Don’t Look Up Filmi İnsanlığın Halini Anlatan Film

Ana SayfaFilm Dizi

Don’t Look Up Filmi İnsanlığın Halini Anlatan Film

Dünya yok olacakken bile bunu umursamamak ya da şansa bırakmak mümkün müdür?

Azizler (Stuck Apart) Netflix Filmi İzlenir mi?
Netflix Gay LGBT Temalı Film ve Dizileri
Ozark Heyecan Dolu Netflix Dizisi (Tavsiye Edilir)

Don’t Look Up Filmi İnsanlığın Halini Anlatan Film. Netflix’in 2021 yılı yapımı orijinal filmi. 2s 18dk uzunluğundaki filmi izlerken zorlandım ve iki günde zorla bitirdim. Film güzel ama uzun filmleri izleyemiyorum. Gök taşı ya da bir kuyruklu yıldız dünyayı yok edecektir. Dünyanın yok olması temalı, yıkım temalı filmlere yeni bir bakış açısı olduğu kesin. Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence baş roldeler. Şimdi filme geçeyim.

Don’t Look Up Filmi İnsanlığın Halini Anlatan Film

Doktora öğrencisi Kate bir kuyruklu yıldız yani 10 km büyüklüğünde bir gök taşı keşfeder. Yaklaşık 6 ay sonra dünyaya çarpacak bu gök t aşı için Dr. Randall ve bir NASA yetkilisi ile Beyaz Saray’a gidip başkanı uyarmak isteseler de başkan olumlu cevap vermez. Çünkü o sırada büyük bir skandal ile uğraşıyor ve oy kaybedecektir. Gök taşını umursamaz. Dr. Randall ve Kate, Teddy ile birlikte bir televizyon kanalının sabah programına çıksalar da bir şey değişmez.

Don't Look Up Filmi İnsanlığın Halini Anlatan Film

Don’t Look Up Filmi

Kimse onları ciddiye almaz. İnanmazlar. İnsnalar sosyal medyada tek işleri abone toplamak olan beyinsiz sosyal medya fenomenini takip etmekten, beğeniden başka bir şey bilmezler. Başkan ise saedece kendini düşünür. İnsanlar her şeyi alay alır. Sonunda seslerini duyururlar. Bu defa da (Ipple CEO’suna gönderme var) bir teknoloji şirketi SEO’su gök taşını uzayda parçalama planını bozar. Ona göre çok değerli metallerin olduğu bu kuyruklu yıldızı uzayda parçalayacaklar ve çok zengin olacaklardır. Ama planları hiç de istedikleri gibi gitmez.

Daha fazla fim ve dizi için buraya dokunun.

Yorumum İncelemem

Sosya medya, TV programları, teknoloji şirketlerinin tek amacı dah açok sömürü değil midir? Biz insnalar sosyal medyada takip ettiğimiz saçmalıklardan kafamızı kaldıramıyoruz. Acımasız bir sanal dünya var. Bizi yönlendiren, yanıltan bir yer. Özellikle “sosyal medya fenomenleri” sadece reklamlardan elde ettikleri milyonları harcayan, sırtımızdan geçinen tipler değil midir? Adeta bizler sanal ameleleriz. Telefon, internet, zaman israfı yaparak birilerine para kazandırırken sadece ömrümüzden harcıyoruz.

Don't Look Up Filmi İnsanlığın Halini Anlatan Film

Don’t Look Up Netflix

Sosyal medya o kadar duyarsız bir yer ki! Filmde bu çok iyi anlatılmış. Dr. Randall da şöhrete kavuşunca hemen karısını altır. Yine beyaz saçlı teknoloji devi şirket CEO’su Ipple’ın şu anki CEO’su Tim Cook’a benzemiyor mu? Teknoloji şirketlerinin amacı dah açok kazanmak değil midir? Bizi düşünen kim? Biz kendimizi bile düşünmüyoruz. Hemen anında sosyal meyda yalanlarına, kışkırtmalarına ayak uyduruyoruz. Filmde CEO Peter’in tek düşündüğü paradır. Gök taşını kıramaz, dünyaya çarptığında kendisi insnalığı yine uzay aracı ile terkeder. Yani asıl sorumlular yine paçayı kurtarır.

Don't Look Up Filmi İnsanlığın Halini Anlatan Film

Don’t Look Up Filmi

Y asiyaset. ABD başkanı sadece oy almayı düşünür. Ona göre gök taşı önemsizdir. O skandallarla bir dahaki seçimi kazanmakla meşguldur. Biz insnalar da sosyal medyada olmadık saçmalıkları tartışmakla meşgulüz. Dünya yok olana kadar da hiç bir şeyin farkına varmadan yani kuyruklu yıldıza inanmadan yaşarlar. Sosyal medyada fenomenleri ve komik videoları izlemeye devam ederler.

Filme Puanım IMDb

7.6
TOPLAM PUAN
Konu: 8
Görüntü: 8
Akıcılık: 7
Oyunculuk: 7
Müzikler: 8
Don't Look Up

Yorumlar

WORDPRESS: 0