Coherence Paralel Evren 2013 Filmi Konusu İncelemesi

Ana SayfaFilm Dizi

Coherence Paralel Evren 2013 Filmi Konusu İncelemesi

"Tıpkısının aynı" yaşamların bir birine karıştığı 6 milyon paralel evren içinde arkadaşlarınızı, evinizi, ailenizi ve evreninizi kaybetseydiniz ya da karıştırsaydınız ne yapardınız?

Synchronicity 2015 Filmi İzle Konusu İncelemesi
Cloverfield Paradoksu The Cloverfield Paradox Filmi
Oppenheimer (2023) Filmi Konusu İncelemesi Anlatmak İstediği

Coherence Paralel Evren 2013 Filmi Konusu İncelemesi. Paralel evrenler, çoklu evren ya da çoklu gerçeklik, çoklu evrenler konulu filmlerden biri. 2013 yılı yapım film 1s 29 dakika uzunluğunda. Paralel evren konulu filmler her ne kadar zaman yolculuğu konulu bilim kurgu filmleri kadar ilgi görmese de meraklısı için ortalamanın üzerinde bir film.

Yüzlerce film, dizi sizi bekliyor. Bilim kurgu, zamanda yolculuk konularının ağır bastığı bu film listeleri sizi sizden alacak. Hayal gücünüzü aşacak film ve diziler için yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz. Yazar olmak ister misiniz? Kırmızı düğmeyi kullanabilirsiniz.

Coherence Paralel Evren 2013 Filmi Konusu İncelemesi

Çoklu evrenler, kuantum fiziğinin en ilginç konularından biridir. Parelel evren konulu filmlerden biri de Coherence filmi… “Tıpkısının aynı” yaşamların bir birine karıştığı 6 milyon paralel evren içinde arkadaşlarınızı, evinizi, ailenizi ve evreninizi kaybetseydiniz ya da karıştırsaydınız ne yapardınız?

Film aslında kuantum fiziği ve Schrödinger’in belirsizlik ilkesi ile birlikte ortaya çıkan paralel evrenleri konu alıyor. Paralel evrenler hem fiziğim hem de evren bilimin en çok araştırdığı konulardan biri. Özellikle kuantum fiziğinde M Kuramı gibi kuramlar paralel evrenleri gerektiriyor. Yani paralel evrenlerin bilimsel olarak tutarlılığı var. Her ne kadar tam olarak kanıtlanamadı ise de evrenin ve yaşamın sınırlarını ve gizlerini öğrenmek ve hayallerimizi sonsuzluğa yöneltmek ve elde edilen veriler insana büyük bir haz veriyor. Konuyla ilgili buradaki sayfalarıma bakabilirsin.

Coherence Paralel Evren 2013 Filmi Konusu İncelemesi
Coherence Paralel Evren 2013

Film bir grup arkadaş bir kutlama için kendi aralarında toplanırlar. Bu esnada kuyruklu yıldız geçmektedir ve elektrikler de kesilir. Pencereden baktıklarında karşıda tek bir evin ışığını yanıyor olarak görürler. Arkadaşı onları evden çıkmamaları konusunda uyarsa da evden çıkarlar. Evde garip olaylar olmaya başlar. Pencereye yazılan uyarılar arkadaşları daha da meraklandıracaktır. Ama yerlerinde duramazlar. Dışarı çıkarlar. Dışarıda ışığı yanan bir ev görürler.

Kısa zaman sonra o evin kendilerininkine benzediğini fark ederler ve içerisinde de kendileri vardır. Paralel evrenlere bağlantı kurmuşlardır. Milyarlarca hatta sonsuz sayıda paralel gerçeklik olabilir. Arkadaşlar tekrar evlerine döndüklerinde de sürprizlerle karşılaşacaklardır. Çünkü arkadaşlar kendi evrenlerindeki toplandıkları evlerin benzerlerine dağılmışlardır. Herkes farklı bir evrendedir. Bu sırada aralarında çatışmalari kavgalari yanlış anlaşılmalar da çıkacaktır.

Bundan sonra herkes kendi evrenini bulmaya, doğru eve gitmeye çalışır. Fakat işler karışır hangi arkadaş hangi evrenden gelmiştir? Çünkü dışarı çıktıklarında milyonlarca olasılık ve paralel evren vardır ve kendi evrenlerinde kalmak ya da doğru eve geldiklerini, doğru arkadaşı ve evi bulduklarını anlamak için çeşitli yollara başvururlar. Arkadaşlarını ne kadar tanıyorlardır? Ve aralarında büyük bir mücadele başlar. Arkadaşlar doğru evrene ve doğru eve geldiklerini ispatlamak zorundadır. Yalanlar, kavgalar ve büyük bir mücadele başlayacaktır.

Film puanlaması IMDb

7.4
TOPLAM PUAN
Konu: 8
Oyunculuk: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
Çoklu Evren Teması: 8
Coherence Paralel Evren 2013 Filmi Konusu İncelemesi

Yorumlar

WORDPRESS: 0