En İyi Bilim Kurgu Film Dizi Önerileri Tavsiyeleri

Ana SayfaFilm Dizi

En İyi Bilim Kurgu Film Dizi Önerileri Tavsiyeleri

Bilim Kurgu Dizileri Dizi Tavsiyeleri En İyiler ve en güncel bilim kurgu yapımları. Yine unutulmaz yapımlar da burada. İzlemesi ayrı zevk olan dizilere bakmak isteyeceksin

Revisions 2018 Zamanda Yolculuk Konulu Netflix Dizisi
3 Cisim Problemi Dizi Konusu, Yorumu ve Anlatmak İstediği
Snowpiercer Dizi İnceleme Özeti ve Konusu

En İyi Bilim Kurgu Film Dizi Önerileri Tavsiyeleri. Bilim kurgu dizileri dizi tavsiyeleri en iyiler akılda yer eden unutulmaz dizilerin listesi ile karşınızda. Bilim kurgu dizileri her zaman ilgimi çekmiştir. Özellikle içinde zamanda yolculuk, çoklu evrenlerin olduğu dizilere “bayılırım.” Dizinin ne kadar eski olduğunun zaten hiç önemi de yoktur. Buradaki listeye ilk sıraya Fringe’i aldım.

Aslında ben çok fazla dizi izleme taraftarı biri değilim. Bunun yerine okumayı, zihnimi geliştirmeyi ve sonunda hatalı düşüncelerimi elemeyi tercih ederim. Zihinsel aydınlanma ve evrensel bir insan olmak; kozmik bir zihin ve bilince ulaşmak benim için en iyi hedef olsa gerek. Ama anlamlı ve merak uyandıran dizileri izlemeden de olmaz. Çok uzattım galiba 😬 şimdi bilim kurgu dizileri listesine bir bakalım. Şİmdi en iyi bilim kurgu film ve dizilerini izlemeye hazırlanın.

En İyi Bilim Kurgu Film Dizi Önerileri Tavsiyeleri

Sizin de listeye eklemek istediğiniz diiz varsa ya da yazar olmak ve sitede içerik üretmek isterseniz kırmızı düğme yardımı ile ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Site menüsünden ve yukarıdaki düğmelerden yüzlerce film ve diziye ulaşabilirsiniz.😎

Fringe Bilim Kurgu Dizi (si)

En İyi Bilim Kurgu Film Dizi Önerileri Tavsiyeleri

Fringe

Bilim kurgu dizileri arasında ayrı bir yeri olan dizi 627 nolu uçağın içindeki yolcularının gizemli bir maddenin etkisiyle deforme olarak ölmeleri sonucu kurulan sınır birimi gizemli olayları araştırır. FBI ajanı Olivia Dunham gizemli olayları araştırması için akıl hastanesindeki Walter Bishop’ı oradan çıkarması gerekir. Bunun için Peter Bishop yani Walter’ın oğlunu Irak’tan saklandığı yerdne getirir. Astrid adlı ajan ve yöneticileri Philip Broyles ile kurulan sınır birimi gizemli olayları araştırmaya koyulur. En iyi bilim kurgu dizileri arasındadır.

Aslında her şey Walter’ın paralel evrene açtığı kapı ile başlar.  Oluşan çatlaklar iki evreni de tehlikeye atar. William Bell ve Walter’ın yıllar önce yaptıkları bilimsel deneyler ve şirketleri Massive Dynamic bütün gizemli olayların sebebidir. Her iki evreni de yıkımdan kurtarırken ayrıca kötü niyetli istilacılardan kurtulmak zorundadırlar. Dizinin ilerleyen sezonlarında Gözcüler adındaki insanlar yeni bir sorun oluşturur. Zaman yolculuğu, çoklu evrenler arasındaki geçişler, psikoloji deneyleri, fiziksel kuramlar ile dolu dolu bir bilim kurgu dizisi. Spoiler vermemek için fazla detaya girmiyorum. Özellikle dizinin her bölümünde simgelerle verilen şifreler meraklıları için çözülmesi gereken şifreler niteliğinde.


12 Maymun (12 Monkesy)

En İyi Bilim Kurgu Film Dizi Önerileri Tavsiyeleri

12 Maymun

2015-2018 yılları arasında yayınlanan dizi. Bilim kurgu dizileri arasında en iyilerden denilebilir. 12 Maymun dizisi, 1995 yılındaki sinema filminden esinlenmiştir. Dizinin ve sinema filminin aslı ise 1962 yapımı Plaj (La Jetee) adlı sadece fotoğraf slayt gösterisinden ibaret filmdir. Film için buraya TIKLA

Yıl 2043, tehlikeli bir virüs dünyadaki 5 milyar insanı öldürmüştür. Dünyada yaşam bitme aşamasındadır. James Cole, bilimci Katarina Jones’in geliştirdiği zaman makinesi ile sürekli geçmişe ve geleceğe giderek virüsün ilk kaynağını bulmaya ve yok etmeye çalışır. Dr. Cassandra ile tanışan Cole, sebep sonuç ilişkisinin birbirine girdiği, paradokslarla dolu, sürekli değişen zaman çizgisinde tehlikeli yolculuklar yapar. karşılarında ise virüsü yaymak ve zamana hükmetmek isteyen gizli güçler vardır. 


Dark Netflix Dizisi

En İyi Bilim Kurgu Film Dizi Önerileri Tavsiyeleri

Dark

Bilim kurgu dizileri arasında sayabileceğimiz bir dizi de Dark Netflix orijinal Alman yapımı dizi 3 sezondan ibaret. Yüksek bir puana sahip dizi izleyiciyi fazla yormuyor. Paralel gerçeklikler, zaman yolculuğu, sebep sonuç ilişkileri, zaman çizgileri dizinin olmazsa olmazları arasında. Tabii ki karanlık madde, Higgs Bozunu, kuantum belirsizlikleri, Schrödinger’in kedisi, kuantum dolanıklığı gibi konular dizide işleniyor. Bu bakımdan merak uyandıran bir bilimsel altyapı dizide var.

Konusu ise bir nükleer santralin altında zamanda üç yıla açılan kapıların keşfedilmesi ile başlayan olaylar konu edilir. 1953, 1985, 2019 yılları arasında birbirine bağlantılı gizemli olaylar cereyan ederken. Her şeyin kuantum belirsizlikleri ve dalga fonksiyonu ile alakalıdır. Dizi boyunca olayların geçtiği iki paralel evren aslında asıl evrendeki kuantum dalga fonksiyonunun çökmesi ile oluşan evrenlerdir. Asıl evrende gerçeklik, iki evrene bölünmüştür. Seçtiğimiz ve seçmediğimiz; tercih ettiğimiz ve etmediğimiz her seçim için ayrı bir evrenin oluşması gibi… Daha fazla bilgi ve bilimsel kuramların açıklaması için TIKLA


Orphan Black (Genetik Bilim Kurgu Dizisi)

Genetik Genom Dizisi

Orphan Black

Bilim kurgu dizileri arasında izlenmesi gereken yapımlardan biri de Orphan Black. 2013-2017 yılları arasında yayınlanan dizi bilim kurgu, aksiyon, drama türünde. Dizide aksiyon tavan yapabiliyor. Bu defa ne zamanda yolculuk ne de çoklu evrenler var. İnsan kopyalama dizinin konusu.  İnsanlar üzerinde yapılan deneyler zinciri, birbirine benzeyen onlarca klon ve klonları yaratanlar ile klonlar arasındaki mücadeleyi izleyeceksiniz.

Her şey Sarah’ın intihar eden bir polisin kendisine çok benzediğini keşfedip onun yerine geçmesiyle başlar. Daha sonra kendisi gibi 4 klon daha olduğunu öğrenir. Üvey kardeşi ile birlikte bu klonların yaratıcılarının peşine düşer. Gizli deneyler yapan, karanlık işlerle uğraşan bilimciler ile savaşırken bir yandan da hem kendini hem de ailesini diğer klon kardeşlerini korumak zorundadır. Daha sonra klonların erkek versiyonları ile karşılaşacak ve aralarında acımazsız bir savaş başlayacaktır.

Diğer bilim kurgu dizi ve filmlerinde sıra. Buraya bütün listeyi ayrıntılı bir şekilde sığdırmam imkansız. O nedenle diğer dizileri başlıklar halinde iki satır açıklama ile yazdım. Umarım listedeki dizileri hoşuna gitmiştir.

Diğer Bilim Kurgu Film ve Dizi Tavsiyeleri

Lost

Oceanic Flight 815 uçağının gizemli bir adaya düşmesinden sonra sağ kalanlar adada kurtarılmayı bekler. Bu bekleyiş adadaki gizemli olaylar ile uzar şimdi kurtulmak yerine çözülecek gizemler vardır. 

The Umbrella Academy

Netflix orijinal yapımı dizide süper güce sahip 7 çocuk, büyüdüklerinde kendilerini dünyayı kurtarmakla görevlendirilirler. Ya da dünyayı yok edeceklerdir. Ayrıntılar için TIKLA

Dirk Gently’nin Holistik Detektiflik Bürosu

Dirk Gently’s Holistic Detective Agency 2016-2017 yılları arasında yayınlana 2 sezonluk bir dizi. Kitap uyarlaması diziler arasındadır. Dedektifimiz insanlar üzerinde deneyler yapan bir örgütün peşindedir.

Heroes ve Heroes Reborn

Dünyayı yok edecek bir güneş patlamasından korunmak için kahramanların güçlerinden istifade etmek isteyen bir şirket ve Klaire’in ikiz çocuklarının peşindedir. Dünyayı yaklaşan felaketten kurtarmak için zaman yolculuğu mu yoksa Tommy ve Malina kardeşlerin güçleri mi gereklidir?

Continuum

2012-2015 yılları arasında oynayan dizi filmlerden. 2077 yılında dünyayı şirketler yönetir. Şirketlere karşı çıkan bir grup da şirketler ve güvenlik güçleri ile sıkı bir çatışma içindedir. Bu terörist grup yakalanır ve infaz edilecekleri anda zamanda geriye 2012 yılına kaçarlar.

Hero Mask

Bilim kurgu dizileri arasında animasyon yapımlardandır. Dedektif James Blood, taktıkları maskelerle yüzlerini değiştirebilen gelişmiş bir teknoloji kullanan suçluların peşine düşer. Gizemli maske teknolojisini kim niye icat etmiştir.

Black Mirror

Teknoloji biz insnaları ne hale getirecek? Gelecekte teknoloji insanlık için bir son mu olacak? Yaşamla bağlarımızı her geçen gün kesiyoruz… Teknoloji bilim kurgu yapımda sağlam bir teknoloji eleştirisi ve geleceğe bakış var.

Steins; Gate

Zamanda yolculuk konulu harika bir animasyon. Zamanda yolculuğu bilinç transferi yöntemi ile bulan bilimci Rintaro Okabe zaman çizgilerini sürekli değiştirerek, zamandan zamana atlayarak başlarına gelecek felaketi önlemeye çalışır.

Love Death +Robots

Netflix orijinal yapımı dizi, 7-15 dakikalık bölğmlerden oluşuyor. Bölümler geleceğin dünyası, ölümsüzlük, yapay zeka, insan benzeri robotlar, sentetik-biyolojik insan ve doğaüstü knuları tabii ki robotları konu ediniyor.

Predestination (Zamanın Ötesinde)

Cinsellik paradoksu ve zamanda yolculuk konusunu ele alan film kitap uyarlamasıdır. All You Zombies, 1959, Robert Heinlein romanıdır. Filmi izlemek ve detaylı içerik için buraya dokunun.

Tenet

Zamanda yolculuk konbulu film. Zamanda yolculuk konusuna farklı açıdan bakan filmde sebep ve sonuç ilişkisi çarpıcı bir şekilde konu ediliyor. Sonuçları sebeplerden önce görürsek ne olur? Detaylı anlatım ve için buraya dokunun.

Yorumlar

WORDPRESS: 0