Cloverfield Paradoksu The Cloverfield Paradox Filmi

Ana SayfaFilm Dizi

Cloverfield Paradoksu The Cloverfield Paradox Filmi

Dünyada enerji krizi yaşamı tehdit eder. Cloverflied Uzay İstasyonu bir deney yapar. Uzayda denemesi yapılacak olan bu teknoloji (parçacık hızlandırıcı) ile enerji krizinin aşılması beklenmektedir.

Simülasyon Yapay Zeka Sanal Gerçeklik Konulu Filmler
Reset (2017) Filmi Paralel Evren ve Zaman Yolculuğu
Synchronicity 2015 Filmi İzle Konusu İncelemesi

Cloverfield Paradoksu The Cloverfield Paradox filmi 2018 Konusu İncelemesi. Paralel evren konulu film 1s 42dk uzunluğunda çoklu evrenlere geçiş, alternatif bir gerçekliğe geçiş konulu bilim kurgu, gerilim filmi aslında bu kategorideki ortalama filmlerden. Dünyanın sonu, enerji krizi ve yeni kaynak arayışı temalarını unutmamalı.

Daha fazla bilim kurgu, zaman yolculuğu, yapay zeka benzeri film ve diziler için yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz. Sitede yazar olarak içerik üretmek isterseniz kırmızı düğmeye dokunun.

Cloverfield Paradoksu The Cloverfield Paradox Filmi

Enerji krizi… Dünyanın geleceği için en büyük endişelerden biri. Su kaynaklarının bitişi, enerji krizi, kuraklık gibi sorunlar karşısında önlem almayan dünya insanı gelecekte yaşam savaşı verecek. Birçok bilim kurgu filmi, roman bu konuyu ele alıyor. Dünyayı bekleyen bazı felaketler biraz daha fantastik bazen kozmik olabiliyor. Uzaylılar, başka evrenden gelen varlıklar, canavarlar da yok değil.

Cloverfield Paradoksu The Cloverfield Paradox Filmi
Cloverfield Paradoksu The Cloverfield Paradox

Dünyada enerji krizi yaşamı tehdit eder. Cloverflied Uzay İstasyonu bir deney yapar. Uzayda denemesi yapılacak olan bu teknoloji (parçacık hızlandırıcı) ile enerji krizinin aşılması beklenmektedir. Uzay istasyonu çalışanları dünya ile temasa geçer ve artık bu teknolojiyi deneme zamanı gelmiştir. Fakat işler yolunda gitmeyecektir. Cloverfield yönünü kaybedecek, dünya yörüngesinden çıkacaktır. Mürettebat suçu birbirine atacak ve birbirine düşecektir. Sebebi ne dersiniz?

Cloverfield Paradoksu The Cloverfield Paradox Filmi
Cloverfield Paradoksu

Bu yeni teknoloji uzay zamanın dokusunda paralel evrenlere geçiş yapan bir kara delik açacaktır. Bu alternatif evrende iki uzay gemisi üst üste binmiş ve gerçeklik tuhaf bir şekilde yer değiştirmiştir. Gemide iki gerçeklik aynı anda var olur. Hem paralel evrendeki gerçeklik hem de kendi gerçekliği. Durum böyle olunca sorunlar ortaya çıkacaktır. Hamilton, ölen kızını paralel gerçeklikte görecektir. Video mesajları izler ve bu gerçeklikte kalmayı arzular. İçlerinde deneyi sabote eden biri vardır. Diğer yandan uzay mekiğinde bulunmayan, Jansen adeta geminin gövdesine ve kablolara kaynamış şekilde bulunur. Farklı gerçeklikten olduğu için anıları farklıdır.

Cloverfield Paradoksu The Cloverfield Paradox Filmi
Cloverfield Paradoksu The Cloverfield Paradox

Çoklu Evrenler ve Dünya

Tekrar kendi evrenine dönmeye çalışan mürettebat sorunları ve karmaşayı atlatıp cihazı tekrar çalıştıracaktır. Ama dünyaya paralel evrenden dünyayı tehdit eden yeni bir sorun gelmiştir. Film temasının hakkını sonuna kadar veriyor. Çoklu evrenler, evrenlerin üst üste binmesi, insanların birbirine karışması, gerçeklilerin çatışması temaları ortalamanın üzerinde. Film biraz daha hareketli geçebilirdi. Fakat tek ortamda yani kapalı bir alanda geçen, hareket kısıtlaması olan bir film için çok da düşük puan vermemeli. Sonuçta aksiyon kategorisinde bir yapım değil. Filmde dünya krizini çeşitli ülkelerden seçilen bilimciler uzayın sessizliğinde çözmeye çalışır. İnsanlar dünyada da sorunları birleşerek çözmeli.

Film puanlaması IMDb

Kısaltmalar: SG: Sanal Gerçeklik, ZY: Zaman Yolculuğu, PE: Paralel Evren

7.0
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Görüntü: 7
Oyunculuk: 7
Akıcılık: 7
PE Tema: 7
Cloverfield Paradoksu The Cloverfield Paradox Filmi

Yorumlar

WORDPRESS: 0