Eş Cinselliğin Cezası Nedir? Ve Nefret Söylemleri

Ana SayfaLGBT

Eş Cinselliğin Cezası Nedir? Ve Nefret Söylemleri

Eş cinselliğin İslam'da, dinse cezası nedir? Hangi ülkelerde eş cinseller kırbaçlanarak cezalandırılıyor? Eş cinselleri öldüren melunlar kim?

LGBT Nedir? Eş Cinsellik Doğuştan mı? Sapkınlık mı?
Eş Cinsellik Hastalık mıdır? Eş Cinsel Tedavi, Terapi
Homofobi Nedir? Eş Cinsellik Sapkınlık Mıdır?

Eş Cinselliğin Cezası Nedir? Hangi Ülkelerde Var? Eski toplumlarda ve şu anda pek çok Orta Doğu, Arap, Afrika ve Asya ülkelerinde eş cinsel bireylere hangi cezalar veriliyor? Eş cinsellik karanlık çağlardan beri mücadele edilecek bir sapkınlık olarak görülmüştür. Hastalık, bozukluk, ahlaksızlık olarak tanımlanmıştır. Oysa savaş açmak ve kini nefret tohumlarını yaymak yerine eş cinsel bireyleri kabullenmek en kolayıdır. Zaten altı üstü cinsellik olan bir konunun 21. yy insanı tarafından tartışılması da çok tuhaf değil mi? Belki yaşamın, ölümün, uzayın, gerçekliğin sırrı için bu kadar uğraşsaydık şimdiye yaşamın neden var olduğunu çözecektik… Düşünün 500 yıl önce DNA bulunsaydı ne olurdu acaba? Oysaki lüks eşyalar, şöhret, süslü ışıklı betondan şehirler; birbirinden değerli objeler içinde birbirimizi ötekileştirerek hem de bütün cinsel ayrımlarla öleceğimiz günü bekliyoruz…

Eş Cinselliğin Cezası Nedir? Ve Nefret Söylemleri

Eş cinsel erkek çift

Sümer’de Eş Cinsel Fahişeler

“Kadeşim” bu kelime Sümerliler zamanında kutsal mabetlerdeki eş cinsel erkeklere verilen admış. Tek tanrılı dinler başlamadan önce Sümer mabetlerindeki kutsal fahişelik görevini yapan erkekler de varmış. Eş cinsellik normal bir durum olarak karşılanırmış. İlahilerinde (Tanrıça İnanna’ya yazılan)

“Erkek olan kadınlar
Kadın olan erkekler
Önünden geçer, sana selam, der.
Kadın olan fahişeler,
Erkek olan fahişeler…”

(Muazzez İlmiye Çığ, Bereket Kültü ve Mabed Fahişeliği)

Gibi benzer anlatımlar ile bir zamanlar homofobik olmayan bir toplum varmış.🌈 Yine Yunanlılar olimpiyat müsabakalarına çıplak katılırlarmış. Yani akıllarında bir hinlik bir cin fikirlilik de yokmuş. Sadece penis ucundaki derinin baş tarafını “kynodesme” denen bir deri sicimle bağlanırmış. Yine çıplaklığı hiç sorun etmeyen yerliler de vardır. Eş Cinselliğin Cezası gibi bir durum söz konusu değildi.

Lut ve ailesi helak olmaktan kaçıyor

Lut ve Ailesi

Lut peygamber ve Lut halkı Sümer yazıtları ve destanlarında geçenlere göre eş cinsellikten dolayı gerçekleşmemiştir. Sodom ve Gomore kentlerinde meydana çok büyük bir yıkım meydana getiren nükleer bir savaş bu kentin yok olmasının asıl nedenidir. Erra destanı gibi destanlar olayı anlatırken adeta nükleer felaketi ve radyoaktiviteyi anlatır. Yine İbrahim’in Harran’dan kalkıp kente gelmesinden ve Lut ile konuşmasından ve savaşı bitirip barışı getirmek istemesinden bahseder.

Lut kavmine atom bombası

Lut halkı nükleer bir savaşta mı yok oldu? TIKLA

Penis bereketin simgesiydi:

Yine eş cinsellere verilen cezalar var. Bundan önce şunu söyleyeyim ki Tevrat öncesinde özellikle Sümerlilerde cinsellik bir tabu değildir. Özellikle penis, bereketi simgelerdi. Erekte olmuş penis objeleri (şu anki dildolar, vibratörler ya da silikon fantezi yapma penisler gibi ama seks objesi değil onlar) bereket kültünde çok önemli yere sahip ve asla sapıklık olarak görülmüyor. Çıplaklık insanın en doğal hali…

Eş Cinseliğin Kırbaç Cezası Endonezya

Eş Cinselliğin Cezası Nedir? Hangi Ülkelerde Var?

Eş cinselliğin cezası: Kur’an’da zaten eş cinselere yakma, kırbaç, taşlama, öldürme gibi hiç bir ceza bulunmuyor. Sadece bir olay anlatılıyor. Böyle bir bahis dahi yoktur. Peki bu cezalar nereden çıkıyor?

Bu cezaların hepsi ( ve nefret söylemleri özellikle) uydurmadır ve homofobi içerir, insanlık suçudur. Nefret söylemleri ile sadece karmaşa çıkarır, adeleti ve barışı engeller.  Eş cinselleri aşağılamak, sapkın olduklarını ifade etmek ve dışlamak tek taraflı bir bakış açısının ürünüdür. İnsan bedenini ve cinselliği aşmalıdır. Kozmik bir varlık olmaya odaklanmalıdır. Cinsellik sadece cinselliktir… Medeni ve aydınlık zihinler için her yaşam değerlidir.

Eş cinsellere verilen cezalar Arap ülkeleri, İran, Bazı Afrika Ülkeleri, Malezya, Endonezya gibi Asya ülkeleri gibi benzer ülkelerde uygulanır. Bazı lanet olasıca orta doğu teröristleri (IŞID gibi)  eş cinsel bireyleri ya yakarak ya da yüksek bir yerden atarak katlediyorlar. Kendi cinayetlerini, talanlarını, insanlıktan çıkarak yaptıkları terörü görmeyerek, akılları sıra adaleti uyguluyorlar… 

yerde duran kırbaçlar

Eş cinsel Kırbaç Cezası

Endonezya’da Kırbaçlama Uygulaması

Eşcinselliğin cezası: Aşağıda eş cinsel bir bireyin Endenozya’da 2017 yılında kırbaçlanmasını izleyen kuru kalabalık fotoğrafı var. Orta Çağ’da giyotinde idam edilenleri ya da asılanları izleyen kalabalığın aynısı… Fakat arada 200-600 yıl gibi bir uçurum var. ⛔⛔⛔ Yine Orta Çağ boyunca 50 bin kadın cadılık suçlaması ile yakılmıştır. İnsan her zaman farklı olanı dışlamış, lanetlemiştir. Çünkü gözümüz göklerde yükseklerde değil. Sıkışıp kaldığımız dünya gezegeni aslında bir hiç hükmündedir. Evrende milyarlarca galaksi arasında, trilyonlarca yıldız ve gezegen arasında hiç de önemli olmadığımız halde çok zalimiz. 

Ayrıca, taşlanma, yakılma, recm, üzerine duvar yıkılma, ayağına taş bağlayıp yüksekten atma gibi cezalarda kaynaklarda geçer. Cezalar bu kaynaklarda yazanlara göre sorgulanmadan barbarca infaz edilir. 

Eş cinseller kırbaçlanırken izleyen kuru kalabalık

Endenozya’da Eşcinselliğin Cezası

Aslında evrensel ve kozmik bir bakış açısı ile baktığımızda, sınırlarla ayırdığımız dünyada cinsel yönelimlerle, cinsiyetlerle; sosyal sınıflarla böldüğümüz insanlığın evrende ilerleme şansı yoktur. Kozmik bir varlık olmak için dünya dışını yani yukarıyı en yukarıyı hayal etmeliyiz. Ki uzayda yukarı-aşağı; sağ sol gibi kavramlar bulunmaz. Kuzey, güney, doğu, batı da bulunmaz. Bütün ayrımlar ve kargaşa burada, aşağıda yerde. Carl Sagan, Soluk Mavi Nokta kitabının giriş paragraflarında insanın kavgasını öyle yakıcı ve şok edici ifadelerle anlatır ki! Anlayan insan için büyük bir nasihat gibidir.

 
Eş Cinselliğin Cezası Nedir? Ve Nefret Söylemleri

İnsan ve Evren

21. Yüzyıl’da İnsan Olmak

Bu cezaları kabul etmek mi? Homofibi mi? Cinsel yönelimleri nedeni ile insanları sapkın ilan etmek mi? Aile düşmanı olarak görmek mi? Daha o kadar çıldırmadık değil mi? 👎 Endonez’daki cezalar planlı ve bilerek adam öldürmeye azmettirmektir, işkencedir. Hatta canavarca duygularla acımasızca insan öldürmektir. Diğer ayrımlar ve hakaretler ise nefret suçudur, kin ve nefreti yaymaktır. Modern aydınlık beyinler ve modern hukuk bunu kabul edemez… ⛔

Oysa bu konular yerine yaşama, insana, insanlığa ve evrensel bilgiye odaklanmalıyız. Birlikte yaşamaya ve kimseyi ötekileştirmeden herkesi seçimleriyle özgür bırakmaya kendimizi programlamak daha iyi olacak. Gelecekte insanlık teknolojisi ve geliştirdiği düşüncesi ve aydınlattığı zihni ile ya evrene açılacak kozmik bir varlık olacak ya da ürettiği teknoloji ve karanlık düşünceleri ile dünya gezegenini de mahvedip tür olarak kendi sonunu hazırlayacaktır. 👎 Özellikle eş cinsellik karşıtı nefret lobileri sosyal medya üzerinden LGBT bireyleri adeta taciz ve tehditleri bırakmalılar.

Mesele LGBTI+ meselesi değil, mesele insan olmayı başarabilmektir. Eş cinsel bireyler dün vardı bugün de var, yarın da 1000 yıl sonra da var olacak. Biz insanlar bilinç geliştiren, felsefe yapan, bilim üreten tek tür olarak dünyadaki kargaşanın ve kavgaların da tek nedeniyiz. Geleceğin yapay zeka ve yapay zeka destekli insan çağında bu tartışmaların yeri olmayacak. Gelecekte var olmak isteyen toplumlar kesinlikle eski dünyaya ait bu tartışmaları geride bırakmalı.

Fotoğraflar:
CNN International
CNN Türk

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik Koruması