Cutie Pie 2022 Tayland BL LGBT Gay Temalı Dizi

Ana SayfaAsya BL Dizileri

Cutie Pie 2022 Tayland BL LGBT Gay Temalı Dizi

İki zengin aile aralarındaki ilişkiyi sağlama almak için erkek çocukları Lian ile henüz bebek olan Kuea'yı nişanlarlar. İki erkek artık birbirlerini koryup, sahip çıkarak büyüyecek ve aile mirasını da paylaşacaktır.

Wedding Plan (2023) LGBT Temalı Tayland BL Dizi.
Takara-kun to Amagi-kun (2022) Japon BL
In Your Heart 2022 BL LGBT Temalı Dizi

Cutie Pie 2022 Tayland BL LGBT Gay Temalı Dizi. Asya LGBT temalı gay sevgili, aşk konulu okul, gençlik dizisi. Bu BL (boys love) temalı drama, komedi türündeki dizi 12 bölüm. Her bölüm 55 dakika uzunluğunda. Eşcinsel temalı aşk, sevgili konulu bilindik Tay yapımı olarak kalıpların dışına çıktığı söylenemez. Asya BL takipçileri yine de diziyi izleyecektir. Dizide başrol ve Kirin ve Lian var. Yan rollerde de iki farklı aşk öyküsü var. Dizide LGBTQ toplumsal mesajı eşcinsel bireylerle heteroseksüel bireylerin arasında kark olmadığı vurgusudur diyebilirim. Aşağıda bu konuyu açacağım.

Gay, LGBT sevgili, aşk temalı dramalar, gençlik, okul dizileri, filmler ve daha onlarca kategoride yüzlerce film (movie) animasyon ve belgesel yapımlar, şov programları için yukarıdaki düğmeleri ve site menüsünü kullanabilirsiniz. Siteye içerik eklemek isterseniz kırmızı düğme sizi ilgili sayfaya görücektir.

Cutie Pie 2022 Tayland BL LGBT Gay Temalı Dizi

İki zengin aile aralarındaki ilişkiyi sağlama almak için erkek çocukları Lian ile henüz bebek olan Kuea’yı nişanlarlar. İki erkek artık birbirlerini koryup, sahip çıkarak büyüyecek ve aile mirasını da paylaşacaktır. Kuea henüz üniversitede otomotiv mühendisliğini okurken nişanlısı Lien da iş dünyasına atılmış ve çok zengin biri olmuştur. Aralarında nişan olan ama birbirlerini tanımayan sevgililer ayrılma notkasına gelmiştir. Öyle de olacaktır birbirlerinden ayrılmak isteyecekler ama tam tersi olacaktır. Yaşamlarını, birbirlerinin dünyasını, zevklerini tanıdıkça sevgileri artmaya başlayacaktır.

Cutie Pie 2022 Tayland BL LGBT Gay Temalı Dizi
Cutie Pie 2022

Dizinin drama kısmını ise Lian’ın, iflas eden Kuea ailesine ait bütün taşınmazların sahibi olması oluşturur. Kuea, zaten nişanlısının bir şeyler çevirdiğini düşünmektedir. Bu olay üzerine her şey tersine dönecek ve ilişkileri bir çıkmaza girecek midir? Evlenmek isteyen eşcinsel sevgililer mallarınının yasal mirasçısı olmak isteseler de Talan yasaları eşcinsel evliliğe izin vermez.

Diğer yandan Dia ve Yi de adlarını koyamadıkları bir birliktelik yaşamaktadır. Fakat buı çiftin de bir sırrı gizemi vardır. Diğer yandan Kuea’nın okul arkadaşları arasında da bir aşk vardır. Sınıfa yeni gelen ve gruba katılan Nuea ile Sin arasındaki ilişki de dizinin üçüncü BL aşk temasıdır.

Cutie Pie 2022 Tayland BL LGBT Gay Temalı Dizi
Cutie Pie 2022

İzleyici Yorumu

Zengin domine karakterler olan Lian ve Yi sevgilileri üzeirnde korku salarlar. Dizideki bu tema Kuea ve Diao’nun “ezik, yetersiz, kendilerini ifade edemeyen” duruşları izleyiciyi rahatsız edecektir. Yine izleyici alışılagelmiş süper zengin aileler, çok lüks evler, arabalar ile Tayland’da herkesin öyle yaşadığı izlenimine  kapılabilir. Bu bakımdan gerçek Taylan sokakları, sıdan eşcinsel bireylerin sorunları ve yaşantıları yerine izleyici yine “zengin veletlerin” köşe kapmacasını izleyecek.

Cutie Pie 2022 Tayland BL LGBT Gay Temalı Dizi
Cutie Pie 2022

Dizide eşcinsel evlilik konusu LGBTQ duyarlılık açısından önemli bir vurgu. Dizide de sıkça geçtiği gibi eşcinsel aşk ya da sevgili ile heteroseksüel ilişki arasında fark sıfırdır. Her iki cinsel yönelimde, cinsellik ve cinsel çekim, aşk ve duygusallık bakımından aynıdır. Ama yasalar bu tip bir evliliğe olanak tanımaz. Dizinin drama temasını oluşturan ailelerin iflas etmesi ve bütün servetin Lian’ın eline geçmesi dizinin ilerleyen bölümlerinde izleyiciye bol bol dram ve zaten zayıf karakterde olan Kuea’nın daha da ayağa düşmesine nedne olacaktır. Tekrar edecek olursak ortalama bir Tayland BL dizisi. Genç izleyici bu temayı seven izleyici için çekici gelebilir.

Dizi puanlaması mydramalist

7.1
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Oyunculuk: 6
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
Müzik: 7
LGBTQ Tema: 7
Drama Tema: 8
Aşk Tema: 7
Komedi Tema: 8
Cutie Pie 2022 BL

Yorumlar

WORDPRESS: 0