En Güncel Gay LGBT Filmleri BL Tavsiyeleri 10 Öneri

Ana SayfaGay LGBT Film

En Güncel Gay LGBT Filmleri BL Tavsiyeleri 10 Öneri

Şimdi LGBT gay filmleri izlememize yardımcı olacak filmlere bakalım. Özellikle 2022 ve 2023 gay LGBT filmleri listeye zamanla eklenecek.

The Thing About Harry (2022) LGBT Temalı Film
My Policeman (2022) Filmi Konusu İncelemesi
Spoiler Alert 2022, LGBT Temalı Film

En Güncel Gay LGBT Filmleri BL Tavsiyeleri 10 Öneri. Boys’ love yani erkeklerin aşkı konulu gay filmleri, en güncel filmler için harika bir liste. Buradaki LGBT gay temalı filmler daha önceki listelerin bir devamı. Bu 10 öneri ayrıca listenin 10. kısmı olacak. Gay dramalar, eşcinsel konulu komedi filmleri, gay gençlik aşkları, cinsel kimliğini açıklama ve keşfetme konulu filmler ve daha fazlası bu listelerde. Yaşam, bütün cinsel kimliklerle ve bütün farklılıklarla güzeldir. Bütün farklılıklar sadece yüzeyseldir. İçsel dünyamızda hepimiz aynı korkular, aynı endişeleri aynı biyolojik birlik içindeyiz. Eşcinsellik artık sorun olmamalı. Artık insanlık bir diğeri ile uğraşmayı ve kendine düşman yaratmayı bırakmalı değil mi? Şimdi LGBT gay filmleri izlememize yardımcı olacak filmlere bakalım. Özellikle 2022 ve 2023 gay LGBT filmleri listeye zamanla eklenecek.

Daha fazla filme, diziye, televizyon şovlarına ulaşmak ve harika bir izleme listesi oluşturmak için yukarıdaki düğmeler size yardımcı olacaktır. Sitede içerik üretmek ister misiniz? Kırmızı düğme sizi yazar sayfasına yönlendirecek.

En Güncel Gay LGBT Filmleri BL Tavsiyeleri 10 Öneri
En Güncel Gay LGBT Filmleri

Önceki film listesinde Cobalt Blue (2022), Aramızdaki Görünmez Bağlar (2022) Gay konulu filmler vardı. Bu listede ise LGBT konulu filmler serisine devam edeceğiz. İlk film Netflix orijinal filmi olacak. Şimdi harika filmlere geçelim değil mi?


Three Months (2022) Filmi

Queer şarkıcı Troye Sivan başrolde. Gençlik aşkı, gay gençlik filmi kategorilerindeki film 1s 44dk uzunluğunda. Film 2011 yılında geçiyor. Akıllı telefonlar yeni yeni yaygınlaşırken sosyal medyanın çoğu henüz icat edilmemiş durumda. Filmde mekanlar, şarkılar, kostümler çok iyi. Bir gençlik filminden bekleyeceğiniz her şey var. Fakat çok yavaş ilerleyen bir film olması sizi zorlayabilir. Karmaşık olmayan basit konusu ile BL sevenler ve Troye Sivan hayranları için ortalamaya yakın bir drama.

Three Months (2022) Movie

Babası ölen ve büyükbabası ve büyükannesi ile yaşayan eşcinsel genç Caleb, küçük bir markette çalışır. En yakın arkadaşı Dara ile birlikte markette çalışırlar. Calebi bir partide tanıştığı ve seks yaptığı sonra kendisini terk ettiği yabancı adamdan bir mesaj alır. Adam mesajda HIV+ olduğunu yazar. Caleb de yakındaki LGBT derneğinde test yaptırır. Testler üç ay sürecektir. BU sırada Caleb, Aynı şekilde test sonuçlarını bekleyen Hindu genç Estha ile tanışır. Üç aylık bekleyiş zor olacaktır. Bu sırada Caleb, ailesi olan sorunlarını, babasının ölümünün üzerindeki etkilerini, yeni tanıştığı arkadaşı ile olan ilişkisini düzenlemeye çalışır. Üç ay sonunda test sonuçları her iki genç için de belli olacaktır.


Fire Island (2022)

Komedi, gay aşk, LGBT, arkadaşlık temalı film 1s 45dk uzunluğunda. Yetişkin gay lezbiyen bir arkadaş grubunun dostlukları, birbirlerine olan bağları ve ilişkilerini konu eden komedi ağırlıklı film ortalama bir izleme keyfi verecekti. Sosyal statü farkları, eşcinsel bireylerin yaşamları, âşık olmaları, yaşamdan beklentileri gibi temaları da izleyici kaçırmamalı.

Fire Island (2022) Movie

Yaz tatili için Fire Island’a gelen gelir durumu iyi olmayan eşcinsel arkadaşlar burada çılgınca eğlenirken bir yandan da yaşamlarındaki aşklarını ararlar. Noah, ve Howie çok iyi iki arkadaştır. Howie oldukça çekingen ve yaşamında biri olmayan yalnız bir adamdır. Adada tanıştığı Charlie’ye âşık olmuştur. Noah ise Will adında bir avukat tanışır. Adada entrika, arkadaş grupları arasındaki sosyal statü farkları ile geçirilen bir haftanın sonunda herkes aradığını bulacaktır. Filmin detayı için buraya dokunun.


Behind Cut (2022)

Güney Kore gay filmleri ya da LGBT temalı güney kore BL sevenler için tipik bir film. Movie versiyonu dışında dizi versiyonu da var. İkisi de zaten aynı. Basit bir konu. Bilindik makyajlı oyuncular, mükemmel vücutlar… Asya bpys’love yapımları zaten hep böyledir. BL aşk filmi izlemek isteyen izleyici istediğini alacaktır.

Behind Cut (2022) Movie

Moda tasarımı yapan ve oldukça ünlü olan Kim Ki Jin yeni tasarımı için model arayışındadır. Biraz huysuz biraz da kendini beğenmiş olması nedeniyle oldukça geçimsiz biridir. Bu sırada kendisine yanlışlıkla çarpan restoran kuryesi ile birkaç kez daha karşılaşır. Aralarında sert tartışmalar geçerken aslında Kim Ki Jin istediği modeli bulduğunun farkında değildir. Ayrıca Yeong Woo, onun bütün inadını ve egosunu da yıkacak kişidir. Bütün bu kargaşa ve kavga içinde iki erkek birbirini sevdiğini de anlayacaktır. Devamı için buraya dokunun.


Single All the Way (2021)

Netflix yapımı gay filmleri kategorisindeki LGBT temalı film, 1s 39dk. Komedi, eşcinsel aşk, drama, yetişkin eşcinseller, sevgili edinme, insan ilişkileri gibi etiketlere de sahip film BL (boys’ love) sevenler için bekliyor. İnsan bazen en yakınındakini göremeyebilir? İnsan ilişkileri çok karışık olabilir. LGBTQI+ dünyasında ise her zaman anlayışlı bir toplum, aile, arkadaş bulmak zor olabilir. Filmde Peter, herkesten destek görür. Ailesi, arkadaşları onun cinsel kimliği ile uğraşmazlar.

Single All the Way (2021) Movie

Uzun süredir arkadaşı Nick ile yaşayan Peter, bir türlü sevgili edinemez. Genelde uyuşamadığı, anlaşamadığı partnerlerle tanışır. Noel için ailesinin evine giderken en yakın arkadaşı ile sevgili numarası yapmak ister. Fakat ailesi ve arkadaşları, yeğenleri iki arkadaşın sevgili olmasını çok istemektedir. Bu sırada randevuya çıkan Peter ile Nick de gittikçe arkadaştan da öte olmaya başlarlar. Arkadaşlık aşka dönüşecek midir? Daha fazla ayrıntı burada. Ayrıca bakınız IMDb


Maschile singolare (mascarpone) (2021)

1s 41dk uzunluğundaki film gay aşk, drama, komedi kategorilerinde. Yaşamı tanıma, yaşamda kalma, kendini keşfetme temalarının da bulunduğu film BL izleyicisi için ortalama bir seyir keyfi sunuyor. Uzun süren birliktelikler, arılıklar ve 30’lu yaşlardaki eşcinsel bireylerin ilişkileri konu ediliyor. Filmin detayı için buraya bakabilirsiniz.

Maschile singolare (mascarpone) (2021)

12 yıllık bir birliktelik (evlilik) sonunda Antonio bir gün kocasının ondan yarılmak istediğini öğrenir. Öğrencilik günlerinden beri evli olan ve mimarlık mesleğini de yapmamış olan Antonio şimdi zor durumdadır. Ev kocasının olduğundan evden çıkmak ve iş bulmak yaşama sıfırdan başlamak gerekecektir. Kendine yeni bir yer bulan ve bir ekmek fırınında çalışmaya başlayan Antonio yeni arkadaşlar edinecek ve yeni biri ile tanışacak. Bir yandan da yaşamda kalmayı ve birinin gölgesinde yaşamadan kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenecektir.


En Güncel Gay LGBT Filmleri BL Tavsiyeleri 10 Öneri
En Güncel Gay LGBT Filmleri

Şimdi 2020’li yıllara veda edip, 2000’li yılların filmlerine bakalım. Tüm filmleri tek bir sayfada vermek imkansız. Bu nedenle sayfa başındaki bağlantıları kullanarak yüzlerce filmi içeren litrelere ulaşabilirsiniz.


Stonewall (2015)

Eşcinsel bireylerin katledildiği, şiddete uğradığı Amerikan tarihinin en karanlık günlerine dair bir film. Heteroseksüel cinsel yönelim haricindekilerin suç sayılıp, LGBTQI+ bireylerin şiddete maruz kaldığı, hapsedildiği dönemleri dünyanın gelişmiş ülkeleri artık geride bıraktı. En azından devletler eşcinsel bireylere yapılan ayrımları kaldırdı. Tabii ki insanlar ve gelenekler; bilgisizlik eşcinsel bireyler için hâlâ büyük sorunlar çıkarmaya devam ediyor.

Stonewall (2015)

1969 yılında polis, haksız bir nedenle, Stonewall Inn barına baskın yapar. Burada çoğu eşcinsel, trans birey suçsuz yere tutuklanır ve şiddete maruz kalır. On binlerce insan bunu protesto eder. Her yıl Stonewall baskının yıldönümü Onur Yürüyüşü olarak kutlanır. O yıl üniversitesi kazana ve eşcinsel olduğu için evden kovulan Danny de bu olayların bulunduğu yerdedir. Danny yeni bir yaşam, yen, arkadaşlar edinirken bir yandan da babasının eşcinsel nefreti ile uğraşmaktadır. Daha fazla ayrıntı için buraya dokunun.


Christopher and His Kind (2011)

Roman uyarlaması. Ünlü yazar Christopher Isherwood’un romanından beyazperdeye uyarlanan film biyografi, aşk, drama türünden. Eşcinsel yazar Christopher 1935 yılında ülkesi İngiltere’den ayrılıp Berlin’e yerleşmeye karar verir. Eşcinsel birey olarak orada daha rahat edeceğini düşünür. Fakat Gestapo her geçen gün daha fazla radikalleşir. Hitler’in iktidara gelmesi an meselesidir. Bilimin, özgürlüğün ülkesi Nazi yıkımının eşiğindedir.

Christopher, burada Heinz adından bir gençle tanışır. Kaldığı pansiyonda yeni arkadaşlar edinir. Yeni kitabı için hazırlıklar yaparken Gestapo artık Yahudileri ve eşcinselleri toplamaya başlamıştır. Kitaplar da insnalar gibi yakılır. Büyük bir kargaşa başlar. Hitler iktidara gelmiştir. Bu sırada sevgilisi Heinz’i de alıp İngiltere’ye dönen Christopher sevgilisi için vize alamayacaktır. Ülkesine dönen Heinz ile savaş sonrası tekrar karşılaşacak olan Christopher, kaldığı pansiyona geri dönecek ve hatıralarından izler arayacaktır. Daha fazla ayrıntı için buraya dokunun.


A Escondidas Hidden Away (2014)

Gençlik aşkı, eşcinsel gençlik aşkı kategorilerindeki drama 1s 36dk uzunluğunda. Göçmen sorunu, insanların eşcinselliğe bakışı kadar berbat bir hal almıştır. Bir de hem bir ülkenin yabancısı ve eşcinsel kimliğe sahip biri için bu daha zor olacaktır. Lise öğrencisi Rafa, eşcinselliğini en yakın arkadaşından, ailesinden saklar. Çünkü okulda eşcinsel olduğunun öğrenilmesi aşağılanmasına ve şiddete neden olacaktır.

A Escondidas Hidden Away (2014)

Rafa, Fas göçmeni ve kalacak yeri olmadığı için suçlularla yaşamış olan İbrahim ile tanışır. İbrahim’e âşık olan Rafa, sevgilisi için elinden geleni yapacaktır. Fakat bu ilişkisi arkadaşları tarafından öğrenilir. İbo, göçmenlik bürosunca sınır dışı edilmek için aranacaktır. Daha fazla yarıntı için buraya dokunun.


Viharsarok Land of Storms (2014)

Spor, drama, eşcinse aşk konulu film listemizin son filmi. Eşcinsel futbol oyuncusu Szabolcs, takımda kalması için iyi futbol oynaması gerekmektedir. Fakat o bir türlü bunu başaramaz. Hem disiplinsizdir hem de kavgacıdır. Yakın arkadaşı ve sevgilisi olan oyuncu arkadaşı Bernand ile kavga edince takımdan uzaklaştırılır.

Viharsarok Land of Storms (2014)

Ailesinden kalma yıkık dökük bir evin bulunduğu köyüne gider. Babası da kendisini desteklemez. Burada evi tamir edip yaşamaya karar verirken Aron ile tanışır. Aron evin tamirinde yardımcı olurken diğer yandan da aralarında bir ilişki başlar. Cinsel kimliğini henüz kabullenemeyen Aron, sevgilisi ile ayrılır, arkadaşları eşcinsel olduğunu öğrenir. Bernand da köye gelerek arkadaşını dönmesi için ikna etmesi gerekir. Szabolcs eski sevgilisi ve takım arkadaşı ile yeni sevgilisi arasında kalır. Fakat Aron üzerindeki psikolojik baskı sonucu olmadık bir şey yapar. Ayrıntılar için buraya dokunun.

Yorumlar

WORDPRESS: 0