
TOPLAM PUAN
Akıcılık: 6
Çekimler: 6
LGBT Tema: 7
Toplumsal Tema: 7
Belediye Başkanı Pete LGBT Konulu Siyasi Belgesel

Yorumlar

WORDPRESS: 0