Coming Out (1989) LGBT Gay Temalı Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Coming Out (1989) LGBT Gay Temalı Film

Gay genç Matthias, yalnızlık ve üzerindeki baskılar nedeni ile intihar girişiminde bulunur. Eşcinsel kimliği ile çok yalnızdır. İstediği gibi bir sevgili de bulamamıştır.

Semantic Error: The Movie (2022) LGBT Film
Tanrının Unuttuğu Yer BL Gay Aşk Filmi
Departure 2015, LGBT Gay Temlaı Film

Coming Out (1989) LGBT Gay Temalı Film. Eşcinsel sevgili, LGBT gay film temalı almak yapımı gay LGBT drama 1s 58dk uzunluğunda. Boys’ love filmler, yani BL film kategorisindeki yapım oldukça eski sayılabilir. Eski filmlerin bir özelliği de dönemin ruhunu, şehirleri, modayı iyi yansıtmasıdır. Gay sevgili, yaşa tutunma, eşcinselliğini açıklama, evli eşcinsel birey, toplum baskısı temaları da film içinde bulunuyor. Bu kategoride film sevenler için izleme listelerine ekleyecekleri bir yapım.

Daha fazla LGBT gay temalı film, dizi, Aysa, Tayland, Netlix, Güney Kore, Çin yapımı diziler ve filmler için menü ya da butonları kullanabilirsiniz. Siteye içerik göndermek için ya da yazar olmak için kırmızı düğmeye dokunun.

Coming Out (1989) LGBT Gay Temalı Film

Gay genç Matthias, yalnızlık ve üzerindeki baskılar nedeni ile intihar girişiminde bulunur. Eşcinsel kimliği ile çok yalnızdır. İstediği gibi bir sevgili de bulamamıştır. Diğer yandan Berlin’e gelen edebiyat öğretmeni Philipp kısa sürede öğrencileri ile kaynaşır. Bu sırada üniversite arkadaşı Tanja ile evlenecektir. Evlilikleri gayet iyi giderken Philipp evlerine misafir olarak gelen okul arkadaşının sırrını ortaya çıkardığından korka.

Coming Out (1989) LGBT Gay Temalı Film
Coming Out (1989)

Üniversitede bir erkekle beraber olmuştur. Bu Philipp’in içinde bastırdığı ve annesinin de zoruyla unutturduğu gay kimliğini ortaya çıkarır. Gay bara giderek kimliğini tekrar yaşamaya başlarken Matthias ile tanışır. İlk olarak çok çekingen olan Philipp artık eşcinsel olduğunu hatırlamıştır. Matthias ile sevgilidir. Fakat karısının hamile olduğunu öğrenir. Diğer yandan karısı kocasının eşcinsel olduğunu öğrenir.

Coming Out (1989) LGBT Gay Temalı Film
Coming Out (1989)

Matthias da sevgilisinin evli olduğunu öğrenince onu terk eder ve kaçar. Karısı da Philipp’i terk etmiştir. Ortadan kaybolan sevgilisini arayan ve teredilen Philipp aylarca sevgilisini arar fakat bulduğunda artık başka birisi ile sevgili olan Matthias artık onu istemez. Kendi başına kalan, öğretmenliği de tehlikde olan Philipp artık cinsel kimliğine kavuşmuş ama ailesini, işini, sevgilisini, karsını kaybetmiştir.

Coming Out (1989) LGBT Gay Temalı Film
Coming Out (1989)

LGBT temalı klasik filmler arasına giren yapım biraz sakin geçse de adeta dönem filmi tadında. 80’li yılların şehirleri, giyim, saç modelleri, araçlar izleyenleri farklı bir dünyaya götürecek. Diğeri de eşcinsel bir gencin yaşamda tutunma çabasıdır. Diğeri de kendini, cinsel kimliğini reddedip bir kadınla evlenen Philipp kendi gibi olamamıştır. Yaşamda da kendi gibi olamayan, bir başkasının istediği yaşayan bireyler önünde sonunda özüne dönecektir. İnsan bir bütündür, kendini keşfedip olduğu insanı geliştirmelidir.

Film puanlaması IMDb

6.6
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Oyunculuk: 7
Görüntü: 6
Akıcılık: 6
LGBT Tema: 7
Coming Out (1989) LGBT Gay Temalı Film

Yorumlar

WORDPRESS: 0