Cruel Summer Amazon Prime Video Dizisi

Ana SayfaFilm Dizi

Cruel Summer Amazon Prime Video Dizisi

Yalan söyleyen ve gerçeklerin ortaya çıkmasını istemeyen kim?

Sisyphus: The Myth 2021 Zaman Yolculuğu Konulu Dizi
Gözlerinin Ardında Netflix Mini Dizi İnceleme Konusu
Kent Masalları Tales of The City LGBT Dizi

Cruel Summer Amazon Prime Video Dizisi. Amazon orijinal yapımları diziler ya da filmler ülkemizdeki abonelikler için çok kısıtlı. Dublaj seçeneği de yoktur. Şimdilik Prime üyeliği için alınan ödeme neredeyse temsili bir ücret. Dizi ve film çeşitliliği yine RTÜK nedeni ile, sansür nedeni ile kısıtlı olacaktır, bu kesin. Acımasız Yaz yani Cruel Summer izlenebilecek bir dizi. Çok fazla dizi izleyen ya da ” Cruel Summer güzel dizi izle” deseler düşünürdüm. Çünkü popüler şeylerden uzak durmaya çalışıyorum. Popüler kültürün tüketim çılgınlığının bir parçası olmayı istemiyorum. Daha çok okumakla ilgileniyorum. Dizileri bu ara Prime Video’dan izliyorum. Orijinal Amazon yapımları da en az Netflix orijinal yapımları kadar ilgi çekici.

Cruel Summer Amazon Prime Video Dizisi Özeti Konusu

Dizi, 1993-1994-1995 15 Temmuz tarihindeki olayları anlatıyor. Lise öğrencisi Kate’ın, okul müdürü tarafından aylarca evinin bodrumunda alıkonulması dizinin ana konusu. Kate, kurtulduğunda kendini orada Jeanette’in gördüğünü ve polise bildirmediğini söyleyerek olayın büyümesine ve ailelerin çatışmasına neden olur. Jeanette, bu sırada Kate’in sevgilisi ile birlikte olur. Kimin suçlu olduğu bilinmez. Kate oraya neden, nasıl kapatılmıştır? Jeanette ile aralarından e geçmiştir. Dizi daha çok aileler, arkadaşlar arasındaki gerilimi, sırları, anlaşmazlıkları, bozulan ilişkileri anlatıyor. İzlenilmesi gereken güzel bir Prime Video dizisi.

Cruel Summer Amazon Prime Video Dizisi

Cruel Summer

İncelemem ve Yorumum

Amazon Prime Video orijinal yapımları ilgimi çekmeye başladı. Türkiye’de şimdilik sınırlı içerik var. Cruel Summer’da 90’lı yılların havasını bulmak mümkün. En sevdiğim dönemler 90 ve 70’li yıllardır. Diziyi izlerken kaset, video  kamera, CRT televizyon, çağrı cihazı, VHS kamera, VHS kasetleri bol bol göreceksiniz. İnternet, ve sosyal medya; akıllı telefon çağından bir önceki dönemde yaşamak güzel değil de nedir?

Cruel Summer Amazon Prime Video Dizisi

Cruel Summer Prime Video

Diziye gerilim havasını veren galiba sırlar. Kim doğru söylüyor kim söylemiyor belli dğeil. Ayrıca dizi 93,94,95 yılları arasında gelip gidiyor. Bu da biraz gizem, gerilim ve karmaşa havası katıyor. Bu teknik her zaman başarılı oluyor ve en sevdiğim teknik diyebilirim. Dizide eş cinsel  karakter de var. Vince ile Ben eş cinsel karakterler. Homofobik izleyici tarafından büyük ihtimalle hedef tahtası olacaklar. Ama homofobikleri kim takar ki! Zamanla, sırla, yalanlar ortaya çıkıyor. Aileler birbirlerine iftar davaları açıyorlar. Herkesin birbirinden sakladığı ufak da olsa bir sırrı oluyor. Dizini incelemesi burada bitti. İzleyecek bir şeyler arıyorsanız, bir öneri ya da dizi tavsiyesi isterseniz bu diziyi bir deneyin derim.

Dizi puanlamam IMDb

7.4
TOPLAM PUAN
Akıcılık: 8
Konu : 7
Görüntü: 7
Müzik: 7
Oyunculuk: 8
Gerilim, gizem kategorilerinde bir dizi

Yorumlar

WORDPRESS: 0