Eşcinsel Gay Temalı Filmler LGBT BL Aşk Dramalar 9

Ana SayfaGay LGBT Film

Eşcinsel Gay Temalı Filmler LGBT BL Aşk Dramalar 9

Eşcinsel, gay LGBT temalı BL yani boys love etiketine sahip filmlerin 9. listesinde izlemeniz gereken ya da LGBT temalı film tavsyeleri var. Sayfada ayrıca diğer film ve dizilere de bağlantılar bulacaksınız.

85 Yazı Summer of 85 Gay LGBT Temalı Film Konusu
Bugün Eve Yalnız Dönmek İstiyorum LGBT Temalı BL Film
Loev 2015 LGBT Temalı Drama Filmi

Eşcinsel Gay Temalı Filmler LGBT BL Aşk Dramalar. Eşcinsel gay aşk, sevgili konulu filmler bu sayfada. LGBT gay temalı, Bl yani boys love temalı drama, komedi, aile, aşk, sevgili ve sosyal mesaj içeren 8 film var. Tabii ki diğer listelere de bakarak yüzlerce filmi izlemek için fikir sahibi olabilirsiniz. LGBTQ bireylerin varlığı ve eşcinselliğin insan biyolojisinin hatta genel anlamda eşcinselliğin sıradan bir cinsel yönelim olduğunu bilim ışığında kabul etmeliyiz. Yüzlerce yıllık öyküler ve kurgular 21. yüzyılda artık birkenara bırakılmalı ce cinsiyet rolleri sorun olmak çıkmalıdır.

Eşcinsel Gay Temalı Filmler LGBT BL Aşk Dramalar İzle

🔝LGBTQ, gay sevgili, aşk, drama, müzik, komedi, okul, Asya yapımı, Avrupa yapımı filmler, diziler, şov programları, belgeseller, animasyon ve anime uyarlamaları ve 100’lerce içerik için yukarıdaki butonları ve site menüsünü kullanabilirsiniz. Sitede yazar olmak isterseniz kırmızı menü sizi ilgili sayfaya yönlendirecektir.


Eşcinsel Gay Temalı Filmler LGBT BL Aşk Dramalar 9

Eşcinsel Gay Temalı Filmler

Kobalt Mavisi 2022 (Cobalt Blur) BL Temalı Hinistan Yapımı Film

Film, Sachin Kundalkar romanından uyarlanmış. 2s uzunluğundaki 2022 yılında çekilende film üniversite öğrencisi Tanay, edebiyat bölümünü okur. Bu sırada büyükbabasının ölmesi ile evde boşalan odaya pansiyoner alınır. Eşcinselliğin kesinlikle yasak olduğu, cezalandırıldığı asla kabul edilmediği Hindistan’da gay cinsel kimliğine sahip olmak herkesin o bireye eziyet etmesi demektir. Tanay sırrını öğreneceği edebiyat öğretmeni de yaşamı bouunca eziyet çekmiş, elektrik tedavisi görmüş ve artık yalnızlık içindedir.

Bu sırada Tanay eve taşınan pansiyoner erkekle sevgili olurlar. Gizliden gizliye sevişen, vakit geçiren iki erkek çok mutludur. Tanay’ın kız kardeşi Anuja başarılı bir hokey oyuncusudur. Ama ailesi onun evlenmesini ister. Anuja ağabeyinin servgilisi ile evden kaçar. Birkaç gün sonra bakireliğini kaybederek eve dönen genç kadın ya biriyle evlenecek ya da kaçacaktır. Tanay ise kendini terkeden sevgilisi için Kobalt Mavisi kitabını yazıp ona ithaf eder. Filmle ilgili detay ve daha fazlası için butraya dokunun.


The Invisible Thread Aramızdaki Görünmez 2022 Bağlar LGBT Temalı Film

Netflix orijinal yapımı film 2022 yılına ait. Aile, aile bağları, aile kavramı üzerine yapılmış bir drama ve komedi türünde film 1s 50dk uzunluğunda. İle olmak için DNA bağı ya da biyolojik baba olmak gerekir  mi? Biyolojik bir bağ mı insnaların aile olmalarının nedenidir? 50 yaşlarındaki iki gay sevgilinin/koca-kocanın 20. birliktelik yıldönümlerinde babalarından Pablo’nun diğer babasını aldattığını öğrenir. Misafirler önünde tatsızlık çıkar.

İki babasının arasında kalan 15 yaşındaki oğulları Leone, babaları ayrıldığında kimin  yanında kalacaktır? Öz babası acaba hangisidir? Diğer yandan okulda da iki babası olduğundan yani babalrının eşcinsel koca-koca olduğundan onun da gay olduğu sanılırken o kız yeni arkadaşı ile arasındaki anlaşmazlığı çözmeye çalışırken ayrılan babalarının da arasında kalır. Gerçek babasının, babalarınından hangisi olduğu ve annesinin de işin içine girmesiyle öğrenecektir. Filmle ilgili daha fazla detay için buraya dokunun.


Posledice Consequences 2018 Gay Temalı Film

Slovenya yapımı film 1s 35dk uzunluğunda. Eşcinsel ilişki, gay sevgili, LGBT drama, gençlik kategorileirndeki film 18 yaşındaki Andrej üzerine kurgulanır. Eşcinsel genç cinsel kimliğini saklamaktadır. Ne ailesi ne de kimse gay olduğunu bilir. Andrej oldukça uyumsuz, ailesi ile anlaşamayan, sık sık başı belaya giren, hızrsızlık yapan bir gençtir. Sevgisiz annesi oğlunun ceza almasını sağlayarak terbiye edileceğini sanar.

Andrej mahkeme karraı ile haft aiçi yatılı olarak birmerkezde kalacaktır. Kendi gibi suç işleyen gençlerin olduğu bu merkezde çok geçmeden yeni arkadaşlar edinir. Baş rakibi ve ilk önce kavga ettiği arkadaşı Zele ile birlikte hafta sonra yine suç işlemeye devam eder. Zele ile yatmaya ve sevişmeye de başlar. Hafta sonrası partilerde yine sevişirler. Fakat görüntüleri Facebook’a düşünce gay kimliği ortaya çıkınca annesi oğlunu reddeder. Arkadaşları onu aşağılar.  Daha fazla ayrıntı ve film için buraya dokunun.


Just Question of Love 2000 BL Konulu Eşcinsel Temalı Film

Fransız yapımı film 2000 yılına ait. Film eski bir yapım. Ben filmi izlediğimde üzerinden 22 yıl geçmişti bile. Fakat konusu, içindeki LGBT teması, gay eşcinsel aşk, cinsel kimlik, eşcinsel bireylerin çektikleri zorluklar teması bakımından iyi bir film. Özellikle aileler eşcinsel cocukarına ya da aile bireylerine, çok yakın akrabalarına karşı nasıl acızamasız oldukları iyi öykülenmiş. Cinsel kimlikler üzerinden apılan her türlü ayrım cehaletin en karanlık yerine aittir.

Filmde üniversiye öğrencisi Laurent, staj yaptığı çiftlikteki bitki bilimcisi ve ziraat mühendiri Cedric’e âşık olur. Aşilesinden gay olduğunu saklayan Laurent kız arkadaşını ailesine sevgilisi olarak tanıtırken aslında o gay cinsel kimliğine sahiptir. Homofobik ailesinin onu reddedtmemesi ve dışlamaması için yalan söyler. Fakat sevgilisi bu yalana son verip gay olduğunu ailesine söylemesini istemesi ile işler karışacaktır. Filmi izlemek ve daha fazla ayrıntı için buraya dokunun.


Shelter 2007 Eşcinsel Gay Sevgili Temalı LGBT Film

Amerikan yapımı film 1s 37dk uzunluğunda. Gay cinsel kimliğini saklayan ve kocası ölen ablası ve yağeniyle yaşayan Zach artık bu yaşamdan kurtulmak ister. Yeğenine babalık yapmak, aklı başında olmayan ablası ile ilgilenmek zorundadır. Üniversiteye sırf bu yüzden gidemeyen Zach her geçen gün yaşadığı fakir mahallesinde yoksulluk içinde resim sanatını duvarlara çizer.

Bir gün ansızın çocukluk arkadaşının gelmesi ile işler değişir. Gay cinsel kimliğini herkesin bildiği arkadaşı ile ilişki yaşamaya başlar. Arkadaşı gizlice onun adına üniversiteye tam burslu başvurusunu yapar. Ablası ise gay bir arkadaşının olmasından ve kardeşinin de gay olabilme ihtimalinden hoşlanmaz. Fakat Zach cinsel kimliğini ablasına ve kız arkadaşına söyler. Ablası sevgilisi ile çocuğunu eşcinsel kardeşi ve sevgilisine bırakarak gider. Artık iki gay sevgilinin aile kuracakları bir de çocukları vardır. Zach, yeğenini de yanına alır ona zaten her türlü sevgiyi ve iyi bir yaşamı vermektedir. Daha fazla detay için buraya dokunun.


Four Moons 2014 

Eşcinsel Gay Temalı Filmler kategorisindeki 2014 yılı İspanyol yapımı film farklı yaş, dünya görüşünden dört eşcinsel bireyin yaşamlarından kısa bir kesit sunuyor. Cinsel kimliğini yeni keşfeden ve ailesinin oğullarının gay olduğunu öğrenen aile ve genç Mauricio zor anlar yaşar. O artık gay olarak sürekli aşağılanacaktır. Ama önemli olan kendi gibi olmasıdır.

Diğer üç öykü ise artık emekli olmuş ileri yaştaki ünlü şairin genç bir eskortla olan ilişkisi ve yine cinsel kimliğini kabullenmekte zorluk çeken Leto ile Fito’nun kısa öyküsüdür. Diğer öykü ise sevgilisini yeni tanıştığı biri için bırakmak isteyen Hugo’yu anlatır. 10 yıllık birlikteliklerini bosmak isteyen Hugo ve sevgilisi zor zamanları atlatmaya çalışır. Daha  fazla detay ve filmi izlemek için buraya dokunun.


Red Wine in The Dark Night 2015 Talyland Gay Temalı Film

2015 Taylan yapımı LGBT gay sevgili, BL (boys love) temalı fantezi, LGBT aşk, gençlik, intikam, doğaüstü konulu film 1s 44 dk uzunluğunda. Tayland BL dizilerinden tanıdık oyuncuların da olduğu dizi melek yüzlü Tee’nin sevgilisi tarafından terkedilmesi ile başlar. Sevgilisi Tee’yi artık sevmediği ve gay olarak bilinmek istemediği için terkeder. Arkadaş grubu da bu aşktan haberdar olur. İki sevgiliyi bir araya getirmek isterler.

Terkedilmiş bir binada sadece insan kanıyla beslenen bir vampir bulan ve onu kurtaran Tee vampir Night ile sevgili olur. Yeni sevgilisini beslemek için eski sevgilisini ve onu kullanan ev sahibini aynı binada esir alarak kanları ile sevgilisini beslemeye başlar. Bu ilginç filmle ilgili daha fazla detay için buraya dokunun.


From Beginning to End 2009

Brezilya yapımı film 1s 34dk uzunluğunda. Film gösterime girdiğinde çok eleştiri alan bir yapım olmuş. Filmde birbirine çocukluktan beri bağlanan ve yetişkin olunca da birbiri ile sevgili olan eşcinsel üvey kardeşlerin aşkı anlatılıyor. Aşk, bağlılık, sevgi, mutlu birlilktelik gibi konuları işleyen filme en büyük eleştiri ensest ilişki konusunda olmuş. Fakat filmde seks sahneleri ve aşırı cinsellik bulunmaz. Bu ilginç filmde karar galiba izleyicinin. Daha fazla ayrıntı için buraya dokunun.

Yorumlar

WORDPRESS: 0