En İyi Gay Eş Cinsel Temalı Filmler

Ana SayfaGay LGBT Film

En İyi Gay Eş Cinsel Temalı Filmler

Yaşam bütün renkleri ile güzeldir

Gay temalı en iyi film ve dizilerden 10 tanesi. Toplamda 50 yapım sizlerle

Plus & Minus LGBT Gay Temalı Dizi Tayvan BL
Five Dances (Beş Dans) 2013 BL LGBTQ Temalı Film
Old Fashion Cupcake (2022) Japon LGBT BL Dizi

En iyi gay eş cinsel LGBT konulu filmleri bu yayında paylaşmak istedim. Aşk filmleri, dramalar, TV realite show ve komedi türünde onlarca film ve diziyi tek sayfada bulabilir ve en iyilerini izlemeye başlayabilirsin.

Yaşam sadece bir kısım insandan, tek bir düşünceden; tek bir yaşam tarzından, tek bir siyasi düşünceden, dinden, inançtan ibaret değil. Ve insanları yargılamadan önce onları anlamaya çalışmalıyız. Belki yanılan her zaman karşımızdaki değildir.

İnsanları yozlaştıran iflah olmayan egoları ve cahillikleri olsa gerek… Yargılamaların, açlığın, savaşların, insanları sömürüp daha da fakirleştiren kapitalist ve liberal ekonomilerin, cinsel ayrımların, inanç ayrımlarının, kadına şiddetin oladığı barış içinde bir dünya istemeliyiz.

Film serilerinin devamı ve önceki seriler için bağlantılar

Senin izlediğin ama buradaki serilerde bulunmayan filmler mi var? Bu filmleri yorum panelini kullanarak paylaşır mısın? Ayrıca filmler hakkında yorumlarını da yazabilirsin. Umarım filmleri zevkle izler ve güzel vakit geçirirsin.

Beautiful Thing (1996)

Beautiful Thing (1996)

Gay temalı LGBT filmleri arasında belki de en iyilerden biri. İçten, sıcak oyunculuk; harika müzikler ve 90’lı yılların o geniş, ferah giyim tarzı… Samimi bir yaşam öyküsü, insanı çeken bir hava var bu filmde. Her film için bu tanımları kullanmam. 1996 yılı İngiliz yapımı filmin konusu şöyle: Güneydoğu Londra’ya annesi ile yaşayan Jamie, arkadaşlık kurmayan yalnız biridir. Bir gün yan komşusu ve okul arkadaşı Ste evde babası ve ağabeyinden şiddet görür. Geçici olarak Jamie’lere sığınır. Bu esnada ikili arasında bir yakınlaşma olur. Tabii ki bu yakınlaşma özellikle cinsel kimliğini kabul etmeyen ve babasından korkan Ste için kolay olmayacaktır.


Boy Erased (Gay Film 2019)

Boy Erased

Film, Amerika’daki diğini öğretilerle eşcinselleri iyleştirmeye çalışan değişim terapileri merkezlerini konu ediyor. Üniversite öğrencisi Jared’ın, gay olduğunu ailesi öğrenir. Aşırı dindar bir papaz olan babası, bu durumu hoş karşılamaz ve Jared bir değişim merkezine gönderilir.

Değişim merkezinde hiç de insancıl olmayan baskılar ile eşcinseller tedavi edilmeye çalışılır. Onlara göre eşcinsellik sonradan edinilen bir psikolojik bozukluktur ve tedavisi de dini yöntemlerdir. Tabii ki bu yöntemler tutmayacaktır. Güzel bir film, güzel bir drama ve harika bir senaryo… Ayrıca filmde Troye Sivan ve Xhavier Dolan gibi gay ünlüler de var. Fil müzikleri de son derece iyi…


C.R.A.Z.Y. (2005) (Çılgın)

C.R.A.Z.Y

Kesinlikle izlenilmesi gereken bir film. Yaşamadan bir harika bir kesit. Etkileyici bir film. Dönem müzikleri, dönem kıyafetleri ile kendinizi 60’lı yıllardan 80’li yılların başlarına kadar bir yolculukta bulacaksınız. Yaşam akıp giderken içinde bilmediğimiz öyle insan öykülerini, öyle yaşamları da alıp götürüyor ki! İnsnlar değişse de değişmeyen sadece öyküler oluyor. Bir babanın 5 erkek çocuğu ile olan ilişkisi filmin konusu.

Zac, en sorunlu çocuktur. Hem cinsel yönelimi hem yaşama bakış açısı ile tam bir asidir. Gay olduğunu bir türlü kabullenemez, ailesi ve özellikle babası ile bu konu hakkında sürekli kavga halindedir. Tutucu ve dindar babası, ailesi, arkadaşları arasında kalan Zac kendini bulma kabullenme yolunda attığı adımları izleyeceğiz. Tabii ki bir babanın çocukları ile olan macerası, onları koruyup kollamak istemesi de filmi daha samimi yapıyor. Zaman değişiyor ama değişmeyen tek şey duygularımız ve yaşam öyküleri…


Moonlight Ay Işığı Gay film (2016)

Ay Işığı 2016

Afro-Amerikan bir genç olan Chiron’un çocukluk, ergenlik ve yetişkinlik dönemlerini anlatan film Tarell Alvin McCraney, Moonlight Black Boys Look Blue öyküsünden uyarlama. Miami’nin suç oranı yüksek, zencilerin yaşadığı bir kenar semtte eşcinsel genç Chiron’un kimliğini araması ve kişiliğini yaşamakta çektiği sıkıntılarını filmde izleyeksiniz. Suç oranı yüksek, bir çevrede yatişmeye çalışan narin çocuk/ergen Chiron’a karşı arkadaşlarının anlamsız ve iflah olmaz hoşgörüsüzlüğü ve onu aşağılamaları, onu kişiliğinin tam tersi bir insan olmaya yöneltecektir. Annesi ile sorunları olan Chriron, acaba kendi gibi olabilecek midir? Sert belalı bir tip mi yoksa siyahi kanunlara uyan eş çinsel bir siyahi mi olacaktır? Toplumun beklentileri mi kişiliğimi ağır basacaktır?

Juan: Ben Küba’danım. Küba’da çok siyah var, gerçi burdayken bilemezsin. Senin gibi küçük vahşi bişeydim. Ay gözden kaybolana kadar etrafta koşturur dururdum. Bir keresinde, çok yaşIı bir kadının yanından, bağır çağır koşarak geçiyordum… YaşIı kadın beni durdurdu ve dedi ki:Ay ışığında ortalıkta koştururken, tüm o ışığı üstünde toplarsın ve ay ışığında, siyah çocuklar mavi görünür. Ve sen mavisin. O yüzden sana “Mavi” diyeceğim

Küçük Chiron: “Bu senin adın mı, “Mavi”?”
Juan: (Gülerek) Değil.
Juan: Bir noktada kim olduğuna kendin karar vermek durumundasın. Kimsenin senin için bu kararı vermesine izin veremezsin.


Mario (2018) Gay film

Mario

İsviçre’de bir 2. lig takımının gelecek vadeden oyuncusu Mario, takıma yeni katılan ve en az kendisi kadar iyi bir oyuncu olan Lenon ile muhteşem bir ikili olur. İkili aynı evde yaşamaya başlar. Futbol sahasındaki başarıları bütün gözleri iki oyuncuya çevirmiştir. Mario ve Lenon futboldaki bu birlikteliği birbirlerine âşık olarak devam ettirirler. İki eşcinsel futbolcu bu ilişkilerini fazla saklayamazlar. Artık Mario’nun karşısında iki seçenek vardır: ya eşcinsel olduğunu açıklayıp Lenon ile bir yaşam kuracaktır ya da her şeyi inkâr edip Aşmanya’da 1. lig’de oynayıp kariyerinde zirveye ulaşacaktır. Sizce Lenon hangisini seçecek?


Special Gay (Netflix – Dizi)

Special

Bu defa bir dizi film var. Netflix, Amerikan yapımı yarı biyografik dizi olan Special Sebral Palsi hastası olan Ryan’ın stajyer olarak işe başladığı ilk günde hastalığını saklayarak, kendisine bir arabanın çarptığını söylemesi ile başlayan öyküsünü anlatıyor. Kendine güveni olmayan ve hiç seks yapmamış olan Ryan, yeni işinde ki popüler yazar arkadaşı Kim’in yardımı ile kendini yeniden keşfetmeye başlar. Her bölümü 15 dakika olan Special komedi sevenler için çok iyi bir seçim olacak. Acaba Ryan kendine yakışıklı bir erkek bulabilecek ve annesine olan bağımlılığını bırakabilecek midir?


Gewoon Vrienden – Just Friends (Sadece Arkadaşlar) 2018

Gewoon Vrienden

Son yıllarda LGBT (gay) temalı Felemenk yapımı filmler görmeye başladık. Hollanda çoğunluk olarak eşcinselliği benimsemiş bir ülke olsa da bu oran hiç bir zaman %100 olmayacak… Filmin konusu: Bir türlü yerinde sabit duramayan biraz da sorunlu Yahudi genç Yad, ile babasının ölümünden beri kendini toparlamayı başaramayan Joris ansızın Joris’in büyükannesinin evinde karşılaşırlar. Bir yandan ailevi sorunlar, kültür çatışması ve kişisel sorunlar ikilinin arasında soğuk rüzgârlar estirecektir. Acaba kazanan aşk mı olacaktır? Güzel bir romant,k komedi film sizi bekliyor.


Mi Mejor Amigo (My Best Friend) En İyi Arkadaşım 2018

My Best Friend

Lorenzo, Arjantin Patagonya’da ailesi ile yaşayan sessiz, sakin bir öğrencidir. Oklda da pek arkadaşı olmayan yalnız bir öğrencidir. Lorenzo’nun bu yalnızlığı bir gün babasının eski arkadaşı ve kendinin de çocukluk arkadaşı Caito gelice bozulur. Caito geçici bir süreliğine Lorenzo’ya oda arkadaşlığpı yapacaktır. Bir yandan Catio’nun sorunları ve uyumsuzluğu ile başetmeye çalışan Lorenzo diğer yandan da alıştığı ve hoşlandığı arkadaşını kaybetmemek için çabalar.

Yorumlar

WORDPRESS: 0