Döngü, Tales from the Loop: Aradığınız Bilim Kurgu Dizisi

Ana SayfaFilm Dizi

Döngü, Tales from the Loop: Aradığınız Bilim Kurgu Dizisi

Her şey kimsenin nasıl çalıştığını bilmediği Döngü adındaki gizemli cisimle ilgilidir. Döngü insanların, zamanın da kontrolünü arada ele geçirebilir.

Snowpiercer Dizi İnceleme Özeti ve Konusu
Sisyphus: The Myth 2021 Zaman Yolculuğu Konulu Dizi
3 Cisim Problemi Dizi Konusu, Yorumu ve Anlatmak İstediği

Döngü, Tales from the Loop: Aradığınız Bilim Kurgu Dizisi. 2020 Prime Video orijinal yapımı. Bilim kurgu, drama ana kategorisindeki mini dizi, yapay zeka, gelecekte yaşam, insanın iç dünyası, sosyolojisi, psikolojik gelişşimini, geleceğin insanının duyguların aodaklanıyor. Bilinç, aile, aşk, gerçeklik, insani bağlar, evrenle ve dünyayla bağlantımız sorgulanıyor.

🪄 Daha fazla bilim kurgu dizileri için buraya dokunun

Döngü, Tales from the Loop: Aradığınız Bilim Kurgu Dizisi Konusu

İnsan olarak kalabilecek miyiz? Ya da insanın gelecekteki duygusal, ussal biçimi, bilinç seviyesi ne olacak? Günümüzdeki bütün sorunlarımızı ve bencilliğimizden çıkan eskilerden kalan bütün kötü yönlerimizi geride bırakabilecek miyiz? Günün birinde kozmik bir varlık olabilir miyiz?

Bütün kurgularımız yani adalet, toplum, inanç sistemimiz bizim sonumuzu getirecek? Bilim kurgu ve felsefe bir araya gelince Netflix’in Black Mirror gibi yapımları dikkat çekiyor. Prime Video’nun Tales from the Loop (Döngü) yapımını ben Black Mirror’a benzettim. İçindeki eleştiriler, toplumsal, psikolojik, teknolojik, etik konuları ve yapay zeka temalarının ele alınması iyiydi.

Döngü, Tales from the Loop: Aradığınız Bilim Kurgu Dizisi
Döngü, Tales from the Loop

Her şey kimsenin nasıl çalıştığını bilmediği Döngü adındaki gizemli cisimle ilgilidir. Döngü insanların, zamanın da kontrolünü arada ele geçirebilir. Döngü evrenin gizemlerini ve insanın yaşam macerasını çözecek midir yoksa tam tersi mi olacaktır?

İlk bölüm annesi DSöngü’de çalışan ve aniden annesi kaybolan küçük bir kızın öyküsüdür. Hiç beklenmedik bir biçimde yaşamın, neden sonuç ilişkisinin dışında, annesinin kim olduğunu, kendinin kim olduğunu öğrenecek olan genç kız çocuğu Dögünün neden olduğu bir uzay zaman gecikmesini çözecektir.

Aşkın ne demek olduğu, bilinç ve insan beyninin gizemleri, paralel evrenler, makinelerin de insan kadar bilinçli olması gibi konular, “biz kimiz” gibi sorduğumuz soruların cevapları da dizide var. İzleyicisi için ortalamanın üstünde bir izleme keyfi sunacak Döngü’yü izleyebilirsiniz. Dizinin çekimleri, sunduğu hava hem gizemli hem de ürpertici. Oyunculuk ve öyküler de bir o kadar iyi.

Lütfen dizi yorumları için yorum panelini kullanarak düşüncelerinizi yazın.

Dizi puanlaması IMDb

7.5
TOPLAM PUAN
Screenplay: 8
Görüntü: 7
Oyunculuk: 8
Akıcılık: 7
Bilim Kurgu Tema: 8
Müzik: 7
Döngü, Tales from the Loop Puanlaması

Yorumlar

WORDPRESS: 0