Einstein’ın Evreni Michio Kaku Kitap Özeti Yorumları

Ana SayfaKitap YorumlarıPopüler Bilim Kitapları

Einstein’ın Evreni Michio Kaku Kitap Özeti Yorumları

Kitabın alt başlığı "Albert Einstein'ın Hayal Gücü, Uzay ve Zaman Kavrayışımızı Nasıl Dönüştürdü" biçiminde.

Zamanın Daha Kısa Tarihi Kitap Özeti İncelemesi
Dünyayı Değiştiren Beş Denklem Konusu, İncemelsi, Yorumları
Her Şeyin Teorisi Nedir? Stephen W. Hawking Kitabı

Einstein’ın Evreni Michio Kaku Kitap Özeti Yorumları. Einstein kimdir? Nerede doğmuştur? Einstein’ın kuramları nelerdir ve Nobel ödülünü hangi çalışması sonucunda almıştır? Michio Kaku popüler fizik kitapları ile ünlü bir fizikçi. Bu kitabını dışında konusu Einstetin olan bir de Einsten’dan Ötesi adlı ktabı var. Şimdi kitabın konusu ve yorumlamasına geçelim.

Daha fazla kitap daha fazla aydınlıktır. Okudukça, bilgimiz arttıkça belleğimizdeki tartışılmaz doğruların, kalıplarından kurtulacağız. Yukarıdaki düğmeler sizi güncel kitaplara ulaştıracak. Site menüsünden de yüzlerce kitaba erişim sağlayabilirsiniz.

Einstein'ın Evreni Michio Kaku Kitap Özeti Yorumları
Einstein’ın Evreni Michio Kaku

Einstein’ın Evreni Michio Kaku Kitap Özeti Yorumları

Kitabın alt başlığı “Albert Einstein’ın Hayal Gücü, Uzay ve Zaman Kavrayışımızı Nasıl Dönüştürdü” biçiminde. Kitabın orijinal baskısı 2004 yılında yapıdığı için oldukça eski bir kitap. 2004 yılından günümüze oldukça fazla değişiklikler oldu. Fakat Görelilik Kuramları, bilim tarihi anlatımları, Einstein’ın biyografisi, kuantum fiziğinin temelleri aynı bir değişiklik yok. Bu nedenle kitap günümüzde güncel denilebilir.

Bir başlangıç kitabı olarak okunabilir. Eğer çok iyi bir Einstein biyografisi isterseniz Walter Isaacson, Einstein Yaşamı ve Evreni kitabını okumalısınız. Bu kitaba gelecek olursak yalın aanlatımı ile hem biyografik bilgi sahibi olmak hem de Görelilik Teorilerini, kütle çekimi, kara delikler, büyük patlama, her şeyin teorisi, uzay zamanın yapısı gibi konularda temel bilgiler var.

Einstein'ın Evreni Michio Kaku Kitap Özeti Yorumları
Einstein’ın Evreni Michio Kaku

İlk bölüm Newtoon başta olmak üzere birçok Einstein öncesi bilim insanı konu ediliyor. Kaku, Işık, elekrik konusu; dinler, inanışlara kadar oldukça geniş bir anlatım yapıyor. Fotoelektrik konusu, kara cisim ışıması, Max Plank, Heinrich Hertz, Kopernik, Eddigton, kısacası onlarca konu ve bilim insanı var. Güzel bir derleme. Kaku Görelilik teorilerini değil, bir çok teoriyi, EPR deneyi gibi deneyleri de okuruna sunuyor.

Kara delikler, büyük patlama ve kütle çekimi de önemli konulardan. Kitap basısı eski olduğundan 2012 yılındaki kütle çekimi dalgalaı keşfini bulmak imkansız. Fakat klasik fizik ile kuantum fiziğini birlettirme çabaları, her şeyin teorisini arama macerası okur için faydalı olacak. Daha güncel kitaplar tercih edilebilir fakat üşkemisde popüler bilim kitapları yokluğu elimizdekilerle yetinmemizi gerekitiriyor.

Yorumlar

WORDPRESS: 0