Fathers (2016) LGBT Gay Aile Temalı Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Fathers (2016) LGBT Gay Aile Temalı Film

Çok iyi işleri ve yaşamları olan gay çift Phoon ve Yuke evlenmiştir. Yakında çıkacak yasa ile eşcinsel çiftler de evlenebilecektir. Bu onları heyecanlandırmaktadır.

Method 2017, BL Gay Temalı Güney Kore Filmi
Two and One 2022 LGBT Temalı BL Film
The Blue Hour (2015) Taylan LGBT BL Film

Fathers (2016) LGBT Gay Aile Temalı Film. Eşcinsellik konulu filmin ana teması eşcinsel aile, LGBT gay aile, gay çiftlerin çocuk evlatlık edinmeleri. Tayland LGBT temalı filmler etiketine de sahip yapım 1s 45dk uzunluğunda, yapım yılı 2016. Drama, aşk, evlilik, aile temalarını içeren filmleri seven izleyici için ortalama kalitede bir yapım. Tabii ki film tam anlamı ile BL (boys’ love) sayılmaz. İzleyici aşk filmi izlemeyecek; biraz daha toplumsal mesajlara odaklanacak

Yüzlerce LGBT temalı film, dizi, dijital platform yapımları ve daha fazlası için lütfen site menüsüne bakın. Hızlı kategoriler için yukarıdaki düğmelere dokunarak en popüler başlıklara ulaşabilirsiniz. Yorum ve önerileriniz için paylaşımlarınızı unutmayın.

Fathers (2016)

Fathers (2016) LGBT Gay Aile Temalı Film

Çok iyi işleri ve yaşamları olan gay çift Phoon ve Yuke evlenmiştir. Yakında çıkacak yasa ile eşcinsel çiftler de evlenebilecektir. Bu onları heyecanlandırmaktadır. Gay çiftin bir de çocukları vardır. 13 yaşındaki Butr’ı yetimhaneden bebekken evlatlık alan Phoon, çocuklarının kanuni vârisidir. Eşcinsel babalar (fathers) olarak çok mutludurlar. Fakat bu mutluluk fazla sürmeyecektir. Evlerine şikâyet üzerine gelen sosyal hizmetler görevlisi eşcinsel çiftlere pen sıcak bakmaz ve çocuğun annesini bulmaya koyulur.

Fathers (2016) LGBT Gay Aile Temalı Film
Fathers (2016)

Butr, babalarını sevmektedir. Fakat okul arkadaşları onu sürekli aşağılar, tahrik eder. Butr eşcinsel babalarının olmasında sorun görmez ama okulda ve arkadaşlarının aileleri onu kendi halinde bırakmaz. Sürekli üzerinde baskı vardır. Aslında filmden çıkıp gerçek yaşama bakınca eşcinsellik ile ilgili bütün olumsuz düşünceleri üretenler eşcinsel olmayanlardır. Burt, neden bir annesinin olmadığını düşünür. Arkadaşları ve sosyal hizmetler uzmanı “normal olanın bir annesini olması” gerektiğini söylemeleri üzerine Butr mutsuz olur. Aslında gerçek yaşamda da insanların katı inanışları tutumları ve aile dedikleri kurgunun değişmez ve tek gerçeklik olduğunu sorunlar yaratır.

Filde eşcinsel ailelerin çocuklara gerçek sevgiyi veremeyecekleri, ailenin iki erkekten oluşamayacağı gibi konuların tamamen önyargı ve toplumun ezberlediği ve aslında gereksiz korkular olduğu teması ağır basar. Butr, annesine kavuşur. Artık arkadaşları onu gay babaları ile değil annesi ve annesinin sevgilisi ile görür. Görünüşte her şey toplumun istediği gibidir fakat Butr yine mutsuzdur. Önemli olan sevgi vererek mutlu bir çocuk yetiştirmektir. Annesinin yanında aslında pek huzurlu değildir.

Fathers (2016) LGBT Gay Aile Temalı Film
Fathers (2016)

Eşcinsel Evlilik ve Aile

LGBT aile, gay aile ve evlat edinme konulu filmlerden biri olan Fathers (2016) aslında bütün gerçekliği insanın kendisinin yarattığını vurgular. Eşcinsel aile olamayacağı, çocukların anne sevgisinden mahrum yetişeceği ve buna benzer her kalıp düşünce insanın dogmalarıdır. Gerçek yaşamda anne babası olup mutsuz olan ve iyi bir ailede yaşayamayan milyonlarca çocuk, milyonlarca mutsuz aile vardır. Sorun aslında ailenin kimlerden oluşacağında değildir. Sorun zihinsel aydınlığa ulaşıp, sevgi ve mutluluğu, neşeyi aileye verebilmektedir. İnsanlar her zaman bilmediklerinden korkar ve kalıplarını değiştirmeye yanaşmazlar. Mutsuzluğun ve karmaşanın özellikle eşcinsel bireylere yapılan olumsuz tutumlar tamamen kültürel baskıdan, bilgisizlikten ileri geliyor. Filmde Butr çok mutludur ama arkadaş çevresinin istediği gibi yaşamak zorunda kalır.

Fathers (2016) LGBT Gay Aile Temalı Film
Fathers (2016)

Günümüzde ailelerin temel sorunu fakirlik, eğitimsizlik, sevgisizlik, kadına ve çocuğa şiddettir. Milyonlarca çocuk boşanmış ailelerde yaşar. Yetimhanelerde anne babaları olmadan yaşam savaşı veren çocuklar, annesini hiç görmeyen çocuklar… Filmde de bu tema işlenir. Bu çocuklar nasıl yaşıyorsa ve annesiz büyüyor, hatta ailesiz akrabasız yetiştirme yurtlarında büyüyorsa ve bu çocuk için olumsuzluk değilse; Butr’ın annesiz eşcinsel babalarca büyütülmesi de sorun değildir. Önemli olan sevgidir. Aile ise alışılagelmiş kurguların ötesine çıkabilir. Zaten yaşamdaki bütün kurumlar, yaşam biçimleri insanın zihninin kurgusudur.

Film puanlaması mydramalist

6.7
TOPLAM PUAN
Konu: 7
LGBT Tema: 7
Oyunculuk: 6
Görüntü: 6
Akıcılık: 7
Toplumsal Mesaj: 7
Fathers (2016) LGBT Gay Aile Temalı Film. Ülke: Tayland Süre: 1s 45dk

Yorumlar

WORDPRESS: 0