Ceviz Kabuğundaki Evren Kitap Konusu Özeti İçeriği

Ana SayfaKitap YorumlarıPopüler Bilim Kitapları

Ceviz Kabuğundaki Evren Kitap Konusu Özeti İçeriği

Kitap, kuantum fiziği, kozmoloji, insan biyolojisi ve zaman yolculuğu ve evrenin sınırları; evren ile ilgili teorileri içeriyor. İlk paragrafta oluduğunuz gibi 2001 yılında yazılmış bir popüler bilim kitabı.

Saklı Gerçeklik Kitap Konusu Özeti İncelemesi
Paralel Çoklu Evren Teorisi Nedir? ve Zamanda Yolculuk
Evrenin Zarafeti Brian Greene Kitabı Konusu Özeti

Ceviz Kabuğundaki Evren Kitap Konusu Özeti İçeriği. Popüler bilim klasiği 2001 basımı Stephen Hawking kitabı. Öncelikle kitabın baskılı türü ve kuşa kağıt baskısı, kitaba çok kaliteli bir yapı veriyor. Kitaptaki bilgiler temel konuları ele alsa da spn yenilikler ve buluşlar özellikle graviton parçacıkları ve Higgs parçacığı, sicim kuramı hakkındaki yeni keşifler kitapta yok. Genel olarak temel bilimsel bilgiler için yeterli.

Daha fazla kitap daha fazla bilgi demektir. Her bilgi bizi sadece doğrulara değil, barış içinde yaşamaya da davet eder. Site menüsünden yüzlerce kitaba ulaşabilirsiniz. Yukarıdaki renkli düğmelere dokunarak en popüler kitaplara erişim sağlayabilirsiniz.

Ceviz Kabuğundaki Evren Kitap Konusu Özeti İçeriği
Ceviz Kabuğundaki Evren

Ceviz Kabuğundaki Evren Kitap Konusu Özeti İçeriği

Kitap, kuantum fiziği, kozmoloji, insan biyolojisi ve zaman yolculuğu ve evrenin sınırları; evren ile ilgili teorileri içeriyor. İlk paragrafta oluduğunuz gibi 2001 yılında yazılmış bir popüler bilim kitabı. Aradan yirmi yıldan fazla zaman geçmiş durumda. Bu zamanda bilimin yeni keşiflerini kitapta bulamayacak olsanız da genel olarak temel bilgileri okumak mümkün.

İlk konu Einstein ve görelilik. Kütle çekimi, ışığın doğası, enerjinin maddeye ya da birbirlerine dönüşümü; zamanın doğazı ilk bölümün konusu. Bu bölümde parçacık fiziği ve atomun yapısı, büyük patlama da kkonu ediliyor.

Evrenin dokusu, kütle çekiminin devamı, evrenin yapısı, doğası, sınırları; genel görelilik ve parçacık fiziğinin detayları var. Özellikle parçacık ve dalga fonksiynları, spin, elektronlar, Maxwell, kuantum kuramları gibi temel konular anlatılıyor.

Evrenin yapısı denildiğinde M kuramı, sizicm kuramı ve ek boyutlar da var. Kara delikler için de özel bir bölüm var. Zaman yolculuğu konusu ve zaman kavramı da anlatılıyor. Oldukça net ve t emel bilgiler kuşe kağıt üzerine rengenk baskı ile sunuluyor. Yine DNA, insan biyolojisi ve tekrar zar evrenler konusu ile kitap bitiyor. Oldukça kaliteli temel içerik ve baskısı ile popüler bilim okuru için çok iyi bi rklasik olacak.

Yorumlar

WORDPRESS: 0