Buenos Aires’te Ölüm (Death in Buenos Aires) Film

Ana SayfaGay LGBT FilmFilm Dizi

Buenos Aires’te Ölüm (Death in Buenos Aires) Film

Polisiye, suç bu defa eşcinsel politikacılar ve zenginler arasında... Savaş bütün hızıyla devam ediyor. tabii ki aşk de

Matmazel Noraliya’nın Koltuğu İnceleme Özet
Patasana Ahmet Ümit Kitap Konusu Özeti Yorumu
Kroyçer Kreutzer Sonat İncelemesi Yorumu

Buenos Aires’te Ölüm (Death in Buenos Aires) Film. Orijinal adı Muerte en Buenos Aires olan 2014, Arjantin yapımı, poliisye, suç, gizem, aşk, LGBT, gay, eşcinsel konulu film. Cinayet, politik güçleri olup bir suçlu haline gelen kaçakçı zenginler arasında gay LGBT aşk, ya da yaşam konusu işleniyor. Film aslında güzel bir hikayeye sahip, oyunculuk ve görüntiler de ortalama. Düşük puan almasını ben tamamen filmin içeriği ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Gay sevgili, ya da LGBT aşk konusu bu defa komiser Chavez üzerinden işleniyor. Zengin eşcinseller ise kimliklerini saklamak için her şeyi yapmaya hazırlar. Ortalamanın biraz üzerinde bir filmdi benim için.

Daha fazla izlemeye değere film için buraya dokunun.

Buenos Aires’te Ölüm (Death in Buenos Aires) Film

Filmde, tablo alıp satan ünlü ve zengin bir eş cinsel adam öldürülür. Zanlı olarak da eş cinsel arkadaşı Kevin’in peşine düşerler. Çaylak polis Gomez, dedektif Chavez ile çalışmaya başlar. Bir yandan katili ararken diğer yandan da işin içine karmaşık ilişkiler, uyuşturucu ticareti ve tabii ki Gomez’in gizemi girer. 1980’li yıllardaki gay zenginler kimliklerini gizlemek için her şeyi yapabilecek kapasiteye sahiptir. Komiser Chacez, olayı soruştururken zengin ve her yerede sözü geçen güç sahiplerinin sırlarını da öğrenmeye yaklaşmıştır. İçten içe gay cinsel yönelimi ile de mucadele eden komiser cinayeti çözmeye çalışır.

Buenos Aires'te Ölüm (Death in Buenos Aires) Film

Buenos Aires’te Ölüm 2014

Yeni çaylak ortak ile birlikte cinayeti çözmek için zenginlerin düzenlediği partilere katılırlar. Eşcinsel avı için de genç ve yakışıklı çaylak polis Gomez’den uygunu bulunmaz. Kılık değiştiren çaylak, eşcinsel rolü ile gece kulübüne girerek, suçluları aramaya başlar. Gomeze kendini yakın hisseden, hatta cinsel bir çekim hisseden komiser aslında kendini bekleyen sondan habersizdir. Çünkü çaylak polis de güç sahiplerini korumak ve cinayeti kapatmak ve dedilleri karartmak için göreve alınmıştır. Bu skandalı örtmekle kalmaz eşcinsellerin varlığından rahatsızlık duyan çaylak polis görevini başarıyla yerine getirir. Bu soruşturma ve Gomez, komiserin sonunu getirecektir.

Buenos Aires'te Ölüm (Death in Buenos Aires) Film

Buenos Aires’te Ölüm

İnceleme ve Yorumum

Filmi uzun süre önce izlemiştim. Atşivime yedeklemediğim filmleden. Filmin IMDb pıanlamasının düşük olması çok şaşırtıcı. Filmdeki oyunculuk çok iyi, Konu da sağlam. Zenginlerin rüşvetle her türlü işi yapmaları. Üst seviyedeki politikacılar, yargıçlar ve zenginlerin çevirdikleri dolaplar cinayetle biter. Eşcinsel olup bunu saklamak isteyen ve her şeyi yapabilen üst sınıftakiler her şeyi karıştırır. Yine komiserin de eşcinsel yönelimleri ve saflığı gözünün önündeki olayları görememsine nedne olacaktır. Filmde insnaları kolayca harcayan acımasız ve mafyalaşmış politik gücü elinde olan insnaların ne denli şeytani işler yapabileceğini de görüyoruz. Gay drama, LGBT temalı suç polisiye türünde bence çok iyi bir film. IMDb’nin homofobik kullanıcıları yine saçmalamış. Eşcinselliğe değil hikayeye odaklanmak gerekli.

Filme puanım IMDb

6.8
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Görüntü: 6
Akıcılık: 7
Oyunculuk: 7
Muerte en Buenos Aires 2014 Arjantin yapımı film. Suç, polisiye, gizem, aşk, LGBT, cinayet kategorilerinde.

Yorumlar

WORDPRESS: 0