Eş Cinsellik Günah mı? Cezası Var mı? LGBT Sapıklık mı?

Ana SayfaLGBT

Eş Cinsellik Günah mı? Cezası Var mı? LGBT Sapıklık mı?

"Eş cinsellik bütün canlılarda görünen bir cinsel yönelim türüdür. Tamamen doğal ve normal bir durumdur. Psikolojik bir hastalık da değildir." Modern dünyanın bu görüşünü benimsemesi aslında bütün çatışmaları ortadan kardıacaktır.

Eş Cinsellik Hastalık mıdır? Eş Cinsel Tedavi, Terapi
Pray Away LGBTQ Dönşüm Terapisi Netflix Belgeseli
Cameron Post’a Ters Terapi LGBT Temalı Film

Eş Cinsellik Günah mı? Cezası Var mı? LGBT Sapıklık mı?. Cinsiyet rollerine yaklaşım, “günah” ya da “sapıklık” kavramlaralı ile değerlendirilmemelidir. Her insanın yaşam algısı, yaşamı ve evreni belleğindeki örüntüleme modeli farklıdır. Biz, bir diğerini eğri görüp kendimizi doğru ve düşüncelerimizi de tek mutlak düşünce; inançlarımızı da dünyaya hakim olacak en üst gerçeklik olarak gördüğümüzden insanlık olarak karmaşa içindeyiz.

Dünya biyolojik çeşitliliği kadar yaşam tarzlarının değişikliği ile de tam bir “yaşam cenneti”dir. Devletler işte bütün bu farklı insnaları bir arada tutup, herkese eşit yaşama hakkı veren kurgulardır. Bu kurgu ne kadar hatasız olursa insna o kadar erinç içinde yaşar.

Ayrıca aşağıdaki bağlantılara da bakabilirsiniz.

Eş Cinsellik Günah mı? Cezası Var mı? LGBT Sapıklık mı?

Eş cinsellik bütün canlılarda görünen bir cinsel yönelim türüdür. Tamamen doğal ve normal bir durumdur. Psikolojik bir hastalık da değildir.” Modern dünyanın bu görüşünü benimsemesi aslında bütün çatışmaları ortadan kardıacaktır. Bu bağlamda renkli gözlü olmak, laktoza karşı dayanıklı olmak, uzun boylu olmak gibi özellikleri de sapıklı olarak görüldüğü bir dünya hayal ettiğimizde bu tıpkı eşcinsellerin sapık ve günahkar olduklarını söylemeye benzeyecektir. Sapıklık ve sapkınlık gibi kavramlar sadece sansasyonel ibarelerden öteye gitmeyecek ve insanları git gide birbirine düşman yapacaktır, bunun yanlışlığı zaten kanıtlandı.

Eş Cinsellik Günah mı? Cezası Var mı? LGBT Sapıklık mı?
Eş cinsellik günah mı, born this way

Eşcinselliğin Tedavisi

Tarihte eşcinselliğin suç olduğu dönemlerde (İngiltere’de 1965 yılına kadar sürdü) eşcinsellik suçunu işleyenler östrojen hormonu ile tedavi edilmeye çalışılmıştır. Bunların eniyi bilinen örneği yapay zekanın modern bilgisayarın mucidi alan Turing’dir. Dünyanın en parlak zekası sırf eşcinsel olduğundan intihara sürüklenmiştir. 70’li yıllarda Milk, Amerikan toplumunun eş cinsellere olan yanlış bakış açısını değiştirme uğrunda öldürüldü.

Ayrıca eşcinsellere daha hunharca yöntemler (elektrik şoku, beyin ameliyatları gibi) de kullanılmıştır. Amerika’da 2022 yılında çıkarılan federal yasa ile eşcinsel evlilik yasallaşmış ve eşcinsel ulaştırma bakanı ile bu sorun tarihin raflarına kaldırılmıştır. Kısacası eşcinsel evlilikler yasal olduğu için hiç bir ülke batmmaış ve toplum, aile çökmemiştir. Aksine eşcinselliğin yasak ve cezası ağır olan ülkelerde karmaşa, cinayetler, baskı hızla devam etmektedir. Sorunun eşcinsellik değil de yaşama bakış açısı ve insnalığı geliştime oldunu düşünerek konuya yaklaşmak insnalığı ilerletecektir.

WHO, APA gibi dünya çapında otorite olan dernekler ve sağlık örgütleri 70’li yıllardan itibaren eşcinselliği psikolojik bir hastalık olmaktan çıkarmıştır.

yerde duran kırbaçlar
Eş cinsel Kırbaç Cezası

Eşcinselliğin Cezası

Eş cinselliğin yasak olduğu ülkeler hangileri? Ne gibi cezalar var. Bu ülkeler, yaşama, insnalığa, teknolojik ve toplumsal ilerlemeye, bireysel gelişime, erinç içinde yaşayan bir tolum anlayışına ne gibi katkıda bulunmuştur?

Eşcinselliğin cezası: Aşağıda eş cinsel bir bireyin Endenozya’da 2017 yılında kırbaçlanmasını izleyen kuru kalabalık fotoğrafı var. Orta Çağ’da giyotinde idam edilenleri ya da darağcında asılanları izleyen kalabalığın aynısı… Fakat arada 200-600 yıl gibi bir uçurum var. ⛔⛔⛔ Yine Orta Çağ boyunca 50 bin kadın cadılık suçlaması ile yakılmıştır. İnsan her zaman farklı olanı dışlamış, lanetlemiştir. Amerika’da İngiltere’de 60’lı yılların sonuna kadar eş cinsel bireyler zorla, elektroşok, lobotomi, hormon tedavisine zorlanmış ve hapse atılmıştır. Çünkü gözümüz göklerde yükseklerde değil. Sıkışıp kaldığımız dünya gezegeni aslında bir hiç hükmündedir. Evrende milyarlarca galaksi arasında, trilyonlarca yıldız ve gezegen arasında hiç de önemli olmadığımız halde çok zalimiz. 

  • Eş Cinsellik Günah mı? Cezası Var mı? LGBT Sapıklık mı?
  • Eş Cinsellik Günah mı? Cezası Var mı? LGBT Sapıklık mı?

Ayrıca, taşlanma, yakılma, recm, üzerine duvar yıkılma, ayağına taş bağlayıp yüksekten atma gibi cezalarda kaynaklarda geçer. Cezalar bu kaynaklarda yazanlara göre sorgulanmadan barbarca infaz edilir. Bu ülkeler dünyanın en geri kalmış ve yaşama, insanlığa ve geleceğe hiç bir şey bırakamayan ülkeleridir.

Eşcinsellik Endonezya, Malezya, Afganistan, Pakistan, Nijerya, İran, Arabistab, Mısır gibi ülklerde yasaktır ve cezası vardır. Bu ülklere ile eşcinseliğin artık sorun olarak görülmediği ABD, Kanada, Hollanda, Almanya, İsveç, Norveç, İngiltere gibi ülkeleri (ekonomik, bilimsel, kültürel vb.) karşılaştırınca her şeyin insana ve yaşama bakış açısından kaynaklandığını görmek mümkün olacak.

Oysa bu konular yerine yaşama, insana, insanlığa ve evrensel bilgiye odaklanmalıyız. Birlikte yaşamaya ve kimseyi ötekileştirmeden herkesi seçimleriyle özgür bırakmaya kendimizi programlamak daha iyi olacak. Gelecekte insanlık teknolojisi ve geliştirdiği düşüncesi ve aydınlattığı zihni ile ya evrene açılacak kozmik bir varlık olacak ya da ürettiği teknoloji ve karanlık düşünceleri ile dünya gezegenini de mahvedip tür olarak kendi sonunu hazırlayacaktır. 👎 Özellikle eş cinsellik karşıtı nefret lobileri sosyal medya üzerinden LGBT bireyleri adeta taciz ve tehditleri bırakmalılar.

Yorumlar

WORDPRESS: 0