Çarpık Çizgiler 2022 Filmi Konusu Sonunda Ne Oluyor

Ana SayfaFilm Dizi

Çarpık Çizgiler 2022 Filmi Konusu Sonunda Ne Oluyor

Los renglones torcidos de Dios

Özel dedektif Alice, akıl hastanesindeki şüpheli bir ölümü araştırmak için, şizofren, tanısı ile kocasından gizlice imza onayı alarak hastaneye yatar.

ARQ 2016 Filmi Konusu ve Zaman Döngüsü
Don’t Look Up Filmi İnsanlığın Halini Anlatan Film
Kar Kardeşliği Filmi Netflix 2024

Çarpık Çizgiler 2022 Filmi Konusu Sonunda Ne Oluyor? 2s 34dk uzunluğunda 1979 yılında geçen psikolojik gerilim filmleri, gizem, akıl hastanesi filmleri, cinayet polisiye filmler, etiketlerine sahip filmde izleyici akıl oyunları içinde sürüklenecek. Tabii ki daha iyi, çok daha iyi psikolojik filmler izlediniz, ama bu film roman uyarlaması. Torcuato Luca de Tena romanı (Tanrı’nın Çarpık Çizgileri- God’s Crooked Lines) (1979) romanında uyarlanan film akıl hastanesinde geçiyor.

Daha fazla film, dizi, belgesel ve en seçkin, akılda yer eden kaliteli yapımların bulunduğu listeleri görmek ve izleme listenizi oluşturmak için yukarıdaki hızlı düğmeler ile ilgili kategorilere yönleneceksiniz. Yazar olmak ve içerik üretmek ister misiniz? Kırmızı düğmeye dokunarak ayrıntıları inceleyebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Çarpık Çizgiler 2022

Çarpık Çizgiler 2022 Filmi Konusu Sonunda Ne Oluyor

Özel dedektif Alice, akıl hastanesindeki şüpheli bir ölümü araştırmak için, şizofren, tanısı ile kocasından gizlice imza onayı alarak hastaneye yatar. Hastane müdürü tatildedir. O gelene kadar cinayeti çözmeyi planlar. Fakat gün geçtikçe hastanedeki diğer hastalarla etkileşime geçer. Bunun sonucunda beklenmedik olaylar olur. Diğer yandan hastane içindeki huzursuzluk artacak, cinayet ve karmaşa çıkacaktır.

Alice, hastaneye yatma öyküsünü ve gerçekleri tesis müdürüne ve doktorlara anlatır. Fakat ona inanan olmaz. Aslında kocasının serveti için kendisine işveren patronu ile anlaştığını ve banka hesaplarının boşaltılıp, kendinin de akıl hastanesine kapatılacağından bahseder. Cinayet araştırması ve her şey yalandır. Fakat araştırmalar Alice’i doğruladığı sırada olaylar tersine işler. Acaba Alice bütün bunları uyduruyor mu? Kocasını zehirleyip, aklından gerçekler uyduran bir şizofren midir? Akıl hastanesi doktorlarını oyuna getirmiş olabilir mi?

Çarpık Çizgiler 2022 Filmi Konusu Sonunda Ne Oluyor
Çarpık Çizgiler 2022

Çarpık Çizgiler Film Yorumu İncelemesi

Filmi izleyici için tek bir zaman çizgisinde geçmediğinden gizemini büyük ölçüde koruyor İzleyici filmin ilk dakikalarındaki cinayet olayının iç yüzünü ve akıl hastanesinde dönen dolapları sonradan anlıyor. Bir nevi izleyici zaman karmaşası içinde yanıltılıyor. İzleyici eğer romanı okumadıysa büyük olasılıkla cinayet olayı içindeki cinayet olayı ile filmde anlatılmak istenen gerçeklik kurgusunun bir parçası olacak. Yani cinayetin gerçekliği izleyicinin zihnindekinden farklı çıkacak.

Çarpık Çizgiler 2022 Filmi Konusu Sonunda Ne Oluyor
Çarpık Çizgiler 2022

Psikolojik Gerilim Filmleri Filmin Sonunda Ne Oluyor?

Psikolojik gerilim, akıl hastanesi filmleri izlemeyi seven izleyici tabii ki çok daha iyi yapımları izlemiştir. Fakat bu film de en az 7.5 puan alacaktır. Gerçeklik nedir? Soruları arasında her şeyi kendi zihninde tasarlayan Alice, gerçekten şizofren miydi? Herkesi kandırdı mı? Yoksa tam tersi mi oldu? Filmin sonunda olan da tam bu. Ama izleyici bunu asla öğrenemeyecek. Çünkü filmin sonunda ne oluyor dediğimiz zaman sorumuza cevap alamayacağız? İçinden çıkılmaz bir gerçeklik?

Film puanlaması IMDb

7.4
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Oyunculuk: 8
Akıcılık: 7
Görüntü: 8
Psikolojik Tema: 7
Çarpık Çizgiler 2022 Filmi Konusu Sonunda Ne Oluyor

Yorumlar

WORDPRESS: 0