Boys in the Band Orkestradaki Çocuklar 2020 Filmi

Ana SayfaGay LGBT Film

Boys in the Band Orkestradaki Çocuklar 2020 Filmi

1968 New yOr'unda yaşayan birbirine bağlı gay arkadaş grubu bir doğum günü kutlamasında en gizli ve karanlık sırlarını deşifre ederler.

Spoiler Alert 2022, LGBT Temalı Film
Holding the Man (2015) LGBT Gay Aşk Dram Filmi
Krámpack Nico and Dani LGBT Gay Konulu Film

Boys in the Band Orkestradaki Çocuklar 2020 Filmi. Gay arkadaşlar bu filmin konusu. Güzel güzel geçinen, gay sevgililer, gay arkadaşlar güzel bir 1968 gününde New York’da doğum günü partisi verirler. Geri kalanını aşağıda yazacağım. 2020 yılı Netflix orijinal filmlerinde. Eşcinsel, gay, LGBT aşk, gay LGBT drama gibi kategorize edeceğimiz film tekmekanda geçiyor. IMDb’de filmin puanı biraz düşük gibi gözküyor. O da galiba filmin biraz durağan olmasından kaynaklanıyor. 7 puana yakın bir puan dizinin hakkı. Her zamanki gibi klasik heteroseksüel bir karakter de filmde mevcut. Şimdi filme geçelim.

Boys in the Band Orkestradaki Çocuklar 2020 Filmi

Öykü 1968 yılında geçer. New York’lu gay arkadaşlar sürpriz bir doğum günü partisi düzenlemek isterler. Ev sahibi Michael bütün hazırlıkları apmıştır. Artık konukların gelmesini bekleyecektir. Gay arkadaşları gelmeye başlarlar. Doğum gününü kutladıkları arkadaşları Harold, her zaman üstten bakan ve her zaman üstünlük taslayan biridir. O her zaman farklı olmak ve giğer gay arkadaşlarından üstün gözükmek zorundadır. Kendi doğum gününe bile geç gelir. O kadar geç gelir ki artık herkesin sinirleri gerilmiştir.

Boys in the Band Orkestradaki Çocuklar 2020 Filmi

Boys in the Band

Harold, özenle seçilmiş kıyafeti ile havalı havalı gelir. Sonunda gelebilmiştir. Kendini dünyanın merkezi sanar ve bu gecikme onun umurunda bile değildir. Eşcinselliğin neredeyse suç sayıldığı 1968 yılında gay kimlikleri ile yaşamak zaten çok zordur. 7 arkadaş her şeye rağmen kutlamaya başlarlar. Bir de davetsiz misafir vardır. Michael’in arkadaşı Alan zor durumda kaldığı için geceyi arkadaşında geçirmek amacıyla oraya gelir. Ne arkadaşının ne de oradakilerin eşcinsel olduğunu bilmemektedir. Homofobik biri olan Alan da gruba katılır.

Git gide ısınana ortamda herkes birbirinin kirli çamaşırını dökmeye koyulur. Gizli sırlar ifşa edilir. Alan da karısı ile arasında olan sorunlarını ifşa eder. O da aslında gizli eşcinseldir. Harold ve diğer arkadaşlar, arkadaş grunundak eşcinsel sevgililer kavgaya tutuşur. Artık sadece gerçekler vardır. Gerçekler ise can yakar.

Boys in the Band Orkestradaki Çocuklar 2020 Filmi

Boys in the Band Orkestradaki Çocuklar

Kısa Yorumum

Filmin tek mekanda geçmesi izleyiciyi sıkabilir. Fakat farklı bir film olmuş. Harold karakterinin kendini arkadaşlarından üstün görmesi filmin en cabn alıcı noıktası. Alan ise içindeki eşcinsel nefretinin sebebi aslında duyduğu hayranlık ve o yöndeki hisleridir. Yaşamda birbirinin yüzüne gülen ve çok iyi arkadaşmış hatta sevgiliymiş gibi rol yapanlar yok mudur? Yaşamın tamamı zaten rol ve kurgu üzerine kurulu değil midir?

Filme yorumum IBDb

6.6
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Akıcılık: 6
Görüntü: 6
LGBTQ tema: 7
Oyunculuk: 7
Boys in the Band Orkestradaki Çocuklar 2020 Filmi

Yorumlar

WORDPRESS: 0