Fatma Netflix Dizi İncelemesi Yorumu İzlenir mi?

Ana SayfaFilm Dizi

Fatma Netflix Dizi İncelemesi Yorumu İzlenir mi?

Netflix'in suç, poliisye, gizem temalı Türk yapımı orijinal dizisi. İzlemeye alıştığımız kaliteli orijinal yapımlar arasına gireceek bir dizi.

Lord Arthur Savile’in Suçu Konusu Özeti İncelemesi
Alef Dizisi BluTV İzle Konusu ve Oyuncular
Bron Broen Polisiye Dizi İnceleme ve Yorum İzle

Fatma Netflix Dizi İncelemesi Yorumu İzlenir mi? Netflix’in yerli yapım şirketlerine yaptırdığı dizilerin kalitesi her zaman beklenenden çok alt seviyede oluyordu. Netflix Türkiye, bir türlü orijinal kalitesini yakalayamamıştı. Netflix, son orijnal yapımlarında beklenen kaliteye ulaşmayı başardı denilebilir. Özellikle 2021 yılında da devam edev covid-19 şartlarında dizi çekimleri zorlaşmış durumda. Yine izleyicinin evde daha fazla zaman geçirdiğini düşünürsek, mobil cihazlar başında daha fazla zaman geçiriyoruz. Neyse şimdi diziyi izlemeli miyiz? Fatma dizisinin incelemesi ve yorumlamasına geçelim.

Daha fazla dizi ve film izlemek için buraya dokunun.

Fatma Netflix Dizi İncelemesi Özeti Yorumu

Netflix’in 2021 yılındaki ilk Türk yapımı dizisi suç, gizem, gerilim, polisiye kategorilerine giriyor. Dizide Fatma adlı kadın kayıp kocasını aramaktadır. Kocası, hapse girip çıkıncakaybolur. Kadın zatenen engelli çocuğunu trajik bir kazada kaybetmiştir. Kadın, yasını tutarken diğer yandan da kocasını aramaya başlar. Temizlikçi olarak evlere giden ve AVM’de de temizlik işi yapan Fatma’nın başı belaya girer.

Fatma Netflix Dizi İncelemesi Yorumu İzlenir mi?

Netflix Orijinal Dizisi Fatma

Kocası hakkındaki gerçeği öğrenen kadın, kocasının ilgili olduğu ve pis işler yapan arkadaşlarını teker teker öldürür. Kimse kendiisnden şüphelenmez bile. Bu durumdan çok iyi faydalanan kadın bir yandan da geçmişi ile yüzleşir. Kız kardeşi ile çocukluklarında yaşadıkları şiddet ve cinsel istismar, çocuğunun ölümü aklına her geldiğinde adeta transa girer. Kocasının yerini de öğrenen, çocuğunun ölümü ile ilgili davanın da devam ettiğini öğrenen Fatma öldürmeye devam eder.

Fatma Netflix Dizi İncelemesi Yorumu İzlenir mi?

Fatma Dizisi 2021

Dizi İzlenir mi? Eleştirilerim

Dizi tabii ki izlenir. Akıcılık çok iyi. Gerilim ve metafizik, psikolojik ögelerde barındıran dizide dış sesin söylevleri de etkileyici. Çocuk istismarı, kadınların ve çocukarın hep yok sayılması, güçsüz varlıklar sayılıp bir mal olarak görülmesi gibi temaları da dizide görmek mümkün. Yine adalet sistemi, güçlünün haklı olması gibi insnalığın genel sorunlarını da dizide bulmak mümkün. Dizide bazı yerlerde süreklilik hatası vardı. Kadının ifade verdiği be kağıdı yere düşürdüğü sahnede arkadaki polis masasında değilken, iki saniye sonra masasında görünüyor. Ayrıca kameranın çok sallanması, el kamerası ile çekilmiş gibi bir hava veren son zamanlareın moda çekim teknikleri sahneye odaklanmayı engellediğini düşünüyorum.

Diziye puanım IMDb

7.2
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Görüntü: 7
Oyunculuk: 8
Akıcılık: 7
Gizem : 7
Fatma, Netflix'in izleyicileri sevindiren dizilerinden

Yorumlar

WORDPRESS: 0