Enoshima Prism (Purizumu) 2013 Filmi

Ana SayfaFilm Dizi

Enoshima Prism (Purizumu) 2013 Filmi

Enoshima Purizumu

Saati koluna takan Stuha kendini bir yıl öncesinde bulur. Fakat en ufak bir darbe aldığında bir yerden düştüğünde aynı günün başlangıcına yani yataktan kalktığı güne döner.

It’s a Sin 2021 LGBTQ Tehemed TV Mini Series
Gençlik Başımda Duman Hjartasteinn 2016 Filmi
Remember Me (2022) Tayland BL LGBT Dizi

Enoshima Prism (Purizumu) 2013 Filmi Zamanda Yolculuk temalı fantezi, gençlik temalı film 1s 30dk uzunluğunda. Geçmişe zaman yolculuğu yapmak ve geçmişi değiştirmek, geçmişteki birini kurtarmak temalı filmler arasında. Zaman yolculuğu filmleri ve özellikle Japon filmleri seven izleyici için ortalamaya yakın bir film. Tabii ki bilimsel bir zaman yolculuğu yerine fantezi kategorisindeki bir zamanda geçmişe yolculuk var. Arkadaşlık, fedakarlık, gençlik aşkı gibi kategorilerdeki filme geçelim.

Daha fazla zaman yolculuğu temalı film ve dizi, bilim kurgu, yapay zeka, robot filmleri ve daha fazlası için site menüsünü kullanabilirsiniz. Yazar olmak ve sitede içerik üretmek ister misiniz kırmızı düğmeye dokunarak ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Enoshima Prism (Purizumu) 2013 Filmi

Enoshima Prism

Liseli üç arkadaş Stuha, Ando ve Saku arkadaşın da ötesinde dostlukları vardır. Saku geçirdiği bir rahatsızlık sonucunda ölünce Stuha en sevdiği arkadaşı için çok üzülür. Ando da aynı şekilde bir daha asla eski haline gelemez. Arkadaşının ölüm yıldönümünde Stuha, arkadaşını evine gider. Bu onun için oldukça zordur. Arkadaşı bir yıl önce Ando’dan aldığı bir mektup sonrası koşarak ona yetişmeye çalışırken geçirdiği kalp rahatsızlığından ölmüştür. Stuha arkadaşının odasında oyuncağa benzeyen bir kol saati bulur.

Enoshima Prism (Purizumu) 2013 Filmi
Enoshima Prism (Purizumu) 2013

Bu saatin kutusunda zaman yolculuğu saati olduğu yazar. Takanı istediği zamana götürecektir. Saati koluna takan Stuha kendini bir yıl öncesinde bulur. Fakat en ufak bir darbe aldığında bir yerden düştüğünde aynı günün başlangıcına yani yataktan kalktığı güne döner. Bir nevi kendini zaman döngüsü içinde bulacaktır. Geçmişe zaman yolculuğu yapıp geçmişi değiştirmek ister. Arkadaşını kurtaracaktır. Öncelikle arkadaşını ölüme sürükleyen mektubun içeriğini öğrenecektir.

Enoshima Prism (Purizumu) 2013 Filmi
Enoshima Prism (Purizumu) 2013

İki arkadaş da aslında Ando’ya âşıktır. Fakat Ando yurtdışına hiçbirine haber vermeden gitmeyi planlar. Zamanda defalarca geriye giden Stuha, bir yıl önceki kendi ile yüz yüze gelmeden hep aynı günü yaşar. Olayları çözmeye başlar. Bir yandan arkadaşının ölümünün nedenini araştırırken diğer yandan da bilmediği ve sır olarak kalan olayları da öğrenir.

Enoshima Prism (Purizumu) 2013 Filmi
Enoshima Prism (Purizumu) 2013

Kısa bir yorum

Enoshima Prism, fantezi ya da fantastik bir zamanda yolculuk filmi. Stuha, geçmişi değiştirmek için elinden geleni yapar. Bunun için bir bedel ödemelidir. Bu bedel arkadaşlarının sevgili olması ve kendi ile hiç tanışmamış olmasıdır. Saku kurtulur ve Ando ile sevgili olursa kendi arkadaşları ile asla tanışmamış olacaktır. Filme biraz daha romantizm ve dram katmak için iyi düşünülmüş bir tema olsa da filmin yapısını bozuyor. Bir çok süreklilik hatası ve paradoks ortaya çıksa da filmde bunlara hiç değinmiyor. Sadece liseli arkadaşların aşkı ve yaşamda kalma mücadelesi, geçmişi değiştirmek, arkadaşını kurtarmak temalarına odaklanmış bir film. Yine de zaman yolculuğu temalı film sevenlerin izleyebileceği bir yapım. Meraklısına iyi gider diyelim.

Film puanlaması mydramalist

6.6
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Görüntü: 7
Oyunculuk: 7
Akıcılık: 6
ZY Tema: 6
Enoshima Prizm (Purizumu) 2013 Filmi Zamanda Yolculuk

Yorumlar

WORDPRESS: 0