Cameron Post’a Ters Terapi LGBT Temalı Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Cameron Post’a Ters Terapi LGBT Temalı Film

The Miseducation of Cameron Pos

Cameron Post'a Ters Terapi lezbiyen genç kız Cameron ailesi tarafından kız arkadaşından koparılarak zorla bir terapi kampına kapatılır. Cameron ve kamptaki arkadaşlarının bir planı vardır.

Eş Cinsellik Hastalık mıdır? Eş Cinsel Tedavi, Terapi
Silinmiş Çocuk (Boy Erased) LGBT Temalı Film
Eş Cinsellik Günah mı? Cezası Var mı? LGBT Sapıklık mı?

Cameron Post’a Ters Terapi, 2018 (The Miseducation of Cameron Post) yapımı bir film. Lezbiyen bir genç kızın ilginç tedavi yöntemi filmin konusu. Terapi ve baskı ile insanın kendi benliğini inkar ederek eş cinselliği bırakacağı yanlıtır. İnsana ekle çıkarma yapmak ve yeniden dizayn etmek zorbalıktır bu ksin. Ayrıca hemen hemen aynı konuya sahip bir film dah avar. Silinmiş Çocuk (Boy Erased) gay bir üniversite öğrnecisi olan Jared, ailesi tarafından “Değişim Terapileri”ne gönderilir.

📽️Aynı konuya değinen eş cinsel birey Jared’ın ailesi tarafından dini yöntemlerin kullanıldığı bir sözde tedavi merkezine kapatılmasını anlatan Boy Erased Silinmiş Çocuk Filmi için buraya dokunun

Cameron Post’a Ters Terapi Konusu Özeti

Zorla erkek arkadaş edinen ve cinsel kimliğini saklayan Cameron, okul balesinde kız arkadaşı ile arabada sevişirken yakalanır. Teyzesi tarafından eşcinsellere terapi uygulayan bir Hristiyan kampına gönderilir. Lezbiyenlik suçunu işleyen Cameron, kampta hiç de insancıl bir durumla karşılaşmaz. Kamp tam aksine oradaki gençleri kişiliksiz, acınası bir hale sokar. Cameron gay ve diğer lezbiyen arkadaşı ile bir plan yaparlar…

Film, insanı nasıl değerden düşürdüğümüzün iyi bir örneği. Film, duygusal tacize ve insanı değersizleştirmeye; insanı kendine düşman etmek demek olan bu tür yaklaşımlara güzel bir örnek. İnsanı ve yaşamı anlamamak cinsel yönelimleri psikolojik ya da çevresel bir süreç sanmak Orta Çağ’daki kötü ruh çıkarma ayinlerine benziyor.

Cameron Post’a Ters Terapi

Filmin bize anlattığı cinsel yönelimlerin korkulacak bir şey olmadığı başta olmak üzere şunlardır:

🏳️‍🌈Eş cinsellik prikolojik bir rahatsızlık değildir
🏳️‍🌈Eç cinsellik terapi ile düzelecek bir zihinsel boukluk değildir
🏳️‍🌈Cinsel yönelim tamamen doğal ve evrimsel süreçten başarıyla çıkmış bir cinsel çeşitliliktir
🏳️‍🌈İnsnaları baskı ve taciz ile, kendine düşman etmek ile mutlu edemeyiz
🏳️‍🌈Eş cinsellik düz cinsellik (hetoroseksüellik) kadar normaldır
🏳️‍🌈Anormal olan insnaları cinsel yönelimleri için hakir ve bozuk görmektir

Film puanlaması IMDb

7.0
TOPLAM PUAN
Screenplay: 7
Oyunculuk: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
Cameron Post'a Ters Terapi Puanlaması

Yorumlar

WORDPRESS: 0