Christopher and His Kind 2011 LGBT BL Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Christopher and His Kind 2011 LGBT BL Film

İngiltere'de annesi ve kardeşi ile yaşayan roman yazarı Chiristopher (Matt Smith), yerinde duramayan bir yere ait olmak istemeyen âsi biridir.

Annemi Öldürdüm I Killed my Mother Gay LGBT Film
Oppenheimer (2023) Filmi Konusu İncelemesi Anlatmak İstediği
Pride Onur 2014 Gay LGBT Temalı Film

Christopher and His Kind 2011 Filmi. Roman uyarlaması, biyografi, LGBT drama, gay aşk, savaş, yaşamda kalma temalı film 1s 30dk uzunluğunda. LGBT kitap roman uyarlamadı etiketine de sahip film Christopher Isherwood’ın otobiyografik romanı 1976. Yazarın Hoşça Kal Berlin kitabı da benzer şekilde Nazi dehşetini, eşcinsellere ve Yahudilere uygulanan insanlık dışı işkenceleri anlatır. Ayrıca yazarı Tek Başına Bir Adam (A Single Man 1964) romanından da hatırlayacaksınız. Bu roman da beyaz perdeye uyarlanmıştı.

Daha fazla renk, daha fazla bir diğerini anlama ve daha fazla barışa ihtiyacımız var. Yaşam içindeki renklerle, çeşitlilikle güzeldir. Daha fazla LGBT gay film ve dizi için yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz. Gönüllü yazar olarak sitede içerik üretmek isterseniz kırmızı düğmeye dokunun.

Christopher and His Kind 2011

Christopher and His Kind 2011 Filmi LGBT Temalı BL Film

İngiltere’de annesi ve kardeşi ile yaşayan roman yazarı Chiristopher (Matt Smith), yerinde duramayan bir yere ait olmak istemeyen âsi biridir. Almanya’ya Berline’e gitmek ister. Böylece yeni bir romana başlayabilecektir. Berlin’e trenle giderken Gerald Hamilton adında eşcinsel bir adamla karşılaşır. Berlin’e geldiğinde kalacak bir yeri yoksa kendi kaldığı pansiyonda kalabileceğini söyler. Uzun bir tren yolculuğu sonunda Berlin’e gelen Chiristopher arkadaşı ile buluşur.

Christopher and His Kind 2011 Filmi
Christopher and His Kind

Eşcinsel bireylerin adeta gizliden bir araya geldiği, queer bireylerin para için seks yaptığı bir ortamdır burası. Trendeki adamın adresine gider ve pansiyona yerleşir. Bu sırada eski arkadaşı ile de sevişmeye devam eder. Bir yandan da İngilizce dersleri verir. Bu sırada İngiliz bir pansiyoner kadınla da arkadaş olur. Berlin bu sıralar karışmaya başlamıştır. Hitler yükseliyor, Gestapo ilerliyor ve her türlü hukuksuzluğu yapmaya başlamıştır.

Christopher and His Kind 2011 Filmi
Christopher and His Kind

Chirtistopher bu karmaşada âşık olacağı erkeği bulur. Ağabeyi Hitler yanlısı, annesi çok hasta genç gayin adı Heinz Neddermayer’dir. İki sevgili güzel günler geçirse de Berlin karışmaya başlamıştır. Burayı terk etmek gerekecektir. Naziler eşcinsellere ve Yahudilere karşı acımasız bir savaş başlatmıştır. Kitaplar yakılır, insanlar toplanır. Tam bir karmaşa içindedir şehir. Bu sırada tekrar İngiltere’ye ailesinin yanına sevgilisi Heinz’i de alıp dönen Chistopher, sevgilisini ülkede fazla tutamaz. İki sonunda ülkede kalması mümkün olmaz.

Christopher and His Kind 2011 Filmi
Christopher and His Kind

Nazi baskısı, Gestapo’nun cinayetleri karmaşa ve birbirini seven iki adam… Yıllar sonra karşılaşacaklardır. LGBT bireyler her zaman siyasetin, cehaletin, çağ dışı düşüncelerin kurbanı olmuştur. Oysa günümüzde cinsel yönelimler artık canlı biyolojisinin parçasıdır. Önemli olan insanın kiminle seviştiği, kimi sevdiği değil; insanca huzur ve barış içinde yaşamaktır. Belki de mutluluğu aramaktır. Mutlu olmaktır. Oysa eşcinsellere yapılan her çağ dışı uygulama şiddet, nefret, ayrım, karmaşa içerir.

Film puanlaması IMDb

7.4
TOPLAM PUAN
Konu: 8
Oyunculuk: 8
Akıcılık: 7
Görüntü: 8
LGBT Tema: 7
Müzikler: 7
Dönem Teması: 7
Christopher and His Kind 2011 Filmi

Yorumlar

WORDPRESS: 0