Einstein Kitapları Tavsiye Listesi

Ana SayfaKitap YorumlarıPopüler Bilim Kitapları

Einstein Kitapları Tavsiye Listesi

Einstein Kitapları Tavsiye Listesi mi istediniz? Burada tam size göre harika kitaplar var. Einstein'ın yaşam öyküsü ve yine teorileri ve bilime katkıları...

Nikola Tesla Kitapları, Biyografisi Yaşamı ve Buluşları
En İyi Bilim Kitapları – Tavsiyeler
Evrim Teorisi İle İlgili Kitap Önerileri

Einstein Kitapları tavsiye listesi Görelilik, uzay-zamanın doğası, kara cisim ışıması gibi konularda çığır açan Einstein bilimin için kutsaldır. Abartmıyorum, gerçekten de öyledir. Özel yaşamı karmakarışık olan Einstein son yıllarını birleşik kuram bulmak için harcadı. Klasik fizik ile kuantum mekaniğini birleştirecek bir nevi her şeyin teorisi için çalıştı. Fakat bu çalışmaları bir sonuca varamadı. Öldüğünde ilk yapılan şey çoğumuzun bildiği gibi beyninin parçalara ayrılmasıydı. Bununla ilgili belgeseller yapıldı. Einstein kitapları her zaman zevkli olmuştur. Tabii ki biyografi dışında teoriler ile ilgili yazılan kitapları anlamak bazen zor olabilir. Belki öncelikle görelilik, uzay-zaman, kuantum fiziği, kara cisim ışıması gibi konuları bilmek gerekebilir. Belgeseller ya da videolar her zaman eksiktir. Bilgiyi en iyi şekilde almanın en güzel yolu her zaman kitaplardır.

Einstein

Formüller ve Yaşama Yeni Bakış Açıları

Einstein Kitaplarına baktığınızda öğreneceğiniz ilk şeylerden biri aslında Einstein öncesi yapılan matematik formüller ve kuramlar olacak. Yani bir anda sihirli bir çubuk ile hiç yoktan kuramlar ortaya çıkmıyor. Öncesince onlarca bilimci aynı konular üzerinde çalışıyor ve bütün çalışmaların meyvesini bazen birkaç bilimci yiyor. Mesela NDA’nın sarmal yapısının keşfedilmesinden önce onlarca bilimci (Mendel’i çoğumuz biliriz, bitki deneylerini) konu hakkında çalıştı. Yine radyoaktivitenin tanımlanması X ışınlarından atom bombasına, nükleer santrallere kadar yani meşhur bilimci Enrico Fermi’ye gelene kadar yine ortak bir çalışma vardı.

Einstein Kitapları tavsiye Listesi

Bilim her zaman bir anda ani atılımlarda bulunup onlarca yıl yeni teknoloji gelişir. Moore Yasası bu teknolojik gelişimleri çok iyi anlatır. Konumuz Moore Yasası değil. Einstein kitapları bunun farkındayım. Ben de şimdi Einstein kitaplarını içeren bir tavsiye listesini aşağıda vereceğim. Tabii ki kitapları E-Pub olarak da okumak mümkün.

Einstein Kitapları Tavsiye Listesi

Einstein Kitapları

Einstein kitapları listesinde sıra. Biliyorum çok uzattım. Ama kitap listesini verip birkaç kelime bir şey yazmamak olmazdı. Özellikle bilime verilen değerin azaldığı, özellikle Twitterdeki TT’leri okuuynca anlıyoruz. Artık bilmek ve hem kendimizi hem evreni anlamak yerine kavgalar, çekişmeler içindeyiz. Bilimciler de birbirleri ile çekişirler. Eintein’ın yaşamı zaten çekişmeler ile doludur ama şu anki gibi kuru kalabalık değildir.

  1. J. Richard Gott: Einstein Evreninde Zaman Yolculuğu
  2. Harald Fritzsch: Yanılıyorsunuz Einstein
  3. Michio Kaku: Einstein’dan Ötesi
  4. Michio Kaku: Einstein’ın Evreni
  5. Gpalle Yourgrau: Gödel Einstein Buluşması
  6. Alan Lightman: Einstein’ın Düşleri
  7. Michael Guillen: Dünyayı Değiştiren 5 Denklem
  8. İbrahim Semiz, 50 Soruda Görelilik
  9. Say Yayınları: Fikir Mimarları Dizisi Einstein
  10. Bruce Bassett, Ralph Edney: Einstein’ı ve Uzay-Zamanı Daha iyi Anlamak İçin Çizgibilim
bilgisayar ekranından online kitap

Yüzlerce kitap, bilim, klasikler, uzay, evren, mitoloji, dünya klasikleri ve daha fazlası TIKLA

Yorumlar

WORDPRESS: 0