Blueming (2022) Güney Kore BL Dizi

Ana SayfaAsya BL Dizileri

Blueming (2022) Güney Kore BL Dizi

Çocukken çok şişman olan ve babaları kendilerini terkettiği için annesi ve kız kardeşiyle yaşayan Cha Si Won havalı gözükmek için elinden geleni yapar. Çocukluğundna beri çok çalışmış zayıflamış ve fit, kaslı bir vücüda sahip olmuştur.

Jack o’ Frost Japon LGBT Temalı BL Dizi
The End of The World With You Japon BL Dizi
To My Star 2: Our Untold Stories 2022 Güney Kore BL

Blueming (2022) Güney Kore BL Dizi. 11 bölümden dizi Who Can Define Popularity? adlı animasyondan uyarlanmıştır. Her bölüm ortalama 14 dakikadan oluşuyor. LGBT aşk, Kora gay LGBT drama, eşcinsel sevgili, BL (boys love) kategorilerindeki dizi izleyicisini tatmin edecek gibi. Dizide LGBT tema olarak sadece aşk var yani sosyal mesaj ve dışlanma gibi temalar bulunmuyor. Popüler olmak için çok çabalayan, diğer yandan herkesin çok popüler ve havalı olarak gördüğü ama durumun hiç de çyle olmadığı iki arakter üzerine film dizi. Eşcinsel sevgililer birbirlerini zor olsa da anlayacaklar.

Yukarıdaki düğmeleri kullanarak ya da sitedeki menüyü açarak daha fazla içeriğe ve LGBT temalı film dizi listelerine ulaşabilirisniz. Sitede bir şeyler yazmak isterseniz kırmızı butonu kullanrak ilgili yazar başvuru sayfasını görüntüleyebilirsiniz.

Blueming (2022) Güney Kore BL Dizi

Çocukken çok şişman olan ve babaları kendilerini terkettiği için annesi ve kız kardeşiyle yaşayan Cha Si Won havalı gözükmek için elinden geleni yapar. Çocukluğundna beri çok çalışmış zayıflamış ve fit, kaslı bir vücüda sahip olmuştur. Üniversite birinci sınıf sinema bölümü öğrencisidir. Okulda da havalı gözükmek için sevmediği şeyleri seviyor gibi gözükür. Tek amacı çocukluğunda yaşadığı gibi dışlanmak istememesidir.

Blueming (2022) Güney Kore BL Dizi
Blueming (2022)

Bu sırada annesi yönetmek babası sanat galerisi sahibi olan yeni bir öğrenci ile tanışır. Hyeong Da Un çok havalı gibi gözükse de o da aslında yalnız biridir. Evde anne babasını neredeyse hiç bulamaz. Cha Si Won’ın yazdığı otobiyografik senaryo birinci olur. Kısa film çekimi yaparlar. Kendi yaşamını anlattığı bu film Si Won’un annesini üzmüştür. Git gide birbirine daha da yaklaşan iki arkadaş sonunda birbirlerini sevdiklerini ilan ederler.

Blueming (2022) Güney Kore BL Dizi
Blueming (2022)

Aşkları ve birliktelikleri pek kararlı değildir. Hyeong Da Un sevgilisinin senaryosu için annesinden yardım istemiştir. Aslında annesi oğlunun hatırına senaryoyu birincvi seçmiş ve olumlu yorum yapmıştır. Bunun orataya çıkası iki sevgli arasını açacaktır. Havalı olmak ya da popüler olmak çok mu önemlidir? Havalı olmaya çalışırken ve Hyeong Da Un sevgilisine  yardım etmeye çalışırken onu kırmış ve incitmiştir.

İzleyici Yorumu

BL Aysa dizilerinde gördüğümüz lüks yaşantılar ve lüks mekanlar az çok burada da izşeyicinin karşısında. Kore BL dramalarında her ne kadar zengin ailelerin çocukları, süper lüks evler az olsa da Asya dizilerinde böyle bir durum var. Şehir mükemmeldir, oyuncular mükemmeldir… Bu dizide az çok mükemmel olmayan orta sınıf aileden Cha Si Won diziye dah adoğal bir hava katıyor. otobüs kullanmaları lğüks arabalar ile okula gitmeyişleri diziye daha içtenlik katıyor.

Blueming (2022) Güney Kore BL Dizi
Blueming (2022)

Dizideki doğa, yeşil alanlar, kumsal aşk havasını pekiştiriyor. Havalı olmak ve herkesten üstün olmak için elinden geleni yapan Si Won aradığını yani aşkını bulur. Herkesin imrenerek baktığı biri olmak aslında pek de önemli değildir. Eksik olan şey her zaman sevgi ve anlayış ve insnaın yanında kendini teselli edecek birini bulabilmesidir.

Dizi punlaması mydramalist

7.0
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Oyunculuk: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
LGBT Tema: 7
Müzik: 7
Blueming (2022)

Yorumlar

WORDPRESS: 0