Dünyadan Haberler Netflix Filmi İzlenir mi? İnceleme

Ana SayfaFilm Dizi

Dünyadan Haberler Netflix Filmi İzlenir mi? İnceleme

2021 Netflix yapımı filmde başrolda Tom Hanks var bu defa yolculuğumuz 1860'lı yılların sonu

Sex Education 2. Sezon – Sen de İzle
Kulüp (The Club) Netflix Türk Dizisi İnceleme Konusu
Boys Jonas (2018) Gay Temalı Film

Dünyadan Haberler Netflix Filmi İzlenir mi? İnceleme. (Orijinal adı: News of the World) Çok gezen mi yoksa çok okuyan mı daha çok bilir? Bu filmde çok gezen daha çok şey biliyor çünkü henüz iletişim yüzyılı gelmemişti. Tom Hanks bu defa emekli bir yüzbaşı ve daha yeni yeni kanunanların geldiği, iç savaşların bittiği Amerika’da yaşamını ilginç bir işle sürdürüyor. Aslında filmi izlemeyecektim. Okunması gereken belki 150 kitap sırada beklerken film ve dizi izlemeyi askıya almıştım. Özellikle vahşi batı, 1800’lü yılların Amerika iç savaş zamanlarını ya da meşhur kowboy filmlerini pek sevmem. Ama Tom Hanks’ten midir nedir bilmem bu filmi izledim. Açıkçası sıradan, basit bir öyküsü olan filmdi. Konusu çok basitti hem de çok basit. İzlemesem de olurdu. Daha fazla film ve dizi için tıklayın

Dünyadan Haberler Netflix Filmi İnceleme ve Özeti

Captain Kidd, savaş sonrası karısını kaybettikten sonra kasaba kasaba gezerek insanlara kişi başı 10 Cent’e gazete haberlerini okumaktadır. Bu gezilerinin birinde ailesi öldürülmüş bir Alman kız bulur. Artık yeni görevi kızı son kalan akrabasına bırakmaktır. Fakat yolda büyük tehlikeler atlatır, siyasi karışıklığı atlatamamış, iç savaştan yeni çıkmış ve kanunların henüz oturmamış olduğu yeni Amerika’da yaşam zordur.

Kaptan, gazete haberlerini okuyarak bir nevi bilgiyi elde eder. Bilgi her çağda önemlidir. Kaptan gazete haberleri ile insanları istediği gibi yönlendirmekle kalmaz yeri gelince isyana bile teşvik edebilir. Habere ve öyküye aç olan halk bu haberlere çok büyük ilgi gösterir. Sonuçta Kaptan, karısının kaybetmiştir ve her şeyi geride bırakıp Alman kızı evlatlık alacaktır, inadını kıracaktır.

Dünyadan Haberler Netflix Filmi İzlenir mi? İnceleme

Dünyadan Haberler

Kaptan, büyük şehirlere haberlerde konu edilen yerlere gitmeyi istemektedir. Günümüzde insanlar için en önemsiz şey bilgidir. Sosyal medyadaki niteliksiz bilgiler, troller sayesinde açılan hash tag’ler ile zaten okumayan ve araştırmayan insanlar kolayca kandırılabiliyor. Okuduğumuz haberlerin çoğu yalan ya da taraflı yazılmış durumda. İzlediğimiz haber bültenlerinde de durum aynı. Dünyadan Haberler her zaman aynıydı: kişiye ve haberi sunduğumuz topluluğa göre gerçekler değişir. Öyle değil mi?

Film izlenir mi?

Film izlenir mi? İzleyecek bir şey bulamıyorsanız ve kitap okumaya biraz ara vermek isterseniz. İzleyebilirsiniz. Ama izlemezseniz de çok şey kaybetmezsiniz. Başrol oyuncusu sizi yanıltmasın sıradan bir film.

Film puanlamam imdb

7.0
TOPLAM PUAN
Konu: 6
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
Aksiyon Drama: 7
Oyunculuk: 8
Dünyadan Haberler ortalama bir Tom Hanks filmi

Yorumlar

WORDPRESS: 0