Büyük Özgürlük Great Freedom 2021, LGBT Temalı Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Büyük Özgürlük Great Freedom 2021, LGBT Temalı Film

Viktor, hücre arkadaşı Hans'ın eşcinsel olması nedeniyle yanında kalmasını istemeyip ona şiddet uygular. 175. madde hapishanede bile insanları birbirine düşman etmiştir.

Moneyboys 2021, Tayvan LGBT Temalı BL Film
Gameboys the Movie LGBT Temalı BL Film
Made in Rooftop LGBT Temalı Güney Kore BL Film

Büyük Özgürlük Great Freedom 2021, LGBT Temalı Film. Große Freiheit, 2021 yapımı 1s 51dk’lık Alman yapımı LGBT, eşcinsellik, gay temalı film. Film hapishane, homofobi, özgürlük, kanunların eşitsizliği gibi temaları izleyicisine sunuyor. Eşcinselliğin yasak ve suç sayıldığı yıllarda geçen hapishane temalı filmin konusu ve incelemesi aşağıda.

🏳️‍🌈 Daha fazla LGBT Film için buraya dokunun.

Yorumlarınızı ve film önerilerinizi yazmayı unutmayın. Düşüncelerinizi önemsiyoruz. Site menüsünden yüzlerce LGBT temalı film ve diziye erişebilirsiniz. Yukarıda size yararlı olacak bazı bağlantıları bıraktık.

Büyük Özgürlük Great Freedom LGBT Temalı Film

2. Dünya savaşı bitmiş ve artık özgürlükler ve savaşların olmadığı bir başlamıştır. Nazi kamplarındaki dehşet her ne kadar artık olmasa da eşcinsellere karşı yapılan suçlamalar değişmemiştir. Eşcinselliği yasaklayan ve suç olarak kabul eden 175. madde adeta eşcinsel avına yol açmıştır ve LGBT bireyler kolayca nefrete ve azılı suçluların olduğu hapishanelere atılmaktadır.

İzleyici hapishane yaşamı ve suç dünyasına bu defa 175. maddenin gözüyle bakacak. Gerçekten de eşcinselliğin suç sayıldığı yıllardan günümüze de bakacak olursak artık Avrupa’da eşcinsel evlilik bile serbesttir. En azından bazı ülkelerde. Kanunlar, yasalar, ana yasalar hepsi kurgudur. Bazen inançlarımız bile kurgudur. En iyi kurguyu yapıp, bütün sorunlarını çözen ve insan ile uğraşmayan toplumlar yükselişe geçiyor.

Büyük Özgürlük Great Freedom 2021, LGBT Temalı Film
Büyük Özgürlük Great Freedom 2021

Ahlak ve ahlaksızlık gibi kavramlar bile kültürden kültüre, kurgudan kurguya değişiyor. Bu nedenle eşcinselliğin günümüzde suç olduğu ülkeler en rezil en yabani ve insana en az değeri veren erinçten yoksun, elit bir sınıfın her istediğinin yaparken yoksul bırakılan halkın da her şeyinin elinden alındığı ülkeler olduğu gerçeği var.

Film genelde yavaş ilerleyen bir yapıda. Viktor, hücre arkadaşı Hans’ın eşcinsel olması nedeniyle yanında kalmasını istemeyip ona şiddet uygular. 175. madde hapishanede bile insanları birbirine düşman etmiştir. Uzun yıllar boyunca hapiste kalan Viktor, zamanla arkadaş olacağı ve aralarında insani bağların kurulacağı Hans ile hapishanede yaşamaya devam edecektir.

Film uzun ve oldukça yavaş ilerlese de insanların bakış açısı değişince yasaların, kanunların ve toplumun da değişip LGBT gibi konulara ve cinsel yönelimlere odaklanmanın gereksiz olduğunu izleyiciye iyi mesaj olarak verecek. Film ortalamaya yakın bir punalamada.

Film puanlaması IMDb

6.6
TOPLAM PUAN
Screenplay: 7
Oyunculuk: 7
Görüntü: 6
Akıcılık: 6
LGBT Tema: 7
Büyük Özgürlük Great Freedom 2021 Film puanlaması

Yorumlar

WORDPRESS: 0